New York Moda Haftası 2015 Sokak Modası

0
293

Hafta sonları kendimize vakit ayırabildiğimiz en zamanlar yaratabiliriz. Bu yüzden detaylı inceleyebilmeniz için bu yazıları hafta sonu yayınlamayı tercih ediyorum. Moda severlerin muhteşem defileleri izlediği yerlerden bir tanesi de New York. Aslında Amerika başlı başına ilgi çekici ancak podyumlardaki tasarımlarda bu sene bir o kadar ilgi çekiciydi demek gerekiyor. İşte bu efsanevi şehre tüm moda haftalarında olduğu gibi bu sene de çok sayıda editör, tasarımcı, editör, blogger ve stil ikonları katıldı. Sayelerinde New York Moda Haftası ilgi çekici Sokak Modası ile akıllara kazındı. Gelin tıpkı Milano Moda Haftası da yaptığımız gibi çekilen resimlere birlikte bakalım ve yeni yıla şimdiden kendimizi hazırlayalım.

18

Kim demiş Moschino’nun Sünger Bob karakterli tasarımları sadece podyum da kullanılmak üzere hazırlanmış diye. İşte New York Moda Haftası Sokak Modası ile olan da tam olarak bu aslında. Bu kadar cool (bence tam karşılığı bu o yüzden ingilizce versiyonunu kullanıyorum) durabilirdi.

Newyork Sokak Modası

Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama en bayıldığım karelerden bir tanesi ve tarz da bu sanırım tanesi bu. Moschino bence son noktayı koydu Sokak Modası nda. Çantaya baktıkça sizinde gülesiniz gelmiyor mu?

Militer trend esintisi

Bu militer trendi ilk olarak New York Moda Haftası süresince hissetmeye başladık ardından da diğer moda haftalarında hem podyumda hem de Sokak modası ‘nda sıklıkla karşılaştık. Spor tarz bir takım ancak daha şık bir çanta.. Büyük zıtlık gibi görünüyor. Ama artık zıt olan daha makbul.

23

Stillere ve sokaklara damga vuran renklerden biri sarı diye daha önceki yazılarda belirmiştim. Ancak böylesi çizimler ve karakterler ancak bu kadar feminen hale getirilebilirdi sanırım.

Sokak Modası tüyolarına ve resimlere yazının devamını gezerek ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here