Vücut Tipine Göre Ceket-Kaban Seçimi Rehberi

0
272

Kot ceket, deri ceket, trençkot modelleri, blazer ceketler, bomber ceket, kısa ceketler, uzun ceketler veya farklı kaban modelleri… Farklı kumaş, kesim, model ve desendeki ceket-kaban modelleri içerisinden elma-armut gibi farklı vücut tiplerine uygun olanı bulmak için Vücut Tipine Göre Ceket-Kaban Modeli Seçimi Rehberi esraninportresi’nde.

Özellikle bahar aylarının, serin yaz akşamlarının ve hatta kat kat giyinme zorunda kaldığımız soğuk kış günlerinin de vazgeçilmezidir, ceketler. Kot ceket, deri ceket, trençkot modelleri, blazer ceketler, bomber ceket, kısa ceketler, uzun ceketler…

Farklı kumaşlarda, farklı kesim, model ve desendeki ceket modelleri içerisinden vücut şekline uygun olanı bulmak açıkçası en trend ceketi giymiş olmaktan daha önemlidir. Bu noktada açıkçası şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum; moda olan hemen her ceketi her vücut tipi giyebilir, ancak önemli olan doğru rengi, boyu veya kesimi tercih etmektir. Buradan hareketle her vücut tiplerini baz alarak, ceket modeli seçimi konusunda size yardımcı olabileceğini düşündüğüm bazı ipuçlarını bir araya getirdim. Herhangi bir ceket modeli satın alırken bunlara dikkat ederek üzerinize uygun olanı daha kolay bulmanızı ümit ediyorum. Faydalı olması dileğiyle…

Vücut Tipine Göre Ceket-Kaban Seçimi Rehberi

1 vücut tipine göre elbise modelleri_mini

1- Kum Saati Vücut Tipine Göre :

En şanslı olarak görülen vücut şekliyle devam ediyoruz. Kum saati vücuda sahip olanlarda omuz ve basen genişliği aynı olup, belleri incedir. Oldukça orantılı ve giydikleri pek çok kıyafeti kolaylıkla taşıyabilen bir vücut şeklidir.

1 uzun deri ceket trendi_mini

Vücuda oturan ceketler, feminen kıvrımları ortaya çıkarmakta başarılı seçimlerdir.

Kruvaze, belden kemerli ceket modelleri yine vücudu en iyi şekilde gösteren ceketlerdir. Özellikle diz hizasındaki boylar en iyi seçimlerdendir.

1 vucut sekline gore ceket secimi_mini

Jean ve spor ayakkabı en çok giydiğiniz kıyafetlerse düz kesim sportif ceketleri, montları tercih edebilirsiniz. eğer beli vurgulamak isterseniz bunların üzerine kullanacağınız bir kemer yeterli olacaktır.
Tam belde biten ceketler benzer şekilde beli vurgulamak konusunda başarılıdır.

KEMER VE ŞAL1

Ceketlerde ekstra vatka bulunması omuzları olduğundan geniş gösterebilir. Bu yüzden çok kalın vatkalar yerine sadece şekli belirginleştirme amaçlı ince vatkaları kullanmak iyi bir seçim olacaktır.

Şal yaka, yakası dökümlü, anvelop, kemerli ceketleri de kullanabilirsiniz.

Ayrıca peplum ceketler de en iyi arkadaşlarınızdan biri olacaktır.

Peki, kum saati tipi vücut şekline sahip olanlar nasıl giyinmeli, daha doğrusu hangi kıyafetler kum saati vücut tipine çok daha uygundur? Diğer giyim ipuçlarını okumak için–> kum saati vücut tipi nasıl giyinmeli?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here