Nakışlı – İşlemeli Kıyafetler ile Stil İpuçları

Nakışlı - İşlemeli jean, aplike süslemeli ceket, işlemeli gömlek, armalı çanta, kazak, şapka.... İşlemelerin içinde olmadıkları yer neredeyse yok. Nakışlı - İşlemeli kıyafetleri nasıl kombinlemeli? Kendimiz işlemeli kıyafeti kolayca nasıl yaparız? Nakışlı - İşlemeli kıyafetler ile stil önerileri esraninportresi'nde.

0
1121

Nakışlı – İşlemeli jean, aplike süslemeli ceket, işlemeli gömlek, armalı çanta, kazak, şapka…. İşlemelerin içinde olmadıkları yer neredeyse yok. Nakışlı – İşlemeli kıyafetleri nasıl kombinlemeli? Kendimiz işlemeli kıyafeti kolayca nasıl yaparız? Nakışlı – İşlemeli kıyafetler ile stil önerileri esraninportresi’nde.

İşlemeli jean, işlemeli ceket, işlemeli gömlek, işlemeli çanta, kazak, şapka…. Bu liste uzar gider. Zira işlemelerin 2016-2017 modası içinde olmadıkları yer neredeyse yok. İşlemelerden, arma ve yamalardan ilk bahsettiğim 2014 ağustos aylarında (ki yurt dışında bu akım çok daha önceleri başlamıştı zaten!) daha popüler hale geleceklerini söylemiştim ki 2016 solu ve 2017 yılı itibariyle altın dönemlerini yaşıyorlar. Nerede kullanılırsa kullanılsınlar kıyafeti ve kuşkusuz tüm stili bir anda bambaşka bir boyuta taşıyan çok sihrili bir dokunuş işlemeler, nakışlar. Şu sıralar çok da sevildiklerinden herkes tarafından kullanılıyor. İşlemeli kıyafetler ile kolay şıklık ve stil yaratılabilmesinin yanında aslında bir anda çok karışık görünme riskini de taşırsınız. Çünkü tek başlarına kombinin yıldızı olurlar bir anda. Öyleyse işlemeli kıyafetleri nasıl kombinlemeli? Kendi işlemeli kıyafeti kolayca nasıl yaparız? İşlemeli kıyafetler ile stil önerileri esraninportresi’nde.

Nakışlı – İşlemeli Kıyafetler ile Stil İpuçları

90’lara Dönüş!

2017 yılı için 90’lar modası hakimiyeti var desek, yanlış bir tanımlama olmaz. Miu Miu’dan Marc Jacobs’a kadar pek çok marka nakışlı-işlemeli pantolon, ceketler ve nakışlı yamaları bulunan sırt çantaları tasarladı. Moda blogger’larının podyumlardan sokak stiline bu parçaları taşımasıyla hızla popüler hale geldiler ve bizler de bu moda kıyafetleri kullanmaya başladık. Onlar sayesinde aslında 90’lara ait nostaljik detayları modernize edilmiş formlarında stilize etmiş oluyoruz.

Başta da belirttiğim gibi hemen her kıyafette aksesuarda işlemeler, nakışlı yamalar var. Ancak bu yaptığınız bir kombinde tek biş işlemeli kıyafete yer verin. Yani hem gömlekte hem de jean pantolonda işleme olması karışık ve ne bulduysa giymiş konseptinde bir görünüme sebep olabilir. Şimdi gelelim parçalar özelinde işleme modasını detaylandırmaya;

İşlemeli Ceket-Mont-Kabanlar

Hangi mağazaya girseniz mutlaka bomber ceket görürsünüz. Tıpkı işlemeler gibi yükselen bir trend onlarda. Hatta ikisinin birleştiği pek çok bomber ceket modeline de rast gelmeniz mümkün.

