Bulaşık Süngerinin Farklı Kullanım Alanları

Bulaşık süngerleri evimizde en fazla kullandığımız temizlik ürünlerinden bir tanesidir. Zorlu lekeleri onlarla çıkartırız. Peki, size bu süngerleri bulaşıkları yıkamak dışında da oldukça fazla alanda kullanabileceğimizi söylesem?

0
5486

Bulaşık süngerleri evimizde en fazla kullandığımız temizlik ürünlerinden bir tanesidir. Zorlu lekeleri onlarla çıkartırız. Peki, size bu süngerleri bulaşıkları yıkamak dışında da oldukça fazla alanda kullanabileceğimizi söylesem? İşte, bulaşık süngerinin farklı kullanım alanları;

Bulaşık süngerleri evimizde en fazla kullandığımız temizlik ürünlerinden bir tanesidir. Zorlu lekeleri onlarla çıkartırız. Peki, size bu süngerleri bulaşıkları yıkamak dışında da oldukça fazla alanda kullanabileceğimizi söylesem? Belki siz de bir çoğunu duymuşsunuzdur ancak belki aralarında ilk defa öğrenecekleriniz de olacaktır. Ben bazılarını denemeye başladım. Gerçekten işe yarayıp yaramadıklarını da ileride sizlerle de paylaşacağım. Ancak siz de bulaşık süngerinin şaşırtıcı ve yararlı kullanım alanlarını öğrenmek isterseniz bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Oje Çıkartıcı Olarak Bulaşık Süngeri

1Oje Çıkartıcı Olarak Bulaşık Süngeri_mini

Aslında kozmetik marketlerde satılan oje çıkarıcıların bir örneğini evde kendimiz denemiş olacağız. Bir kavanozun içerisinde bulaşık süngerini yerleştirin içerisine de asetonu dökün. Tırnaklarınızı resimdeki gibi süngerin içerisinde yerleştirirseniz ojelerin kolaylıkla çıkacağını göreceksiniz. Küçük pamuklardan kurtulmanın zamanı gelmiştir belki.

Sabunun Kullanılmadığı Zamanlarda Kuru Kalması İçin Bulaşık Süngeri

2Sabunun Kullanılmadığı Zamanlarda Kuru Kalması İçin Bulaşık Süngeri_mini

Özellikle mutfakta işinize yarayabilecek çözümlerden biri. Elimizi yıkadıktan sonra ıslanan sabunu bulaşık süngerinin üzerine koyarsanız, sünger sabundaki tüm ıslaklığı emeceği için sabunun şekli bozulmaz hem de kullanılmadığı zamanlarda kuru kalmış olur.

Oyun Kuleleri İçin Bulaşık Süngeri

3Oyun Kuleleri İçin Bulaşık Süngeri_mini

Çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirmek için renkli renkli süngerlerden kuleler yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here