Yırtık Kot Pantolonlar ile Stil Önerileri

0
1694

Yırtık jean pantolonlar yeni bir ilkbahar trendi olmamakla birlikte çok benimsendiğinden dolaplarda vazgeçilmez kıyafetlerden biri oldu. Peki yırtık kot pantolonlar ile şık kombinler yapmak mümkün mü? Yırtık kot pantolon nasıl yapılır? İşte tüm bilmeniz gerekenler…

Yırtık kot pantolon yeni bir ilkbahar trendi değil elbette ama gençler başta olmak üzere pek çok kişi tarafından bir kaç sezondur çok benimsendi. Bu durum da yırtık jean modelleri kıyafet dolaplarında vazgeçilmez parçalardan biri olmasına sebep oldu elbette. Başlarda daha çok salaş ve spor modelleri çıktığı için yapılan kombinler de içinde daha rahat edebileceğimiz türdendi. Ancak en yeni moda yırtık kot trendinin hızla yayılmasının akabinde vücuda tam oturan dar kot pantolonlar ve hatta kot etekler de dahil olmak üzere tüm kot parçalara uygulandı. Sevenleri olduğu kadar sevmeyenlerinin de olduğu yırtık kot pantolonlar şık kombinler yapmak da mümkün aslında. Bu yüzden bugün için hazırladığım yırtık kot pantolonlar ile stil önerileri yazısında daha çok şıklık oluşturmaya yönelik kombinlere ve önerilere yer vermeye çalıştım.

Yırtık Jean Pantolonlar İle Yüksek Topuklu Ayakkabılar

1- Yırtık kotların salaş ve ucuz gibi görünen bir halleri vardır. Hatırlayın, böylesi bir kot giydiğinizde, buna alışkın olmayan büyükler “düzgün pantolon alacak paran mı yok kızım” diye takılırlar. Gidip en pahalı markanın yırtık jean modelini dahi alsanız bu imajı değiştiremeyebilirsiniz. Bu yüzden böyle kotları daha şık, elegan ve pahalı görünen parçalarla tamamlayabilirsiniz. Örneğin, yüksek topuklu ayakkabılar içerisinde acı çeksek dahi vazgeçemediğimiz stilettolar böyle kombinlerin ilk akla gelenleridir.

Yırtık Kot Pantolon Üstüne Vücuda Oturan Bluz veya Gömlekler

2- Eğer yırtık jean olarak boyfriend modeli olarak adlandırılan salaş modelleri giymeyi tercih ediyorsanız, üst bölümde yine kot gibi salaş kesimlere sahip bluzları, gömlekleri kullanmamaya özen gösterin (yani özellikle şıklaştırmaya çalışıyorsanız). Biliyorum tıpkı aşağıdaki zarif bluzlar çok hoş olsalar da alt üst salaş görüntü olduğunda vücut hatlarınız kaybolmuş olacak. Salaş bir pantolon üstüne vücudunuza oturan, bel oyuntunuzu da ortaya çıkarak gömlek ve bluzlar tercih edebilirsiniz.

yırtık kot pantolon modelleri_mini

Vücuda Uygun Yırtık Kot Pantolon Seçimi

3- Şık olmanın sadece seçtiğiniz doğru kombinler veya pahalı kıyafetler ile mümkün olduğunu sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Vücuda uygun giyinmek aslında her şeyden önce gelen bir kuraldır. Bu yırtık kot pantolonunuz için de geçerli. Örneğin bacak boyunuz kısaysa yüksek bel kot pantolonlar tercih edebilirsiniz. Diğer yandan eğer bacaklarınızda deformasyonlar varsa bunları göstermemeniz gereklidir. Bunun için yırtıkların çok büyük olmamasına veya o bölgelerde yırtık olmamasına da elbette özen göstermelisiniz.

Yırtık Kot Pantolon İle Beyaz Gömlekler ve Tişörtler

4- Yırtık kot pantolonunuzu şık hale getirmek için pek çok kıyafeti üst üste giymeniz veya renkleri illa üstünüzde taşımanız gerekmez. Stilinizde “az çoktur!” prensibini takip etmenin asla bir zararını görmezsiniz. Aksine aslında bu minimalist tarz ile kolayca şık görünebildiğinizi anlar ve vazgeçemezsiniz. Kısacası yırtık bir kot pantolon üstünde kullanacağınız beyaz gömlek ve yüksek topuklu ayakkabılar mükemmel görünmeniz için yeterli olacaktır.

yırtık kot pantolon_mini

Yırtık Kot Pantolon İle Aksesuar Seçimleri

5- Stilinizi tamamlamak için karmaşık parçalar kullanmak yerine aksesuarlardan yardım alabilirsiniz. Tokalı kemerler, şık saatler, kendinden parlayan düğmeler veya çantanızın zinciri bile aslında stilin bir tamamlayıcısıdır. Doğru aksesuarları stilinize adapte ederek yırtık kotların salaş görüntüsünü şık bir stile dönüştürebilirsiniz.

jean pantolon yırtık kot nasıl yapılır_mini

Yırtık Kot Pantolon İle Blazer Ceketler

6- Önümüzde bahar olduğu için ceketler kombini tamamlayacak parçalardan biridir. Bu noktada pek çok ceket modeli seçeneğiniz olmakla birlikte blazer ceketler de kullanabilirsiniz.

Yırtık Kot Pantolonlar İle Saç ve Makyaj

7- Böylesi jeanleri giydiğimiz zaman salaş görüntüsü bir anda bizi etkisi altına alıp saçımıza ve makyajımıza özen göstermeme noktasına kayabiliyoruz. Ancak amacımız yırtık kotlar ile salaş ve spor bir tarz değil, bir şıklık yaratmaya çalışıyoruz. Bu yüzden saçınızın ve makyajınızın özenli olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor.

yırtık jean pantolon modelleri_mini

Evde Yırtık Kot Pantolon Nasıl Yapılır?

Bu trende ayak uydurmak istiyorsanız ve bunun için yeni bir kot satın almak gerektiğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Beyaz kot, gri kot modelleri veya evinizdeki herhangi bir kot modeli yırtık kota dönüştürebilirsiniz. “Yırtık Kot Pantolon Nasıl Yapılır?” merak ediyor ve detaylı öğrenmek istiyorsanız BURAYI tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here