Yarın Ne Giysem ?

2
2120

Yarın işe ne giysem, yarın okula ne giysem veya yarın ilk buluşmaya ne giysem? Genellikle “ama giyecek hiçbir şeyim yok ki!” ile son bulur. Geceden karar verilemediği takdirde, sabaha kadar gardıroba yeni kıyafetler eklenecekmiş gibi, sabaha bırakılır “ne giysem?” konusu. Sabah olduğu zamansa “yarın ne giysem?” sorunsalı, “bugün ne giysem?” mevzusuna dönüşür. İşte, sizler için “yarın ne giysem?” sorularına cevap olabilecek kombin önerileri, esraninportresi’nde.

En az Pazartesi sendromu kadar kangren olabilecek bir konudur aslında bu. Ertesi gün için giyeceklerinizi hazırlamak için gardırobunuzun başına geçer geçmez sendrom başlar. Genellikle “ama giyecek hiçbir şeyim yok ki!” ile son bulur. Şık, tarz ve duruma uygun giyinebilmek o anda dünyanın en zor işi gibi gelir bize. Geceden karar verilemediği takdirde, sanki sabaha kadar gardıroba yeni kıyafetler eklenecekmiş gibi, sabaha bırakılır “ne giysem?” konusu. Sabah olduğu zamansa “yarın ne giysem?” sorunsalı, “bugün ne giysem?” mevzusuna dönüşür. Bu uğurda, işe, ilk derse veya ilk buluşmaya geç kalınma riski bile alınır. Böyle durumlarda sonuç bende genellikle hüsranla sonuçlanır. Yani aceleyle hazırlandığım zamanlarda muhteşem görünürken, üzerinde uzun uzun düşündüğüm kıyafet seçimlerinde hep hata yapar ve hüsrana uğrarım.

Burada elbette sorun dolapta giyecek hiçbir şeyiniz olmamasından değil, seçtiklerimizi beğenmemekten veya “bununla bu olur mu ki?” noktasında kararsız kalıp, kombin yapamamaktan kaynaklanıyor. İşte bugün sizler için “yarın ne giysem?” sorularına cevap olabilecek kombin önerileri bir araya getirdim.

Yarın Ne Giysem ?

1- Desenli Pantolonlar

desenli pantolon modelleri_mini

Dolabınızda desenli kıyafetlere daha çok yer vermeniz gerektiğini söylemeliyim. Yani en azından yoksa edinin. Çünkü örneğin, siyah ana renk üzerine desenleri tasarlanan bir pantolon modelini kolaylıkla siyah bir tişört ile bir araya getirebilirsiniz. Bu siyah olmak zorunda da değil elbette. Deseni pantolon renkleri içerisinden bir rengi seçip üst bölümde kullanabilirsiniz. Bu noktada, eğer iş yeri gibi daha resmi bir ortam için giyinmeniz gerekiyorsa, daha pastel tonları veya daha az dikkat çekecek renkleri tercih etmenizi öneririm.

desenli pantolonlar kilolu gösterir mi_mini

Kır düğünü, kumsal düğünü, havuz başı veya iş arkadaşınızın otel balo salonundaki bir düğünü…. İşte, bir düğüne gitmek için hazırlanırken dikkat etmeniz gerekenler ve düğüne giderken ne giymeli sorusunun cevapları, esraninportresi’nde.–>Düğüne giderken ne giymeli?

2- Kot Gömlekler

kot gömlek modelleri_mini

İşte, hemen her kıyafet ile iyi bir kombin oluşturmanıza yardımcı olacak, dolabınızda olmazsa olmazlardan olması gereken bir diğer parça kot gömlekler. Yaz aylarındaki sıcaklar için çok uygun olmasa dahi diğer tüm mevsimler için çok doğru bir parçadır. Sadece düz renk pantolon veya eteklerle ile değil, desenli pantolonlar ve desenli etekler ile de oldukça iyi bir uyum yakalarlar. Spor-şık görünüm yakalamak için tercih edebileceğiniz bir parçadır.

kot gömlek modelleri jean gömlek modelleri denim jean kot_mini

Kot modası içerisinde de oldukça önemli bir yer almış olan kot gömlek modelleri eminim pek çoğunuzun dolabında vardır. Yaz için kullanımı uygun değil demiş olsam dahi genelikle kolları kıvrılarak ve önü fiyonk yapılıp kısaltılarak eteklerin üzerine sıklıkla kullanıldığını da belirtmeden geçemeyeceğim.

