Minimalist Stil İpuçları

Minimalist stil nedir? Sade ve zamansız parçaların kullanıldığı minimalist stil ipuçları ve sokak modasında stili uygulamak için kombin önerileri esraninportresi'nde.

0
2377

“Az çoktur!” prensibini takiben minimalit stil oluşturmak kolay gibi görünse de aslında çok zordur. Minimalist stil nedir? Sade ve zamansız parçaların kullanıldığı minimalist stil ipuçları ve sokak modasında stili uygulamak için kombin önerileri esraninportresi’nde.

“Az çoktur!” prensibini takiben minimalit stil oluşturmak kolay gibi görünse de aslında çok zordur. Hele ki takılar, motifler, yamalar gibi pek çok detayın trend olduğu bu tip sezonlarda. Minimalist stili tanımlarken, basit, klasik ve zamansız parçalar kullanmak, nötr renk paletleri tercih etmek öne çıkar. Minimalizm amacı, “daha az!” yaklaşımıdır. Bu yüzden düz renk gömlekler, pantolonlar minimum görsellikteki aksesuarlar ile tamamlayarak kullanılır. Elbette minimalist stil sadece bu demek değildir ve başta da belirttiğim gibi aslında pek çok stile oranla doğru şekilde uygulanması oldukça da zordur. Bu yüzden önce minimalist stile ait 5 önemli unsura yer verelim. Minimalizm etrafındaki ilkeleri seviyorsanız, ancak renk ve çeşitliliği de seviyorsanız, minimalist bir görünümü nasıl elde edeceğimize ilişkin yönergelerimizi, örneklerimizi incelemeye devam edin. İşte, minimailt stil ipuçları esraninportresi’nde.

Minimalist Stil İpuçları

Minimalist stil unsurları;

Saç, makyaj, duruş, karakter ve elbette kıyafetler… Stil bir bütündür! Trendlerden ilham alınmalı ama vücuda uygun ve ruha iyi gelenler seçilmeli. Peki, kişisel stil nasıl oluşturulur ve stili geliştirmenin yolları nedir?—> Stil sahibi olmanın yolları esraninportresi’nde.

1- Nötr tonlar ve temel parçalar :

Kıyafet dolabınız ağırlıkla beyaz ve siyahtan oluşuyor, farklılık sizin için lacivert, gri ve toprak tonları kullanmak anlamına geliyorsa minimalit stile bir adım yaklaştınız. Diğer yandan bir siyah elbiseyi sadece gece şıklığı için değil, hem gece hem de gündüz kullandığınız joker parça olarak mı kullanıyorsunuz? Gece kıyafeti olarak tercih ettiğiniz bir ceket veya gömlek kolayca günlük stile adapte edilebiliyor mu? Stili ortaya koymak adına giydiğiniz simsiyah bir kombini gri bir palto ve bir çift siyah çizme ile tamamlamak yeterli geliyor mu? Tüm bu sorunların cevapları evet ise aslında minimalist stil için bir adım atmış oluyorsunuz

1 minimalist stil_mini
1 minimalist stil

2- Sadelik ve yapısı :

Minimalist stile sahip olanların en çok dikkat ettikleri iki unsur vardır. Bir tanesi sadelik diğeri de temiz çizgilere, kesimlere, iyi bir kumaş yapısına sahip kıyafetler seçmektir.

3- Zamansız ve sofistike :

Modern dokunuşlarla minimalist görünümünüzü yenilemekle birlikte, her zaman sofistike görünen zamansız bir stile sadık kalmalı; ışıltılı, avangart ve abartılı ayrıntılardan uzak durmalısınız. Gri bir ceketle takım halinde olan siyah bir elbise veya siyah pantolon ile takım halinde olan bir siyah yelek, sokak görünümünde şık ve gösterişli görünmek için yeterli olabilir.

3 minimalist stil_mini
3 minimalist stil

4- Klasik ayakkabı ve aksesuarlar :

Klasik aksesuarlar ve ayakkabıları her şeyle kombinleyebilirsiniz. Daha çarpıcı detaylar istiyorsanız, hayvan baskılarını veya çizgili detayları stilinize dahil edebilirsiniz. Ayrıca, siyah bir tasarım çanta ve şık bir mücevher de dahil olmak üzere uzun süre kullanacağınız, kalıcı gardırop unsurlarını oluşturabilirsiniz. Örneğin, çoğunlukla ince yüzükler, zarif elmaslar, taşlar kibar ince zincir bir kolye gibi detaylar herhangi bir kıyafeti daha çarpıcı hale getirmek için yeterlidir. Harika bir erkek tarzı saat dahi kullanmayı düşünebilirsiniz.

5- Monokromatik kıyafetler, kolay ve zahmetsiz :

Zamana bağlı olmayan stiler ile daima şık ve sofistike görünürsünüz ki bu stillerden biri de baştan ayağa aynı rengin veya tonlarının kullanıldığı monokromatik stildir.

Minimalist stili uygulamak;

1- Minimalist stil miktara değil, kaliteye odaklanmak demektir. Hala şık ve işlevsel olduğunu düşündüğünüz birkaç anahtar parçaya odaklanarak başlayabilirsiniz. Hemen her kıyafetinizle kombinleyebileceğiniz bir blazer ceket, günlük kombinlerin vazgeçilmezi beyaz tişört veya gömlekler, vücut şeklinize uygun kesimdeki siyah jean pantolon…

4 minimalist stil_mini
4 minimalist stil

2- Doğru sade ve temel parçalarla başlayın. Eğer stilinizi gözden geçiriyor, minimalist stilin sizin için olduğunu düşünüyor ve dolabınızı da buna göre revize ediyorsanız işe dolabınızda olması gerektiğini düşündüğünüz temel parçalardan başlayın. Kaliteli bir boğazlı kazak, şık bir deri pantolon ve her duruma uygun siyah elbise ilk akla gelenler olabilir. Bu parçaları farklı kıyafetler ile bir araya getirerek farklı şekillerde ve durumlarda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

2 minimalist stil_mini
2 minimalist stil

3- İçerisinde iyi göründüğünüzü düşündüğünüz parçalara odaklanın. Her zaman belirttiğimiz gibi hangi stili benimserseniz benimseyin öncelik kişinin vücudunu tanıması ve bu doğrultuda kombinleri oluşturması ana kuraldır. Eğer basenleri gizlemek ve belinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız kuşkusuz A kesim midi etekler tam size göredir. Bu yüzden bu tip eteklerin farklı renk ve kumaştaki modellerine odaklanabilirsiniz. Diğer yandan hafta sonu veya gündüz rahat bir stil için kot ve tişört ikilisinin vazgeçilmez olacağını unutmayın. İyi birkaç kot pantolon ve kaliteli beyaz tişörtler yine dolabınızın olmasa olmazlarıdır.

5 minimalist stil_mini
5 minimalist stil

4- Moda ve trendlerde zamansız olmaya odaklanın. Minimalist stile sahip olmak moda ve trendleri kullanmayacaksınız anlamına gelmiyor. Sadece kendi minimalizm amacınıza uygun tercihler yapmalısınız. Unutmayın trendler geçici ama stil kalıcıdır. Püf noktalarına dikkat ederek, kişisel stilinize sadık kalarak minimal görünüm elde edebilirsiniz.

5- Aksesuarları abartmayın. Çok büyük ve fazla dikkat çekici aksesuarlar yerine az ve zarif aksesuar kullanma eğilimi gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here