Sonbahar ve Kış için Boğazlı Kazak ile Stil Önerileri

Boğazlı yaka veya diğer adıyla balıkçı yaka... Günlük kullanım, ofis stili ve hatta gece stili için bile boğazlı yaka bluz, kazak ve hatta elbise seçimleri yapılabilir. İşte, boğazlı kazak ile kombin yaparken yararlanabileceğiniz, size ilham olacak boğazlı kazak ile stil önerileri esraninportresi.com'da

1
2881

Boğazlı yaka veya diğer adıyla balıkçı yaka… Günlük kullanım, ofis stili ve hatta gece stili için bile boğazlı yaka bluz, kazak ve hatta elbise seçimleri yapılabilir. İşte, boğazlı kazak ile kombin yaparken yararlanabileceğiniz, size ilham olacak boğazlı kazak ile stil önerileri esraninportresi.com’da

Boğazlı yaka veya diğer adıyla balıkçı yaka… Aslında kış gardıroplarının demirbaşı olarak nitelendirebileceğimiz boğazlı yaka kazak ve bluzlar, uzunca bir süredir markaların ve tasarımcıların da gözdesi. Günlük stilin olduğu kadar ofis stili ve hatta gece stili için bile boğazlı yaka bluz, kazak ve hatta elbise seçimleri yapabilirsiniz. Bu seçimleri yapıp diğer parçalarla kombinler yaparken sıkıcı ve sıradan görünmemek adına stil önerileri derledik. Biz her ne kadar mevsimin kış olmasından mütevellit boğazlı kazak modellerini baz almış olsak da boğazlı bluzlar için de aynı önerileri dikkate alabilirsiniz. İşte, boğazlı kazak ile kombin yaparken yararlanabileceğiniz, ilham olacak boğazlı kazak ile stil önerileri.

Boğazlı Kazak Modelleri ile Stil Önerileri

Ofis Stili için Boğazlı Kazak ile Şık Kombinler :

Her parça ile kolaylıkla adapte edebileceğiniz bir parça olan boğazlı kazakları isterseniz tam boğazlı isterseniz de yarım boğazlı olarak seçebilirsiniz. Açıkçası boynunuz uzun değilse yarım balıkçıları riskli bulurum. Çünkü tam balıkçı yakalar ile kamufle edebildiğiniz boyun bölgesi, yarım balıkçı yaka modelleri ile zaten kısa olan boyun daha da kısa görünüyor.

1 bogazli kazak ile stil onerileri_mini

Ofis stili için kuşkusuz pantolonlar şık ve rahat bir seçimdir. Eğer boğazlı kazaklar ile daha basık göründüğünüzü düşünüyorsanız baştan ayağa aynı renk veya tonlarında giyinerek bu yanılsamadan kurtulabilirsiniz. Eğer pantolonunuz dar kesim ise bol ve salaş boğazlı kazak giyip, kazağın bir ucunu pantolonunun içine sokarak stil oluşturabilirsiniz.

2 bogazli kazak ile stil onerileri_mini

Boğazlı Kazak Modelleri ile Stil Önerileri

Ofis Stili için Boğazlı Kazak ile Şık Kombinler :

Diğer yandan tersi durumda dengeyi korumak adına vücuda oturan bir boğazlı kazak tercih etmenizi öneririm. Ayrıca özellikle dar kazak, bol pantolon ikilisine belinizi ortaya çıkarak şık bir kemer takmayı da ihmal etmeyin derim.

Pantolonlar kadar ofis stilinin vazgeçilmezleri midi etekler, kalem etekler, mini etekler boğazlı kazaklar ile kullanılabilir. Bunlar zaten bildiğimiz, tahmin ettiğimiz kombinler. Peki başka hangi parçaları kombinlere dahil edebiliriz? Deri pantolonlar, kısa bol paça pantolonlar, tulumlar, elbiseler…

3 bogazli kazak ile stil onerileri_mini

Bu noktada yapacağınız kazak seçiminin önemli olduğunu unutmayın. Yani yeni moda kazak ile mi mükemmel görünürsünüz yoksa vücudunuza uyan bir kazak ile mi? Aslında doğru yaka, doğru kesim veya doğru kazak boyunu tercih ederek hem trendlere hem de vücudunuza uyan şekilde giyinebilirsiniz. İşte, kış stiliniz için vücut şekline göre–> kazak modelleri rehberi esraninportresi.com’da

4 bogazli kazak ile stil onerileri_mini

Boğazlı Kazak ile Stil Önerileri

Günlük Stil için Boğazlı Kazak ile Şık Kombinler :

Örneğin boğazlı kazağınızın içine gömlek giyebilirsiniz. Özellikle kısa boğazlı kazak içine uzun bir gömlek giyebilirsiniz. Altınıza bir kalem etek ve stiletto ile kombini tamamlayabilirsiniz. Aynı kombini kot pantolon ve altına giyeceğiniz bot, spor ayakkabı gibi seçimler ile günlük spor şık bir kombin de yapabilirsiniz. Sokak stili için şapka ve eldiven iyi birer tamamlaycı aksesuar olabilirler.

