Pratik Bavul Hazırlama Önerileri

0
1227

Bavul hazırlarken hangi kıyafeti, ayakkabı almak gerektiğine karar vermek zor olabilir. Ayrıca bavul içinde kıyafetlerin kırışmaması, aksesuarların dağılmaması arzu edilir ve elbette bavula fazladan bir kaç eşya daha sığdırabilmek… Bahar ve yaz seyahat planları yapılmaya başlamışken sizlerle, pratik bavul hazırlama önerileri esraninportresi’nde.

Her ne kadar Nisan ayında kar yağdığını görüyor olsak da, bu sebepten sanki hiç bahar ve hatta, yaz gelmeyecekmiş hissiyatına kapılsak da, tüm bunlar seyahat planı yapmayı asla engellemiyor. Özellikle son bir kaç aydır, iş gereği çok sık seyahat eden biri olarak işin en zor kısmı bana kalırsa bavul açma işlemi. Böyle zamanlarda en çok ihtiyacım olan konulardan biri pratik bavul hazırlama tavsiyeleri…

Zor sıralaması yaparsak, ikinci zor olarak da bavul hazırlama bölümü geliyor benim için. Çünkü, küçük bavul almam gereken zamanlarda özellikle, sanıyorum kadın olmanın doğası gereği, her şeyi almak istiyorum, elbette alamadığım için bir aşama, aralarından seçim yapmak sonraki aşamada elbette sığacak şekilde her şeyi bavula yerleştirebilmek. Bu nokta da yerleştirdikten sonra bavul içinde açılacak ekstra 1 ayakkabılık yer beni acayip mutlu ediyor. İşte, özellikle bahar ve yaz seyahat planları yapılmaya başlamışken sizlerle, pratik bavul hazırlama önerileri paylaşmak istedim.

Pratik Bavul Hazırlama Önerileri

bavul içinde giysilerin kırışmaması için_mini

Giysileri bavula yerleştirmeden önce, eğer kırışmasını istemediğiniz kıyafetleriniz varsa, onları önce bir kuru temizleme poşeti gibi bir giysi poşetine geçirip, bavula koymak gerekiyor. Bu oluşabilecek kırışıklıkları minimuma çeker.

Bavula takıları yerleştirmek : Biz kadınların vazgeçilmezi olan takıları, siz bavula nasıl koyuyorsunuz bilmiyorum ama benim, özellikle uzun kolyeler konusunda ciddi sıkıntım vardı. Peki nasıl çözebiliriz bunu?

takıları bavulda organize etmek_mini

İşte takıları bavula yerleştirmek için iki öneri : Birinci öneri, iki şeffaf folyo arasına kolye ve bileklikleri koymak. Bir tepsi üzerine, şeffaf folyo serin, üzerine kolyeleri yerleştirin. Ardından üzerine ikinci kat folyoyu serip, yapıştırın. Bu kolyelerin birbirine karışmasını önleyecektir. İkinci öneri de özellikle kolyeler için, kolyenin klipsini açıp her iki kısmına pipet geçirip, tekrar klipsi takmak.

yüzükleri seyahat için organize etmek_mini

En sevdiğim aparat, haftalık ilaç kutuları : Çünkü özellikle seyahatlarde, yüzüklerimi bir arada tutan yegane bir aparat haline dönüşüyor. Aslında sadece yüzükler için değil, küçük küpeleriniz içinde, ilaç kutularının bölmeleri kullanılabilir.

küpeleri bavul için organize etmek 2_mini

Küpelerin dağılmasını önlemenin bir diğer yolu : Düğmelere bu küçük küpeleri takmak. Ardından onları küçük bir poşet içine koyup, bavulun istediğiniz yerine koyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here