Korse Üst Trendi

0
24

Bir zaman öncesine kadar ince görünmek uğruna iç çamaşırı niyetine kullandığımız korseler artık yeni moda tasarımlar ile kıyafetlerin üstünde kullanılıyor. 2016-2017 sonbahar-kış trendlerinde ve pek çok ünlü markanın koleksiyonunda da korse üstlere yer verilmiş. İşte korse üst trendi ve korse kemer trendi detayları ve korse üstleri günlük giyime adapte etme yolları :

Sizi bilmiyorum ama korse üst denildiği zaman benim ilk aklıma gelen kişi Kim Kardashian oluyor. Vücut hatlarını vurgulamayı seven Kardashian ailesinin vazgeçilmez parçası korseler onlardan dolayı olmasa da şu sıralar oldukça trend. Beyonce, Madonna gibi yabancı şarkıcıların yanı sıra Hande Yener, Bengü gibi Türk yıldızların da özellikle sahnede kullanmaktan hoşlandıkları korseleri bir zaman öncesine kadar gizlerdik. Zayıf görünmek uğruna iç çamaşırı gibi kullanılan korseyi giydiğini belli etmemek, “benim belim zaten ince” demek makbuldü. Şimdiki korse üst trendi içinse tam tersi yani korseyi dışa giyip, herkese göstermek makbul diyebiliriz. Bizler elbette ne bir pop yıldızıyız ne de sahnede olması gereken bir sanatçı… Öyleyse korse üst trendine bizler nasıl ayak uyduracağız? İşte korse üst trendi detayları ve korseleri günlük giyime adapte etme yolları :

7 korse ust trendi_mini

Korse Üst Trendi

2016-2017 sonbahar-kış trendlerini incelediğiniz zaman pek çok ünlü markanın koleksiyonunda da korselere yer verdiğini görürsünüz. Bu noktada korseler söz konusu olduğunda aklınıza sadece tek tip korseler gelmesin. Tam bir body şeklinde tasarlanan korselerin yanı sıra kemer korseler de görmek mümkün.

Fırfır trendi, kadife trendi, korse-büstiyer trendi, taba rengi trendi, altın metalik trendi ve elbette daha fazlası…Çalışılan ortak materyaller, desenler, aksesuarlar önümüzdeki sezon bize rehberlik edecek öncü trendleri de dolayısıyla ortaya çıkardı. İşte—> 2016-2017 Kış Trendleri

Özellikle Viktoryen dönemi anımsatan korseler, fazlalıkları toparlayarak belinizin inceliğini vurguladığı gibi stilinize arklı bir boyutta katıyor.

8 korse ust trendi_mini

Korselerin birlikte kullanıldığı en yaygın parça gömlek elbiseler. Uzun ve kısa giyeceğiniz gömlek elbise üzerine korse üst giyerek gömleğin vücut hatlarını ortadan kaldıran bol ve salaş görüntüsünden kurtulup, daha kadınsı bir görünüm elde edebilirsiniz. Gömlek elbiselerden yola çıkarak korselerin en kolay elbiseler ile bir arada kullanılabileceğini de eklemeliyiz.

3 korse bustiyer ust trendi_mini

Sonbahar ve kış sezonundan bahsettiğimiz için altına son trend kadife kısa botlar giyebileceğiniz gibi, diz üstü çizmeler ile de kombinleyebilirsiniz.

Seçtiğiniz korsenin yapıldığı materyal, üzerindeki deri ve metal gibi detaylar itibariyle asi bir stile de sahip olabilir, dantel ve işlemelerle romantik, vintage bir stile de. Hangisini tercih ederseniz edin stilin kadınsı bir yanı olacağı kesin!

korse ust trendi_mini

9 korse ust trendi_mini

Bütün bir üst-büstiyer halinde tasarlanmış korseler, tıpkı Gigi Hadid stilinde olduğu gibi kumaş pantolonlarla kullanılabilirler. Daha soğuk günler için üzerinie bir blazer ceket almanız yeterli olacaktır.
Daha önce de belirttiğim gibi korselerin bir diğer formu da kemerler. Bizim bildiğimiz ince kemerlerin aksine tasarlanan kalın korse kemerler ile de mükemmel bir stil oluşturabilirsiniz. Bu şık aksesuarı sadece elbiseler, pantolonlar üzerinde değil trençkot veya paltoların üzerinde de kullanmaya hazır olun. Geçtiğimiz yılın popüler trendlerinden biri olan palto, kabanların üzerine kemer takma modası bir adım ileriye taşınıyor aslında. Çünkü kemerler daha geniş formda, yani korse kemer…

6 korse bustiyer ust trendi_mini

Korselerin dış giyimde kullanabilmek için daha şık hale getirilmesi amacıyla farklı tasarımlara ve detaylara sahip olduklarını da eklemek gerek. Üstlerinde yer alan danteller, boncuk işlemeleri, tüyler, nakışlar ve hatta denim detayları onları bir kaç adım öne çıkarmaya yetiyor.

2 korse bustiyer ust trendi_mini

Korseler veya korse kemer trendine uyum sağlamaya karar verip, kombininizde bu parçalara yer verdiğinizde star parçanın bunlar olduğunu asla unutmayın. Dolayısıyla benim önerim onunla yarışacak başka detaylara kombininizde yer vermeyin. Çünkü korseler sizi yeteri kadar çekici ve feminen yapmaya yetecektir.

4 korse bustiyer ust trendi_mini

Kış ayları için bu çekici aksesuarı veya kıyafeti salaş hırkaların, kazak elbiselerin üzerinde kullanabilirsiniz. Eğer fazla öne çıkmasını istemiyorsanız korsenin altına giydiğiniz kıyafetle aynı rengi tercih edebilirsiniz. Böylelikle aynı zamanda vücudunuzu kesen bir detay da olmayacağından daha uzun boylu da görünebilirsiniz.

5 korse bustiyer ust trendi_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here