Kalın Platform Topuklu Sandalet (Clogs / Takunya) Modası

0
475

Kadınları her seferinde kalbinden vuran sandaletler 2016 yazında da oldukça iddialı. 2016 ayakkabı modası kalın topuklu, blok topuklu ayakkabılar ile başlasa da yaz ayakkabı modasına tam anlamıyla kalın platform topuklu sandaletler (clogs/takunya sandalet) damga vuracak. İşte, kalın platform topuklu sandalet modelleri (clogs/takunya sandalet) modası detayları

2016 ayakkabı modası kalın topuklu ayakkabı modası ve ardından blok topuklu ayakkabılar ile başlasa da yaz ayakkabı modasına tam anlamıyla kalın platform topuklu sandalet modelleri (clogs/takunya sandalet) vuracak diyebiliriz. Bizler platform topuklu ayakkabı modellerine alışkın olsak da bu yaz göreceğimiz modeller oldukça yeni. Aslında 1970’ler modasının takunya sandaletlerin (veya moda deyiminde bilinen adıyla Clog) modern yorumlarını 2016 yaz sandalet modasında göreceğiz.

70’ler modası bohem stilin en çok göze çarptığı dönem. Uzunca bir süredir adeta üzerimizden düşürmediğimiz yüksek bel geniş paça pantolonlar, etnik desenli veya dantel bluzlar bu dönemden esinlenerek günümüze uyarlanan stil unsurları aslında. Bizler uzunca süredir boho-şık stil akımının etkisi altında olduğumuz için aslında kalınlaşan ayakkabı topuklarından bu yazın modası takunya sandaletlerin geleceğini görmeliydik diye düşünüyorum.

Kalın Platform Topuklu Sandalet (Clogs / Takunya) Modası

1 platform topuklu ayakkabi_mini

Kalın platform topuklu sandalet modelleri (clogs/takunya sandalet) ilk gördüğünüz anda yükseklikleri itibariyle korkutucu görünebilirler. Ancak ayaklarınızın bu sandaletlerin içinde yüksek topuklu stiletto‘lardan çok daha rahat edeceğini garanti edebilirim. Platform topuklu ayakkabıları giyenler de eminim benimle hem fikir olacaktır ki yüksek olmalarına rağmen ince topuklu ayakkabılar ile yürümekten çok daha kolaydır bir kere. Ayrıca kalın topuklu platformlu ayakkabılarda genellikle parmaklarınız ile topuğunuz arasında yükseklik daha az olduğundan, yüksek ince topuklu stilettolardaki gibi bir ayak ağrısı yaşama ihtimaliniz de oldukça azdır.

2 platform topuklu ayakkabi clogs takunya_mini

Dries Van Noten veya Sergio Rossi gibi pek çok tasarımcı 2016 ilkbahar-yaz koleksiyonlarında bu takunya sandalet modellerine yer verdiler. Eski dönemlerden farklı olarak dikkat çeken detay ise bu sandaletler üzerindeki çiçekli veya renkli desenli süslemeler

3 platform topuklu ayakkabi clogs takunya_mini

Bu sandalet modellerini en çok yakıştırdığım kıyafet kesinlikle midi, maxi etekler veya elbise modelleri. Kalın kemerlerin eşlik edeceği kombinlerle bohem şık bir stil yakalayabilirsiniz.

5 platform topuklu ayakkabi clogs takunya_mini

4 platform topuklu ayakkabi clogs takunya_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here