Vücut Tipi Nasıl Belirlenir?

Şık ve stil sahibi bir kadın için son moda kıyafetlerden ziyade vücuda uygun giyinmek önceliktir. Vücut şekli ve vücut ölçüleri doğru belirlenmediği sürece de hangi kıyafetin vücuda daha uygun olduğunu bulmakta başarılı olamayabilirsiniz. Peki vücut tipi nasıl belirlenir? İşte, vücut ölçülerine göre vücut tipi belirleme yöntemi, esraninportresi'nde.

0
6666

Şık ve stil sahibi bir kadın için son moda kıyafetlerden ziyade vücuda uygun giyinmek önceliktir. Vücut şekli ve vücut ölçüleri doğru belirlenmediği sürece de hangi kıyafetin vücuda daha uygun olduğunu bulmakta başarılı olamayabilirsiniz. Peki vücut tipi nasıl belirlenir? İşte, vücut ölçülerine göre vücut tipi belirleme yöntemi, esraninportresi’nde.

Vücut şeklini ve ölçülerinizi doğru olarak belirlemediğiniz sürece, hangi kıyafetlerin vücuda daha uygun olduğunu bulmakta her zaman başarılı olamayabilirsiniz. Peki, son moda kıyafetler ile mi yoksa vücuda uygun kıyafetler ile mi stil sahibi ve iyi görünürüz? Yazıları takip edenler benim cevabımı çok iyi biliyor. O yüzden sık sık vücut tipine göre giyim konulu yazılar hazırlıyorum. Peki vücut tipini nasıl belirlerim?

Birazdan detaylandıracağım bir nevi vücut şekli hesaplayıcı sayesinde her moda trendini satın almaya çalışmaktansa, kendinize en uygun kıyafeti bulma ve böylelikle daha rahat ve güvenli hissetmenin keyfini süreceksiniz.

Peki, vücut şekli hesaplayıcı nasıl kullanılacak?

0 vucut olcusunu hesaplama vucut tipi nasil belirlenir_mini

Şimdiye kadar vücut şekillerini tanımlamaya çalışırken meyvelerden, geometriden yararlandık. Tüm o tanımlamalar bize yardımcı olsa da moda uzmanı Bradley Bayou’nun kusursuz tekniğini kullanarak gerçek vücut şeklinizi bulduğunuzdan emin olmanız mümkün olacak. Hemen detaylandırmaya başlıyorum. Daha kolay anlaşılır olması açısından dört yaygın vücut şekli üzerinden ilerleyeceğiz.

Öncelikle bu ölçümleri yaparken birinden yardım almakta fayda var. Çünkü tek başınayken kaydırmanız ve hatalı ölçmeniz mümkün.

Vücut Tipi Nasıl Belirlenir?

Omuzlar : Mezura, omuzlarınızın etrafında tam tur atmalı.

Göğüs : Mezurayı, göğüs boyunca geriniz ve sırtınızdan dolaştırın. Asla mezurayı germeyin ve eti sıkıştırmayın. Göğüsleriniz sıkışmamalı.

Bel : Belinizin göbeğin hemen üstündeki en dar kısmını ölçün.

Kalça : Kalça kemiğinin altında başlayın ve metreyi poponun en geniş bölümünden sararak ölçüm alın.

Artık ölçümlerinize sahipsiniz ki vücut şeklinizi hesaplamak için bu sayıları kullanacaksınız. Aşağıda bazı denklemler göreceksiniz ki bazılarında göğüs veya omuz ölçümlerinin birbirinin yerine kullanıldığını göreceksiniz. Bunu, özellikle büyük-küçük göğüsleri veya özellikle dar-geniş omuzları olanlar için yapar.

Farklı olan göğüs ve omuz ölçüleri sonucu olarak, iki farklı vücut tipi kategorisine girdiğinizi de görebilirsiniz. Bu, vücut türünüzün aslında birden fazla kategoriyi kapsayabileceği anlamına gelir; Örneğin, göğüs ölçümünü kullandığınız zaman daha fazla armut ve omuz ölçümünü kullanırken bir kum saati sonucu çıkabilir. Eğer durum buysa, alışveriş yaparken iki beden şeklini de göz önüne almanız ve sonuçta en iyi hangisiyle göründüğünüze bakarak alışveriş yapmanız gerekir.

Vücut Tipi Nasıl Belirlenir?

1- Ters Üçgen :

Ölçülerinize bakın! Omuz veya göğüs ölçümünüz kalça ölçümünüzden (omuz veya göğüs ÷ kalça ≥ 1.05) %5 daha büyük ise, ters üçgen vücut tipiniz var demektir. Örneğin, omuzlarınız 36 inç, kalçalarınızın 34.25 inç veya daha küçük olması durumunda ters üçgen demektir.

