Bele Gömlek Bağlama Trendi

0
1898

Gömlek, kazak, kot ceket, bomber ceket veya hırka… Sokak modasında oldukça popüler olan bele gömlek bağlama trendi ile biraz asi ama ister şık ister sportif isterseniz de rocker bir stil yakalayabilirsiniz. İşte bele gömlek bağlama trendi detayları ve stil ipuçları

Her ne kadar gömlek bağlama olarak başlık atmış olsam da bu bazen gömlek, bazen kot ceket basen de bir kazak olabilir. Her ne kadar çıkış noktası konser, alışveriş gibi yerlerde ve rahat hareket edebilmek istediğiniz zamanlarda “elimde taşımayayım, belime bağlayayım bari” olsa da bir süredir sokak modası içinde oldukça popüler. Bele gömlek bağlama fazla asi bir görünüm katar mı endişesi taşıyorsanız, bunun uyguladığınız stil ile ilgili olduğunu söylemeliyim. Sokak modası içinde bu trend ile asi görünmek de şık görünmek de mümkün. Peki bu trende ayak uydurmak, bir stil yaratabilmek için neler yapılabilir? İşte, sokak modasında ve 2016 trendler içinde öne çıkan bele gömlek bağlama trendi detayları ve stil ipuçları;

Bele Gömlek Bağlama Trendi

Sportif ve efor sarf etmeden yaratılan cool stil…

Zaten ekose gömleklerle hayatımıza aktif olarak giren bu trend, aslında otomatik olarak cool bir görünüme sahip olmanızı sağlıyor. Kolaylık adapte edebileceğiniz kıyafetler ilk etapta sportif olanlardır. Sportif stilden kastımız taytlar, eşofman üzerine, sweat-shirt’leri bağlamak değil. Sizin için bir kaç alternatif derledim.

6 bele ceket baglama trendi_mini

Sadece gömlek değil, kot ceketi, bomber ceketi veya kazağınızı da bağlayabilirsiniz. Elbiselerin altına spor ayakkabı giyip, bomber ceketi belinize bağladığınız zaman cool, trend ve rahat bir stil oluşturmuş olursunuz.

5 bele ceket baglama trendi_mini

Kazak ve hırkaları kullanın…

Kot ceket, kot pantolon çok sık giyen biriyseniz zaten zahmetsiz stilin anahtarlarına baştan sahipsiniz demektir. Bunların yanına ekleyeceğiniz küçük detaylar ile stilinizde fark yaratmak sizin elinizde.

3 bele gomlek baglama trendi_mini

Bele gömlek bağlama desek de tam olarak nereye bağlayacağınız vücut proporsiyonunuzun düzgün görünmesinde oldukça kritiktir. Çünkü bağladığınız yer vücudunuzu bölen yer olacaktır. Bu noktada uzun bacak boyuna sahipseniz elbette daha kalça hizasından bağlayabilirsiniz. Ancak kısa bacak boyuna sahipseniz bel bölgesinden bağlamak daha iyi olacaktır. Ancak her iki yer için de alta giydiğiniz etek, pantolon başlangıç noktasının da hemen hemen aynı yer olmasına özen gösterin. Aksi halde vücudunuz bakıldığında bir kaç noktadan bölünmüş gibi olur ki bu da olduğunuzda kısa görünmenize sebeptir. Ayrıca tam belden bağladığınız zaman bel oyuntunuzun ortaya çıkmasını da sağlamış olursunuz.

4 bele ceket baglama trendi_mini

Eğer geniş basenlere sahipseniz, bağlayacağınız gömleğin, kazağın, ceketin kalın olması basenlerinizin daha da geniş görünmesine sebep olur. Bu yüzden mümkün olduğunca ince kumaştan kıyafetleri tercih etmenizi öneririm. Ayrıca buradaki gibi enine çizgili kıyafetleri de bağlamamakta da fayda var.

8 bele ceket baglama trendi_mini

7 bele ceket baglama trendi_mini

Ekose gömlekleri bele bağlama modası 90’ların grunge trendine dayanıyor aslında. Çiçekli elbise, biker botlar ve ekose gömlek ile son dokunuş…

2 bele gomlek baglama trendi_mini

1 bele gomlek baglama trendi_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here