1 nakisli islemeli kiyafetler bomber ceket_mini

Sadece bomber ceket değil hemen her ceket modeli ek olarak mont ve kabanlarda da çiçeklerin, hayvan figürlerinin, harflerin olduğu işlemeleri, nakışları görmeniz mümkün. Bu tip dış giyim kıyafetleri aslında özellikle tüm gün dışarıda olacağınız koşturmalı günlerinizde şıklığı tamamlayacak bir kurtarıcı parça olacaktır.

1 nakisli islemeli kiyafetler mont kaban ceket_mini

İşlemeli Gömlek ve Bluzlar

Hem günlük stilin hem de ofis veya gece kombinlerinin en şık seçeneklerinden biridir, işlemeli gömlek ve bluzlar. Kombini tamamlarken kalan parçaları sade ve düz renklerden seçmeyi düşünmelisiniz. İşlemelerin içindeki renklerden seçimler yapabilirsiniz.

3 nakisli islemeli kiyafetler gomlek bluz_mini

İşlemeli Elbiseler

Kalabalığın içinde öne çıkmak istiyorsanız, bir sonraki parti için nakışlı bir elbise veya sokakta yürümek, ofis kombinini yaratmak için daha rahat ama yine işlemeli bir kullanabilirsiniz.

4 nakisli islemeli kiyafetler elbise_mini

Uzun işlemeli bir elbise veya omuz, yaka veya manşetlerde detayların olduğu muhteşem bir elbise giymeyi seçebilirsiniz. Seçenekler sınırsızdır, sadece stilinize en uygun olanı bulmanız yeterlidir.

8 nakisli islemeli kiyafetler jean denim_mini

İşlemeli Kazaklar

2017 kazak modelleri içinde de bahsettiğim işlemeli kazaklar, kış aylarının daha gösterişli, daha dikkat çekici geçmesine yardımcı olacak gibi görünüyor. İşlemli kazaklar ana grubu altına pek çok seçeneği eklemek gerek elbette. Yani püsküllü kazaklar, dantel işlemeli olanlar, boncuklu kazaklar veya nakış işlemeli kazaklar tüm bu ana grup içine dahil ettiklerimizden.

Peki böylesine süslü bir parçayı nasıl kombinlemeli öğrenmek isterseniz işlemeli kazak modelleri ile stil önerileri yazısına göz atabilirsiniz.

2 işlemeli kazak trendi_mini

Volanlı veya yarasa kollar, fırfırlı kazaklar, örgü kazaklar, salaş bohem kazaklar veya yırtmaçlı kazaklar… 2016-2017 kazak modası içinde hemen her stile uygun kazak modeli var. İşte—>2017 modası kazak modelleri ve kombin-stil önerileri esraninportresi.com’da

İşlemeli Jean

Jean her zaman modaya uygun. Ancak, nakışın yeni trendini en sevdiğiniz kot, şort, ceket veya yeleğinize ekleyerek çifte izlenim bırakabilirsiniz. En popüler tasarımlar çiçekler ve etnik desenlerdir. Beyaz gömlek, işlemeli kot pantolon ve topuklularla inanılmaz kombinler yapabilirsiniz.

6 nakisli islemeli kiyafetler jean denim_mini

İşlemeli kıyafetler elde etmenin en kolay yolu armaları kullanmaktır. Bir tuhafiyeye, hobi malzemeleri satan bir dükkana girdiğiniz zaman tıpkı buradaki örneklerdeki gibi işlemeli-nakışlı armalar bulabilirsiniz. Bunların dikilen çeşitleri olduğu gibi ütüyle yapışan çeşidini alıp istediğiniz kıyafeti kolayca 2017 modasına uygun hale getirebilirsiniz. Buna en güzel örnek armalar ile kot ceket süsleme yazısıdır. İlgileniyorsanız o yazıyı da okumanızı öneririm.

İşlemeli Deri Kıyafetler

Sadece jean gibi kumaşlarda değil deri ceketler, deri etekler gibi deri kıyafetlerde de işlemelere yer verebilirsiniz.

9 nakisli islemeli kiyafetler jean denim_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here