2021 Yaz Terlik-Sandalet Modelleri Trendleri

Rahat tabana sahip, sportif cırt cırtlı sandaletler, Birkenstocklar ya da retro mini topuklu terlikler… Rahatlık mı şıklık mı yoksa her ikisini de sunan sandalet modelleri mi..? 2021 Yaz aylarında popüler olmaya aday sandalet ve terlik modelleri sizin için buldum. Terlik ve sandalet trendleri yazısı, esraninportresi’nde.

0
1146

Rahat tabana sahip, sportif cırt cırtlı sandaletler, Birkenstocklar ya da retro mini topuklu terlikler… Rahatlık mı şıklık mı yoksa her ikisini de sunan sandalet modelleri mi..? 2021 Yaz aylarında popüler olmaya aday sandalet ve terlik modelleri sizin için buldum. Terlik ve sandalet trendleri yazısı, esraninportresi’nde.

Yazıyı hazırladığım şu günlerde daha çok evde kalmak zorunda olduğumuz zamanlar geçiriyor olsak da yaz aylarına dar ümidimi koruyorum. Tam bir özgürlük hali olur mu bilemem ama bu yazlık kıyafetlerimizi giyemeyeceğimiz anlamına da gelmiyor. Pandemi sürecinin bende bıraktığı en önemli izlerden biri rahatlığa alışmak oldu. Yani, kıyafet veya ayakkabı seçimlerinde aradığım iki özellik var; biri zamansızlık bir diğeri de rahatlık. Hal böyle olunca yaz aylarımın vazgeçilmezi sandalet trendleri nelermiş bakmamak olmaz diye düşünerek bu yazıyı hazırladım. 

Aşağı indikçe fark edeceksiniz ki bazı modeller geçen yazın da en popülerlerindendi ve görünen o ki bu durum 2021 trendleri için de devam ediyor… Diğer yandan dolapların vazgeçilmezi olmaya aday seçenekler de var. O zaman 2021 sandalet trendi detayları için aşağı inmeye devam edin. Bakalım sizler içlerinde en çok hangi modelleri seveceksiniz..?

2021 Yaz Terlik-Sandalet Modelleri Trendleri

1- Deri Sandaletler :

Kendimi bu yıl için şanslı saydıklarımdan. Çünkü bu model sandaletleri çok severim ve dolabımda bir tane olduğu için yeni almama gerek yok. Her ne kadar şimdilerde yeniden trend olmuş gibi görünseler de bu deri sandaletlerin zamansız olduğunu düşünüyorum. Ayrıca elbise ve eteklerle rahat şık kombinler yapılmasına da olanak sağlıyorlar.

Sandalet ve terlik trendleri
Sandalet ve terlik trendleri

Bu yıl diğer pek çok marka gibi Trendyol’un kendi markası TrendyolMilla’da bu tip sandaletler bulmanız mümkün. 

2- Mini Topuklu Terlikler :

Yüksek topuklu terlik ile rahat edemeyenlerin çok seveceğini düşündüğüm trendlerden biri. Benim gibi çocuğun peşinden koşturması gerekenlerin de hem şık hem de rahat edeceği modeller bunlar bence. 

3- Parmak Arası Terlikler :

Bu parmak arası terlikler, modelleri itibariyle Japonya havası estirseler ve çok rahat oldukları idda edilse de ben giyemiyorum! Çünkü rahat edemiyorum. Plaj terliği olarak dahi parmak arası terlik kullanamayanlardanım. Ancak seveninin de çok olduğunu biliyorum.

Trendi yakalamak için deri veya bant bölümlerinin adeta bir yastık gibi göründüğü modelleri tercih edebilirsiniz.

4- 90’ların Bantlı Sandaletleri :

90’ların modasını yaşamış biri olarak en sevdiklerimden. İster kalın taban isterseniz de topuklu olarak tercih edebileceğiniz çok bantlı sandaletler bu yazın en popülerlerinden. Daha zarif görünüm için ince bantlar, daha sportif kombinler için kalın bantlar kullanılabilir.

Bunların yanına benim gibi rahatlığı da eklemek isterim derseniz, bu sandaletleri tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun isterseniz deri, isterseniz de daha sportif modeller ile aradığınız şıklık ve rahatlığı da yakalayabilirsiniz.

5- Birkenstocks :

Evet pahalı bir marka olduğunu düşünmekle birlikte senelerce kullanılabilecek iyi bir yatırım aslında. Yaz aylarında çoğu zaman ayağımdan çıkaramadıklarımdan. Sadece terlikleri değil sandalet modellerinin de iyi olduğunu düşünüyorum. Kış aylarında da içleri yünlü pofidik modelleri kullanabilirsiniz. 

6- Işıltılı Sandaletler :

Topuklu, düz, bağcıklı, bantlı, terlik veya sandalet… Pandemi sürecinde evde kaldığımızdan yeteri kadar süslenemediğimizi düşünecek olursak, özellikle de ışıltı severlerin bayılacağı bir trend. Ne diyelim, ışıltılı olsun, bizim olsun ;)

7- Mules / Düz Terlik Modeleri :

Terlik ile hem rahat hem de şık olmak için illa topuklu giymek zorunda değilsiniz. Birkaç senedir oldukça sevilen bu düz terlikler, yaz aylarında özellikle de makosen ve Oxford stili ayakkabı severlerin gözdesi olmuş durumda. Klasik kumaş pantolonlarla ofis stilinin de tamamlayıcısı olabilen bu terlikler bu yıl farklı aksesuar detaylarıyla da göz çarpıyor. 

2021 terlik modelleri trendleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here