3- A Kesim Elbiseler

renkli a kesim midi elbiseler_mini

A kesim elbise modelleri hemen her vücut tipi için uygun elbise kesimlerinden biridir. A kesim midi elbise veya A kesim mini elbise (bence her ikisi de) dolapta olması gereken türden elbise modelleri. Benim önerim, desenli, A kesim midi elbise tercih etmeniz (Deseni, elbette vücudunuza uygun olarak seçmiş olmalısınız). Çünkü desenli elbiseler için daha fazla renkte ayakkabı seçeneğiniz vardır. Bu bir iş yeri için giyilecekse ten rengi topuklu ayakkabı kullanabilir, erkek arkadaşınızla ilk buluşma yemeği içinse daha canlı renkleri (desenin renkleri içinden) kullanabilirsiniz.

5 en populer yeni moda elbise kesimleri modelleri kaidn elbise_mini

Üstelik böyle elbiseler kullandığınız zaman, elbise yeteri kadar ön planda olduğu için, takı gibi detayları düşünmeniz gerekmez. Minik bir küpe veya zarif yüzükler belki…

4- Kot Etekler

kot etek modelleri_mini

Tıpkı kot gömlekler kadar kullanımı kolaydır kot eteklerin. Hangi kot etek kesimi tercih ederseniz edin, üzerine giyeceğiniz beyaz gömlek veya beyaz tişört yeterli olabilir aslında. Bu iki parça dışında kullanacağınız ayakkabı, çanta ve takı seçimleri tüm kombini spor veya spor-şık yapmak için belirleyici olacaktır. Topuklu ayakkabılar ile tamamlayıp, zarif takılar ile tamamlarsanız spor-şık görüntü yakalarsınız örneğin. Spor ayakkabılar ile tamamlayıp tam bir okul kıyafeti olarak da düşünmek mümkün elbette.

5- Mini Elbiseler

mini elbise modelleri_mini

Dolabınızda mini elbise var mı? Varsa giyeceğiniz yere göre elbisenizi adapte edebilirsiniz. İş yeri için mini elbise fazla kısa ve uygun değil diyorsanız bu seçeneği çıkartıyorum tabii. Mini elbiseyi yaz sandalet modası içerisinde popüler olan gladyatör sandaletler ile tamamlayıp, ofis için, okul için ve günlük kullanımınız için iyi bir ikili oluşturabilirsiniz. Gündüzden geceye devam eden zamanlar için ayakkabıları değiştirip renkli, topuklu sandaletler kullanırsanız gece dışarı çıkarken iyi bir kombin oluşturmuş olursunuz.

6- Yırtık Jean

yırtık jean modelleri_mini

Son yılların favorisi olan yırtık jean modellerinden birine sahipseniz yarın için giymek üzere hazırlayabilirsiniz. Üzerine isterseniz V yakalı beyaz tişört veya beyaz gömlek ile sade ama tarz bir görünüm yakalamak mümkün. Benim önerim bu kombini topuklu sandaletler ile tamamlamaktan yana. Jean paçasını bileğin üzerine çıkacak şekilde kıvırmayı da unutmayın!

Evde yırtık kot pantolon nasıl yapılır? Yırtık kot pantolon yaparken hangi malzemeler kullanılır? Yırtık jean yapmanın püf noktaları neler? İşte, son yılların en popüler trendi için pratik öneriler–> yırtık kot nasıl yapılır?

7- Alt Üst Takım

alt üst takımlar_mini

Son zamanların en favori kombinleri bunlar aslında. Yani altı ve üstü aynı renk veya aynı desen olan takımlar. Alt parçayı etek, şort veya pantolon olarak, istediğinizi gibi seçebilirsiniz. Ayrı ayrı kombin yapmaya çalışmaktansa, işte size hazır yapılmış bir kombin. Elbise modelleri kadar kullanımı rahat bu takımları kesinlikle tavsiye ederim.

bugün ne giysem_mini

Yazının başında da belirttiğim gibi üzerine çok düşünüp giyindiğimiz zaman genellikle sonuç hüsran oluyor (en azından benim öyle) Giyecek hiçbir şeyim yok dediğiniz anlarda yapabileceğiniz en basit şeylerden biri siyah kot pantolon,siyah bir tişörtü oldukça dikkat çekici bir ayakkabı veya çantayla (takı, ceket gibi parçalar ile de olabilir tabii) bir araya getirerek giymek. Diğer yandan kalem etekler özellikle ofis stili için kurtarıcıdır. Çok detaya inmeye de gerek yok üstelik. Az çoktur prensibi ile hareket edin. Üzerine sade bir tişört veya gömlek ile tamamlayıp, vurguyu göz alıcı bir kolye ile yapabilirsiniz örneğin.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here