Kadın Modasında Kot Ceket ile Stil Önerileri

Kadın modası içerisinde tüm kot ceket modelleri bu yıl daha popüler hale geliyor. Peki vücuda göre kot ceket seçimini nasıl yapmalı, kot ceketleri gündüz veya gece stilinde nasıl kombinlemeli? İşte, kot ceket ile stil önerileri esraninportresi'nde.

0
2889

Kadın modası içerisinde öne çıkan boyfriend denim ceketler ile birlikte zamansız bir parça olan tüm kot ceket modelleri bu yıl daha popüler hale geliyor. Peki vücuda göre kot ceket seçimini nasıl yapmalı, kot ceketleri gündüz veya gece stilinde nasıl kombinlemeli? İşte, kot ceket ile stil önerileri esraninportresi’nde.

Bahar ayları söz konusu olduğunda en sık kullanılan ceket modellerinden biri haline gelir, kot ceketler. Bu yüzden de bahar ceketleri olarak bilinse de çok sıcak yaz günlerini bir kenara koyduğumuz zaman aslında her durumda, her hava koşulunda kullanabileceğiniz, adeta bir joker parçadır. Doğru parçalar ile bir araya getirdiğiniz kombinler yaptığınız zaman gündüz veya gece şıklığını tamamlayabilecektir aynı zamanda. Bunda elbette denim kumaşının çok yönlü olmasının da büyük etkisi olduğunu da unutmamak gerek. Tüm bunların da yanında aslında zamansız bir parça olan kot ceket modellerinin daha popüler hale geldiğini söylemek de yanlış olmaz. Özellikle bazı kot kesimleri ve modelleri var ki hepsinin içerisinde bir kaç adım öne çıkıyor. Peki vücuda göre kot ceket seçimini nasıl yapmalı, kot ceketleri gündüz veya gece stilinde nasıl kombinlemeli? İşte, kot ceket ile stil önerileri esraninportresi’nde.

Kot Ceket ile Stil Önerileri

Öncelikle biraz öne çıkan kot ceket kesim ve modellerine biraz yer vermek istiyorum. Sezonun öne çıkanı kesinlikle boyfriend denim ceketler. Yani üzerinize bir iki beden büyük gibi görünen, sanki sevgilinizin kot ceketini alıp giymişsiniz görünümü yaratan bol, salaş kot ceketlerden bahsediyoruz.

3 kot ceket ile stil onerileri denim ceket jean ceket kadin_mini

Üstelik yeni gibi görünmesini değil, aksine eski ve yıpranmış gib görünmesi daha makbul. Ayrıca üzerinde yırtıklar, püsküller de olursa şahane olur. Hatta satın alacağınız kot cekete artık pek çok yerde bulabileceğiniz bir armaları kolayca yapıştırabilirsiniz. Çünkü mağazaların sonbahar-kış koleksiyonlarında da arma, aplikeler, broş veya işlemeli motifler ile detaylandırılmış ceket modelleri ile sık sık karşılaşırsınız. Yeni bir kot ceket almadan evde kolayca aplikeler veya armalar ile kot ceket süsleme yolunu buradan okuyabilirsiniz–> armalar ile kot ceket süsleme

6 armalar ile kot ceket susleme_mini

Bunlara ek olarak armalar, broşlar, patchwork tarzı yamalar olmasından hoşlanıyorsanız, istediğiniz kadar kot ceketinizde bunlara yer verme özgürlüğünüz var. Tabii ceketler üzerindeki süslemelerden bahsemişken taşları, incileri de unutmamak gerek.

2 kot ceket ile stil onerileri denim ceket jean ceket kadin_mini

Peki bu tip boyfriend kot ceket modelleri herkese uygun mu? Açıkçası eğer boyunuz kısaysa çok bol ve çok uzun olanlara yönelmemenizde fayda var. Çünkü bu sizi olduğunuzdan kısa gösterecektir. En fazla kalçanın hemen altında biten (basen sorununuz yoksa!) uzunluklara yönelin derim. Ayrıca sizi kaldıracak topuklu bir ayakkabıyla bu ceketleri giymek çok daha iyi bir seçim olacaktır.

4 kot ceket ile stil onerileri denim ceket jean ceket kadin_mini

1 kat kat giyinme rehberi kadin modasi_mini

Kot ceketin uzunluğu da kesimi kadar önemlidir. Eğer belinizi vurgulamak istiyorsanız, vücut hattını takip eden bel oyuntulu kot ceket kesimlerini tercih etmelisiniz. Ceketin bittiği yer en çok vurgulanan yer olacaktır. Yani basenlerinizin geniş olduğunu düşünüyorsanız, bitim yerinin basenleriniz olmaması gerekiyor.

5 kot ceket ile stil onerileri denim ceket jean ceket kadin_mini

Kot ceketler ile trend bir kombin yapmak istiyorsanız, en kolay yollarından biri denim on denim trendini uygulamaktır. Yani kot pantolon veya kot etek üzerinde bir kot ceketle kombinlemektir. Başlarda denim kumaşlarının tutması gerekiyor gibi bir durum olsa da artık aynı yıkamaya veya renge sahip denim kumaşları eşleştirmek zorunda da değilsiniz. Yani işiniz daha kolay.

8 kot ceket ile stil onerileri denim ceket jean ceket kadin_mini

Başta da belirttiğim gibi kot ceketlere bahar giysisi olarak bakılsa da bana kalırsa kış aylarının en iyi uygulaması kat kat giyinme modası ile artık bu kanı da ortadan kalmış oldu. Eğer daha dar kesim bir kot cekete sahipseniz üzerinize mantonuzu veya bol, salaş kalın hırkanızı giyerek bir kombin yapabilirsiniz.

6 kot ceket ile stil onerileri denim ceket jean ceket kadin_mini

Eğer 2017 kot ceket trendine uyum sağlayıp boyfriend kot cekete sahipseniz içine giyeceğiniz gömlek-kazak-hırka gibi parçalarla ile kışın kot ceketle sıcak kalmayı da başarabilirsiniz. Bahar ayları gelip çattığında ise elbise ve etekler ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

1 kot ceket ile stil onerileri denim ceket jean ceket kadin_mini

Kot ceketlerin sadece sportif bir stilin tamamlayıcı olduğunu düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Deri pantolonlar, deri etekler, dantel bluzlar, saten gömlekler gibi pek çok parçayla gece kombininizi kot ceketler ile tamamlayabilirsiniz.

Son olarak bu tip oldukça uzun ve bol kot ceket modellerini belinize takacağınız kalın ve kocaman tokalı kemerler ile kombinleyerek daha trend bir görünüm de yakalayabilirsiniz.

9 kot ceket ile stil onerileri denim ceket jean ceket kadin_mini

11 kot ceket ile stil onerileri denim ceket jean ceket kadin_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here