PARİS SOKAK MODASI 2014

0
125

2014 Sokak Modası için (özellikle sonbahar ve kış için) bütün markaların kreasyonlarını göz önüne çıkarmaya başladığı bir dönemde bizimde kendimizi hazırlamamız açısından elimizi çabuk tutmamız gerekiyor. Bakmamız gereken doğru noktalardan birinin de modanın kalbi Paris hatta Paris sokakları olduğunu düşünüyorum.

Paris de özellikle haute couture defileleri modanın vitrini gibidir malumunuz. Ama çoğu zaman esas defileler sokaklarda oluyor denilebilir. Bu yüzden de Paris sokak modası bize fikir verecektir.

PARİS SOKAK MODASI (resim kaynak : VincenzoGrillo)
PARİS SOKAK MODASI
(resim kaynak : VincenzoGrillo)

Asimetrik kesimler eteklerden, bluzlara, elbiselere her alanda kullanılıyor diyebilirim. Ancak yukarıdaki örnekteki gibi asimetrik kesimleri doğru kullanmak gerekiyor, yoksa şık bir görüntüden çok basit bir görüntünüz olacaktır. Size kullanmanız için her bütçeye uygun bir kaç seçenekte buldum aslında;

1-TARZİMON : 395TL
2-STYLESTORIES : 69TL
3-ADDAX : 25TL
 
PARİS SOKAK MODASI (resim kaynak : VincenzoGrillo)
PARİS SOKAK MODASI
(resim kaynak : VincenzoGrillo)

Paris sokaklarında sokak modası 2014 için  dikkat çekici bir diğer noktada uzun bol ceketler. İster blazer olsun, isterseniz kış için kabanınızı böyle seçin ama bu sonbahar ve kış bu modelden mutlaka edinin. Bunun yanında söylemeden geçemeyeceğim bir diğer konuda şapkalar. Yukarıdaki gibi hasır şapkaları kolayca bulabileceğinizi düşünüyorum.

1-TARZİMON : 403TL
2-STYLESTORIES : 140TL
3-TRENDYOL : 90TL
 
PARİS SOKAK MODASI (resim kaynak : VincenzoGrillo)
PARİS SOKAK MODASI
(resim kaynak : VincenzoGrillo)

Aslında ilkbaharda giymeye başladık bu uzun kloş yada daire etekleri. Yazın kısa üstlerle kombin yaptık. Sonbahar ve kışında kazaklar ile giymeye devam edeceğiz. Rahatlıkları tartışılmaz bile. Aslında 1950’leri çağrıştırıan, çiçek desenli bu tarz etekleri kazaklarla daha modern hale getirmiş olacağız.

1-BERR-IN : 110TL
2-MILLA BY TRENDYOL : 80TL
3-MILLA BY TRENDYOL : 60TL

Paris sokak modasına dair benim en çok dikkatimi çekenler şimdilik bu kadar.

sokak modası 2014 için takipte kalmaya devam edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here