Kış için Gardırop Düzenleme Rehberi

0
95

Hızla hazırlanma gereken zamanlarda dağınık ve üst üste binmiş bir kıyafet dolabı hiç de arzu edilen bir şey değildir. Çok sıkışmış, dağılmış bir gardırop sebebiyle bırakın her sabah ne giyeceğinize karar vermeyi, giymek istediğiniz kıyafeti bulmak bile bir işkenceye dönüşür. Kıyafetlere daha fazla yer açabilmek ve dolabı düzenli hale getirebilmek için kış için gardırop düzenleme rehberi esraninportresi’nde.

Çok sıkışmış, dağılmış bir gardırop sebebiyle bırakın her sabah ne giyeceğinize karar vermeyi, giymek istediğiniz kıyafeti bulmak bile bir işkenceye dönüşür. Hızlı hazırlanma gereği duyduğumuz bu gibi zamanlarda dağınık ve üst üste binmiş bir kıyafet dolabı hiç de arzu edilen bir şey değildir. Hele bir de kıyafetler kışa uygun kalın ve daha fazla yer kaplayan türdense… Dağınıklık ve de aradığınızı bulamamanın yanına kıyafetlerin buruşmasını ve de dolap yetmiyor şikayetlerini de eklemek gerek tabii. İşte tüm bunlar sebebiyle kışlık kıyafetlere daha fazla yer açabilmek ve gardırobu daha düzenli hale getirebilmek için kış için gardırop düzenleme rehberi esraninportresi’nde.

Kış için Gardırop Düzenleme Rehberi

kis icin gardirop duzenleme

1- Eski – yıpranmış kıyafetler

Dolap düzenlemeye başlamanın ilk kuralı kuşkusuz bir gardırop detoksu yapmaktır. Bütün kıyafetlerinizi tek tek elden geçirin.

– 2 yıldır bir kıyafeti hiç giymediyseniz kendinize dürüst olun! Muhtemelen önümüzdeki 2 yıl daha o kıyafeti giymeyeceksiniz. Gerekliliği konusunda da net bir karar verip bir kenara ayırın. Halen giyilebilecek durumda olan kıyafetleriniz içerisinden yakınlarınıza verebileceklerinizi bir kenara ayırın. Hatta bu kıyafetleriniz ile arkadaşınızın kıyafetleri arasında değiş tokuşlar yapabilirsiniz. Üniversitedeyken en çok yaptığımız uygulamaydı bu.

– Diğer yandan ihtiyacı olanlara verebileceğiniz kıyafetleri de başka bir kenara ayırıp paketleyin. Kime veya nereye bırakacağınızdan emin olamıyorsanız, mahallenin muhtarlıklarına bırakabilirsiniz. Onlar sizin için ihtiyacı olanlara ulaştırıyorlar.

bir kazaktan 4 parça_mini

– Aynı şekilde bir kenarı sökülmüş, yırtılmış, yanmış ve artık mevcut haliyle giyilemeyecek durumda olanları da bir kenara ayırın. Bu kıyafetler tamir edilebilir mi diye biraz araştırın. Eğer geri dönüşü yoksa bunlardan neler yapılabilir diye bakın. Örneğin bir kazaktan 4 kışlık parça çıkarmanız mümkün. Soğuk havalarla mücadele için kazaktan 1 boyunluk, 1 kesik eldiven, 1 çizme çorabı, 1 kışlık saç bantı yapabilirsiniz. Kazaktan 4 kışlık parça nasıl yapılır incelemek isterseniz–> 1 kazaktan 4 kışlık parça

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here