Kalın Kazaklar ile Kış Stili Önerileri

Kış modası söz konusu olduğunda kombinlerde rahatlıkları ve sıcak tutmaları sebebiyle en çok kullanılan kıyafetler, kuşkusuz kazaklar. Kat kat giyinmek yerine kalın kazaklar ile birbirinden farklı kombinler yapabilir, şık ve stil sahibi görünebilirsiniz. İşte, kalın kazaklar ile stil önerileri esraninportresi.com'da

0
646

Kış modası söz konusu olduğunda kombinlerde rahatlıkları ve sıcak tutmaları sebebiyle en çok kullanılan kıyafetler, kuşkusuz kazaklar. Kat kat giyinmek yerine kalın kazaklar ile birbirinden farklı kombinler yapabilir, şık ve stil sahibi görünebilirsiniz. İşte, kalın kazaklar ile stil önerileri esraninportresi.com’da

Bir kadının stilini iyi ifade edebildiği mevsimlerdir sonbahar ve kış. Kat kat giyinmek, kış aksesuarları ile kombinleri tamamlamak stil sahibi olduğunuzu göstermenin de bir yoludur.  Kış modası söz konusu olduğunda kombinlerde rahatlıkları ve sıcak tutmaları sebebiyle en çok kullanılan kıyafetler, kuşkusuz kazaklar. Kat kat giyinmek yerine kalın kazaklar ile birbirinden farklı kombinler yapabilir, şık ve stil sahibi görünebilirsiniz.  Bu kalın kazaklar şekilleri ve tarzları sebebiyle daha çok spor kıyafetlerle kombinlenebilecekleri düşünülür. Diğer yandan kalın dokuları sebebiyle olduğunuzdan kalın veya kilolu görünme riskini de beraberinde getirirler. Ancak kalın kazaklar ile de şık ve vücuda uygun kombinler yaratmak mümkün. İşte, kalın kazaklar ile stil önerileri

Kalın kazaklar söz konusu olduğunda akla ilk gelen kot pantolonlar oluyor. Ancak bunun sıradan olarak nitelendirebileceğimiz bir kombin olduğunu belirtmeliyiz. Böyle bir kombin yaptığınız zaman aksesuarlar veya ayakkabılarınızla farklılık katmalı veya stilinizi anlatan bir imza atmalısınız.

Kalın Kazaklar ile Stil Önerileri

Kısa bacak boyu veya kalın bacaklara sahip olanlar nasıl kot pantolonlar giymeli? Peki ya göbek bölgesindeki fazlalıkları gizlemek için? Skinny jean (dar kot), yüksek bel, boru paça, düz kesim, İspanyol veya bol paça kot pantolonlar… İşte, farklı kot modelleri içerisinden–> vücuda göre kot pantolon seçimi ipuçları

Kalın Kazaklar ile Stil Önerileri

Kalın kazak modelleri sezonun en popüler bir diğer kıyafetlerinden olan pileli etekler ile bir araya getirebilirsiniz. Eğer bu kadar bol bir stilde kıvrımları biraz daha ortaya çıkarmak istiyorum derseniz belinize, ince, kazağınızla aynı renk (eğer uzun boylu değilseniz farklı renk kullanmak boyunuzu kesecektir) bir kemer takabilirsiniz. Ancak hem kazağın hem de pilelerin görünümünüze hacim katacağını unutmayın. Bu yüzden en azından kullanacağınız kemerler ile vücut hatlarınızı korumaya özen göstermelisiniz.

10 kalin kazaklar ile stil onerileri_mini

4 kalin kazaklar ile stil onerileri_mini

Tıpkı yukarıdaki gibi, kazağın eteğin üzerine düşmesini sağlayabilirsiniz. Bu noktada diğer stile göre daha dikdörtgen vücut görünümü söz konusu olur. Bu yüzden en azından kazak ile aynı renkte ince bir kemer kullanmanızın, bel oyuntunuzu ortaya çıkarmak adına işe yarayacağını unutmayın.

Kat kat giyinmek, kış aksesuarları ile kombinleri tamamlamak stil sahibi olduğunuzu göstermenin yoludur. Sonbahar-kış kombinlerinde rahatlıkları ve sıcak tutmaları sebebiyle en çok kullanılan kıyafetler, bol ve uzun kazaklar. İşte, büyük-bol kazaklar—> oversized kazaklar ile stil ipuçları,

6 kalin kazaklar ile stil onerileri_mini

Kalın Kazaklar ile Stil Önerileri

Daha şık seçimler arayanlar için midi etekler veya mini etekler doğru bir seçim olabilir. Özellikle dar kalemlerin üzerinde, kazağın bir ucunu içine sokarak oluşturacağınız kombinler ile ofis stiline uygun kombinler de oluşturmuş olursunuz.

7 kalin kazaklar ile stil onerileri_mini

8 kalin kazaklar ile stil onerileri_mini

Kalın Kazaklar ile Stil Önerileri

Kazakların kesimi, modeli gereği bol olması daha basık bir görünüme sebep olabilir. Bu sebeple eğer boyunuz uzun değilse bunu dengeleyecek kombinler yapmayı düşünebilirsiniz. Bu yüzden bu kazaklarla yapacağınız kombinlerde topuklu ayakkabı kullanılabilir. Ayrıca baştan ayağa aynı renk veya tonlarındaki kıyafetleri kombinleyerek daha zayıf ve uzun  da görünebilirsiniz.

5 kalin kazaklar ile stil onerileri_mini

Eğer daha minyon bir yapıya sahipseniz uzun ve bol kazak modelleri yerine daha vücuda oturan ve kalçanın hemen üzerinde biten kalın kazaklar kullanmak vücut proporsiyonu açısından daha doğru bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

Son olarak sezonun en trend parçalarından oversize blazer ceketler ve bol paça pantolonlar ile de rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Gençken çocuk gibi görünmeye sebebiyet verdiğinden pek hoşlanılmayan, orta yaş ve sonrasında ortalama 10 yaş genç görünmeyi sağladığından adeta yaşlılıkta sefasını sürüp, yaşıtlarını çatır çatır çatlatmalarının en büyük sebebi olan vücut yapısıdır bir nevi, minyonluk. Peki–>Minyon Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here