2015 Sonbahar New York Moda Haftası Sokak Modası

0
314

2016 modası detaylarını tasarımcı ve markaların defileleri sayesinde öğrendiğimiz bir moda haftası etkinliği ile karşınızdayız. Ünlü markaların defileleri, sundukları tasarım kıyafetleriyle adlarından sıklıkla bahsettirdikleri moda haftalarının New York ayağındayız. Sonbahar New York Moda Haftası tam olarak 10 Eylül itibariyle başladı aslında. Defilelerinden, markaların 2016 moda ve trendlerine dair tasarımlarından da bahsedeceğiz ancak en az onlar kadar ön planda olan (bana kalırsa çoğu zaman defilelerin bile önüne geçebiliyor) sokak modası stillerine öncelik vermek istedik. Moda haftalarının en güzel yanı modanın sadece podyumlarda değil, sokaklara da yansıması sanırım. Zira aslında ünlü markaların defilelerinden bir diğerine koşturan ünlü yıldızlar, ünlü bloggerlar, oyuncular, editörler sokak stilleri ile en az defileler kadar konuşuyorlar ve görüntüleniyorlar.

1 newyork moda haftası sokak modası_mini

Sonbahar New York Moda Haftası süresince podyumlarda 2016 ilkbahar modası ve 2016 yaz modası rüzgarı eserken sokaklarda, 2015 sonbahar-kış modası ile birlikte 2016 sokak modası rüzgarı esiyor. Defileleri izlemeye gelen fotoğrafçıların, tasarımcıların veya editörlerin ilgisini çekmeye çalışanlar sokaklarda birbirinden değişik kıyafetlerle arz-ı endam ediyorlar elbette. Sadece böylesi özel etkinliklerde giyebileceğiniz kıyafet ve tasarımları bir kenara koyarak konuşmak gerekirse, 2015 Sonbahar New York Modası Haftası katılımcılarının genel stili rahatlık üzerine kurgulanmış adeta. Daha iyi tanımlamak gerekirse, rahat kıyafetleri oldukça şık hale getirmişlerdi.

Sokak stili söz konusu olduğunda şimdiye kadar sizlere aktardığım pek çok trendin yansımasını görmek mümkündü. 70’ler ruhundan vazgeçemeyenler oldukça fazla. Kot kumaşından tasarlanmış her türlü kıyafeti yine 2015 sonbahar sokak stili detaylarında görmek mümkündü. Elbise ve tulumlar gibi tek parça, klasik kıyafetler yine vazgeçilmezlerden olurken, birbirinden çarpıcı ayakkabılar, çantalar veya aksesuarlar da görmek mümkündü.

Sonbahar New York Moda Haftası sokak modası detaylarına daha çok girdiğimiz zaman, geniş paçalı kot pantolonlar, baştan ayağa kot parçalar, uçuş uçuş elbiseler ve onlarla kombinlenen spor ayakkabılar, sonbahara uygun uzun yelekler, püsküllü detaylara sahip yelek ve çantalar, payetli kıyafetler görmek mümkündü.

Stil ve tarz anlamında ilham verecek pek çok detayı içinde barındıran 2015 Sonbahar New York sokak modası ile ilgili galerimizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here