1 vucut olculeri hesaplama vucut tipi nasıl belirlenir_mini

Bu durumda belinize ve kalçalarınızın hemen üstüne oturan bir ceket örneğin sizin için iyi bir seçenek olabilir. Çünkü kalçaların hemen üstünden biten ve bele oturan bu ceket, vücut eğrileri yanılsamasını oluşturur ve geniş omuzlarınızı dengelemeye yardımcı olur. Vatkalı seçeneklerden uzak durmanızda da fayda var.

4 buyuk goguslu kadinlar nasil giyinmeli elbise modelleri_mini

Geniş omuzlar kadar büyük göğüslü kadınlar da özellikle üst bedenlerine uygun bluz, tunik, gömlek gibi kıyafetleri satın almakta zorluk çekerler. Büyük göğüslere sahip kadınların küçük stil ipuçlarına dikkat ederek bu kısıtlayıcı durumdan kolaylıkla kurtulmaları mümkün. Peki, büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli ve alışveriş yaparken nelere dikkat etmeleri gerek? İşte büyük göğüslü kadınların hayatını kolaylaştıracak stil önerileri…–> büyük göğüslü kadınlar nasıl giyinmeli?

Vücut Tipi Nasıl Belirlenir?

2- Dikdörtgen :

Ölçülerinize bakın! Beliniz omzunuzdan veya göğüs ölçünüzde (bel ÷ omuzlar veya göğüs ≥ .75) %25’ten daha küçükse ve omuz, göğüs ve kalça ölçüleriniz birbirinin %5’inde ise dikdörtgensiniz. Bunu omuz, göğüs ve kalça ölçülerinize bakarak kontrol edin. 

2 vucut olculeri hesaplama vucut tipi nasıl belirlenir_mini

Fırfırlar, fiyonklar, cepler veya diğer dikkat çekici süslemelere sahip bir etek sizin için iyi bir Çünkü, hafif kalçalarınızı doldurur ve üst vücudunuzu dengeler.

Doğru kıyafetleri doğru aksesuarları kullanarak da daha ince görünen bele sahip olmak mümkündür. Peki, beli ince gösteren bu kıyafetler nelerdir? İşte, bel bölgesindeki fazlalıkları gizleyen—> Beli ince gösteren kıyafet önerileri esraninportresi’nde.

Vücut Tipi Nasıl Belirlenir?

3- Üçgen (veya Armut) :

Ölçülerinize bakın! Kalçalar omuzlarınızdan veya göğüs ölçünüzden % 5daha büyük ise (kalçalar omuz veya göğüs≥ 1.05) bir üçgensiniz (armut olarak da bilinir).

3 vucut olculeri hesaplama vucut tipi nasıl belirlenir_mini

Örneğin, omuzlarınız 90cm, kalçalarınız 95cm veya daha büyükse, siz bir üçgensiniz. Bu durumda göğüs ve omuz bölümleri hareketli, beli oturan, A kesim bir midi elbise sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Armut vücut şekline sahip olanlar için pantolon satın alımı zordur. Çünkü, basenleri gizleyecek, daha ince görünmemizi sağlayacak kot pantolon bulmak isteriz. Peki, armut vücut şekline uygun kot modelleri nelerdir? İşte–> armut vücut tipine uygun kot pantolon rehberi esraninportresi.com’da

3 vucuda gore kot pantolon secimi jean denim skinny jean yuksek bel_mini

Bu vücut hatlarına sahip olanlar, kıyafet seçimi konusunda sorun yaşadıklarından bahsederler. Peki armut vücut tipi olan kadınlar ne giymeli, ne giymemeli, giyinirken nelere dikkat etmeli? Hepsi esraninportresi.com’da–> armut vücut tipi nasıl giyinmeli?

Vücut Tipi Nasıl Belirlenir?

4- Kum Saati :

Ölçülerinize bakın! Beliniz omuzunuzdan veya göğüs ölçülerinden (bel ÷ omuzlar ve göğüs ≤ 0.75) en az %25 daha küçükse ve beliniz kalçalarınızdan (bel ÷ kalçalar ≤ 0.75) en az %25 daha küçük ise o zaman bir kum saatisiniz ve ayrıca omuz- kalça ölçümleri birbirinin % 5’inde olmalıdır.

4 vucut olculeri hesaplama vucut tipi nasıl belirlenir_mini

Örneğin, omzunuzun ve kalçalarınızın 91cm, belinizin 68cm veya daha küçük olması durumunda kum saati vücut tipine sahipsiniz.

Vücut tiplerine göre kıyafet alışverişi sırasında değişen pek çok unsur vardır. Peki, vücut tipini belirlediğimize göre, mayo alışverişi yaparken, kot pantolon satın alırken vücut tipine göre kıyafet seçimlerini nasıl yapmalı? Kıyafet alışverişlerini kolaylaştıracak ipuçları var mı? Kendimize en uygun kıyafeti nasıl bulabiliriz? Detaylar, esraninportresi’nde.–> vücut tipine göre kıyafet nasıl bulurum?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here