Bu stili biraz terse çevirmek de mümkün. Yani özellikle tam vücuda oturan boğazlı kazak veya boğazlı bluzları gömleklerin içinde kullanabilirsiniz. Bir boğazlı bluz üzerine kot gömlek ve altına bir midi veya mini etek. Bu kombini stiletto veya sivri burun topuklu bootie ile tamamlayabilirsiniz. Etek yerine deri pantolon da düşünebilirsiniz. Aslında bu bahsettiğimiz tam olarak bir kat kat giyinme kış stili. Son bir kaç sezonun da çok moda kombinleri diyebilirim.

6 bogazli kazak ile stil onerileri_mini

10 bogazli kazak ile stil onerileri_mini

Boğazlı Kazak ile Stil Önerileri

Günlük Stil için Boğazlı Kazak ile Şık Kombinler :

Şimdilerde çok popüler olan bir diğer kombinse saten slip elbiseleri kış aylarına adapte edebilmek adına içlerine dar boğazlı kazaklar giymek. Üstünüze alacağınız bir deri ceket veya kalın bol hırka ve postallar ve trend görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Benzer bir kombini ince askılı ipek,saten veya kadife bluzlar ile de yapabilirsiniz.

Tabii bu kombin fikri sadece ince askılı elbiseler için değil tüm elbiseler için de geçerli. Tulumları, kot elbiseleri de unutmamak gerek tabii ki.

7 bogazli kazak ile stil onerileri_mini

Boğazlı Kazak Modelleri ile Stil Önerileri

Özel Günler ve Geceler için Boğazlı Kazak ile Şık Kombinler :

Özel bir geceye veya bir yere davetliyseniz boğazlı kazak ile bir kombin yapmak spor stil yaratacağı düşüncesiyle pek tercih edilmezdi. Ancak son yıllarda payetli etekler, metalik renkteki pantolonlar, püsküllü etekler gibi gittiğiniz yere uygun olduğunu düşündüğünüz daha şık parçalarla kazakları bir araya getirmek çok trend. Aslında kazaklar ile kombinlediğiniz bu çarpıcı parçaları biraz cool-şık hale getiriyorsunuz ki bu da tam olarak bir stil yaratmak demek.

8 bogazli kazak ile stil onerileri_mini

Boğazlı Kazaklar ile Takı ve Aksesuarlar :

Boğazlı kazaklar ile ilgili yapılan kombin kadar önemli iki ayrıntı olduğunu düşünüyorum. Bunlardan biri, boğazlı kazaklar ile kullanacağınız saç modeli, diğeri de kullanacağınız takı ve aksesuarlar.

Boğazlı kazaklar ile kullanılacak kolyelerin çok dikkatli seçilmesi gerektiğini düşünüyorum ve boğazlı kazak üzerine tam da boyna oturan kolyeleri pek sevmem. Bunun yerine broş ve uzun kolyeler kullanmayı daha çok seviyorum. Özellikle de kazağın boğazı bol ve kat kat göğsünüzün üstüne düşüyorsa, bol kolyeler gerçekten stili tamamlıyor.

9 bogazli kazak ile stil onerileri_mini

Boğazlı Kazak Modelleri ile Stil Önerileri

Boğazlı Kazaklar ile Takı ve Aksesuarlar :

Ancak dar boğazlı modeller için farklı aksesuarları kullanmayı sevenlerdenim. Vücut kemerleri bunlardan biri olduğu gibi broşlar da bir diğer seçenek. En az bunlar kadar kullandığım bir diğer aksesuar da renkli fular.

Boğazlı kazaklardan giydiğiniz zaman kullanacağınız saç modeline dikkat etmeniz gerekiyor. Modeli itibariyle boğazınıza kadar kapalı bir kıyafet varken uzun saçlarınızı açmak eğer uzun boylu da değilseniz siiz basık gösterebilir. Bu yüzden saçları toplamak yüzünüzün açılması ve daha ferah bir görüntü için iyi bir seçim olabilir. Saçları düz veya dalgalı bir modelde açmayı baştan ayağa aynı renk giyidiğimiz durumlarda daha rahat kullanabilirsiniz.

11 bogazli kazak ile stil onerileri_mini

Boğazlı kazaklar giyildiği zaman özellikle de uzun saçlı kişilerin kullandığı en popüler stil saçları kazak yakasından içeri sokarak, kısa saç görüntüsü yaratmak.

Soğuk ve yağışlı bir günde dik yakalı bir kazak giymeye karar verdiğiniz zaman hangi saç modeli tercih edilmeli? Boğazlı kazaklar ile hangi saç modelleri kullanılabilir? İşte, esraninportresi.com olarak derlediğimiz–> boğazlı kazak için saç modelleri

saçı boğazlı kazak içine sokmak

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here