Pastel Pembe ile Kış Stili Önerileri

0
49

2017 trendler içerisinde öne çıkan renklere baktığımız zaman özellikle kış sezonu için pastel pembe tonları ile çok sık karşılaşırız. Feminen stili temsil eden pembe ile hangi renkler kullanılabilir, nasıl kombinler yapılabilir? İşte, pastel pembe ile kış stili önerileri esraninportresi’nde.

Kış modası ve kış kombinleri söz konusu olduğunda pastel pembe gibi açık tonlar çok sık akla gelen renklerden değildi bir kaç yıl öncesine kadar. Değişen trendler ve moda ile birlikte kışın açık renk giyilmezi gibi bir takım tabular yıkıldı diyebiliriz. Bu demek değildir ki en yağmurlu, çamurlu günde açık giyeceğiz. Kış ayında olduğumuz ama yağışlı olmayan günlerde rahatlıkla açık renkler ile kış kombinleri yapılabilir. İşte bu kış kombinlerinin bu yıl öne çıkan açık rengi pastel pembe ve tonları. Zarif olduğu kadar feminen stili temsil ettiği düşünülen pembe ile hangi renkler kullanılabilir, nasıl kombinler yapılabilir? Bu rengi kıyafetlerinde kullanmak isteyenlere ilham olması açısından pastel pembe ile kış stili önerileri derledik. İşte, pastel pembe ile kış stili önerileri esraninportresi’nde.

Canlı pembe ve tonları çok daha çarpıcı bir görünüme sahip olduklarından onları dengeleyecek kombinler yapmak zorunda kalırsınız. Pastel pembe tonlarının canlı tonlarının aksine daha dengeleyici görünüm yaratma özellikleri vardır. Bu sebeple de diğer pek çok renk ile muhteşem bir uyum içerisinde olurlar ki bu da pastel pembe stil yaratmanın, kombinler yapmanın çok da zor olmayacağı anlamına gelir.

Pastel Pembe ile Kış Stili Önerileri

9 pastel pembe ile kis stili onerileri_mini

Renkler ile kombin önerileri yaparken hep en klasik olanla başlıyoruz, yani siyah ile. Çünkü hangi rengi kullanırsanız kullanın, risk almak istemediğiniz anlarda tam bir kurtarıcıdır. ancak pastel pembe gibi açık tonlar ile siyah, lacivert gibi koyu renkleri kullanırken özenli seçimler yapmamız gereken bir nokta var aslında.

1 pastel pembe ile kis stili onerileri_mini

2 pastel pembe ile kis stili onerileri_mini

Tıpkı yukarıdakiler gibi alt-üst olmak üzere pastel pembe siyah kombinler yapacaksanız açıktan koyuya çok sert bir geçiş söz konusu olacaktır. Bu noktada geçişi yumuşatacak detaylara ihtiyacınız vardır. Bu yumuşatma görevini bir kemer veya bir çanta ile kolaylıkla yapabilirsiniz. İsterseniz buradaki örneklerde olduğu gibi kullandığınız pembeye en yakın renkte pembe tonunda çantalar iyi birer tercih olabilir. Diğer yanda gri tonlarında bir kemer veya çanta da yine geçişi yumuşatan etki yaratacaktır. Ayrıca ikinci resimde olduğu gibi kullandığınız ayakkabıdaki pembe ve bakır detaylar kombinin mükemmel birer tamamlayıcısı olacaktır.

4 pastel pembe ile kis stili onerileri_mini

Siyah ile böyle sert geçişleri yapmaktan benim gibi pek de hoşlanmıyorsanız siyahın içerisinde olduğu desenlerden yararlanabilirsiniz. Dahası yukarıda olduğu gibi iç kombinde pembeye hiç yer vermeden sadece dış giyim parçalarınızı (mont-kaban-atkı-şal-bere) pastel pembe seçerek de tüm kombini tamamlayabilirsiniz.

3 pastel pembe ile kis stili onerileri_mini

Pembe ile kullanılabilecek en iyi renklerden bir diğeri de az önce de belirttiğimiz gibi gri ve grinin tüm tonlarıdır. Pembe denildiğinde akla gelen ikinci renklerden biridir gri. Eğer pembe ile risksiz bir kombin yapmak istiyorsanız siyah yerine griyi kullanmalısınız.

5 pastel pembe ile kis stili onerileri_mini

Pembe bir elbise ve etek giydiğiniz zaman kullanabileceğiniz ayakkabı renklerine de yer vermek istiyorum. Kombinlerde ilk akla gelen olduğu gibi siyah yine ayakkabıda da ilk akla gelen olur. Ancak siyah yerine toprak tonlarını, koyu yeşil, zeytin yeşilini, tabayı, griyi daha çok sevenlerdenim. Ayrıca daha şık ve özel günlerde, gecelerde giyecekseniz gümüş ve bronz renk ayakkabılar da pembenin mükemmel tamamlayıcısıdır.

6 pastel pembe ile kis stili onerileri_mini

Diğer yandan pembenin bu yumuşak ve sakinleştirici tonu ile leopar gibi daha vahşi ve çok daha feminen bir deseni birleştirebilirsiniz. Bunu ister ayakkabıda isterseniz çanta veya kemer gibi aksesuarlarda yapabilirsiniz.

7 pastel pembe ile kis stili onerileri_mini

Pembe ile kullanılabilecek renklere dönersek, bordo ve moru unutmayın derim. Ayrıca 2017 kış trendlerinde pastel pembe kazak modelleri de çokça görmek mümkün.

6 2017 modasi kazak modelleri kadin kazak_mini

Volanlı veya yarasa kollar, fırfırlı kazaklar, örgü kazaklar, salaş bohem kazaklar veya yırtmaçlı kazaklar… 2016-2017 kazak modası içinde hemen her stile uygun kazak modeli var. İşte–>2017 modası kazak modelleri ve kombin-stil önerileri esraninportresi.com’da

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here