Kış için stil önerileri

0
466

Soğuk ve karlı kış günleri kapımızı çalıyor tekrar. Sizler şimdiye kadar bu soğuk günlerde kullanabileceğiniz pek çok kıyafet önerisinden, kış trendlerinden ayrı ayrı bahsettim. Hafta başında ne giyeceğine karar veremeyenler, dolabı açtığında ne giysem ki diye düşünenler için trendlerden yola çıkarak derlediğim kış için stil önerileri derledim.

Yeni bir yılın henüz başlarındayız. Pek çoğumuz yeni yılda yeni kararlar alıyoruz ve ardından bizi bekleyen güzel yenilikleri diliyoruz. Yeniliklerin gelmesi için eskileri de geride bırakmak gerekiyor kuşkusuz. Bu yeniliklerin içerisine neden kıyafetlerinizi yenilemeyi veya kendinize yeni bir stil oluşturmayı denemeyesiniz ki? Aslında kış için stil önerileri yazısını hazırlarken amaçladıklarımdan biri de buydu. Yani hem trendlerin üzerinden geçmek ve bu trendleri stillerimize nasıl yansıtabileceğimize dair daha çok fikir sahibi olabilmek. Örneğin, kullanmaya çok alışkın olmadığımız bomber ceketleri (kolej ceketi de denilebiliyor) nasıl kullanabiliriz ve ya aksesuar seçimlerinde öne çıkanlar neler?

1 kış stili için trend_mini

Diz üstü çoraplar : Hemen her kış diz üstü çizmeler moda oluyor. Özellikle çorap gibi bacakları saran modeller kadın siluetini daha güzel ortaya çıkardığından daha çok tercih ediliyor. Peki ya diz üstü çizmeniz yoksa? İşte özellikle gençlerin burada yardımına diz üstü çoraplar yetişiyor. Kısa botlar ile giyebileceğiniz gibi, spor ayakkabılar ile de kullanabilirsiniz. Üstelik ayakkabı ile aynı renk olması da gerekmiyor. Gri çorapla beyaz spor ayakkabılarınızı kullanarak ters köşe yapabilirsiniz.

Slip elbiseler : Çok kullanmaya alışkın olmadığımız elbise modelleri arasında sayabiliriz. Kombinezon tarzı ince askılı bu elbiseler kalın hırka veya kazaklar ile eşleştirilerek sokak modasında sıklıkla kullanılıyor şu aralar.

Takımlar : Baştan ayağa aynı renk olmanızı sağlayan takım giyme trendi tekrar popüler diyebiliriz. Bu trende ayak uydurmak için illa klasik kumaşlardan pantolon ceket takımlar da kullanmak zorunda değilsiniz. Kışa uygun yün pantolonlar ve aynı renkteki kazaklar ile de bu trende ayak uydurulabilir.

2 kadın kış modası_mini

Örgü elbiseler : Mümkünse kendinizin yaptığı veya anne-anane elinden çıkmış örgü elbiseler ile diz üstü çizmelerin birlikteliği yılın en popüler kombinlerinden biri.

Kısa paça pantolonlar : Culottes olarak bilinen kısa paça bol pantolonların 2015 yaz aylarında başlayan popüleritesi 2016 modası içinde de devam ediyor. Giyerken çok dikkat edilmesi gereken, her vücut tipine uygun olmayan bu kıyafete dair fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Omzu açık üstler : Tüm dikkatleri vücudun üst bölgesine çekmek isteyenlerin en çok tercih etmesi gereken üstler bunlar. Sadece bluzlarda değil, kışın kazak modelleri için de omzu açık veya omuz dekoltesi olan üstleri kullanabilirsiniz.

3 kış trendleri_mini

Bomber ceketler : Başta da belirttiğim gibi çok giymeye alışkın olmadığımız bomber ceketler, daha kadınsı formlarıyla karşımıza çıkıyor. Üstlerindeki işlemeler, broşlar veya armalarla dikkat çeken bomber ceketleri mini elbiseler ile de kullanabilirsiniz, kumaş pantolonlarla da.

Dikkat çekici çantalar : Özellikle el çantalarındaki dikkat çekici renkler, yazılar yine onları popüler aksesuarlardan biri yapıyor.

Kemerler : Manto üstüne, kazak üstüne, elbise üstüne… Özellikle kalın ve dikkat çekici kemerler ile stili tamamlamak, kış için stil önerileri içinde en önemlilerinden biri.

4 kış stili önerileri_mini

Boğazlı kazaklar : Kış aylarında sıcacık tutacak boğazlı kazaklar olmadan kış sili olamaz. Özellikle uzun modellerinin kazak elbise olarak da kullanılabilmesi, diz üstü çizmeler ile kombinlenmeleri alternatifli kombinler yaratmaları onları modası asla geçmeyecekler arasına koyuyor.

Yelekler : Trençkotların yelek versiyonları veya kalın yün kumaştan yapılmış, kışlık uzun yelek ceket modelleri kış stili için tercihleriniz arasında olmalıdır. Böyle bir yelek ceket ile kış kombini için tek ihtiyacınız olan jean, boğazlı bir kazak ve diz üstü bir çizme.

Büyük çizgi desenleri : Tüm desenler içerisinde kış stili yaratıtkrn bir adım öne çıkan büyük çizgiler oluyor. Dikkatli kullanılması gereken çizgi deseni trendi detaylarına da buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here