Topuklu Ayakkabılar için Yardımcı Ürünler

Silikon tabanlıklar, acıyı hafifleten spreyler veya jel yastıklar... Topuklu ayakkabı giydiğiniz zaman ayaklarınızın daha rahat hissetmesini (veya daha az acı) ayakların daha az yara olması veya daha uzun süre topuklu ayakkabı giyebilmek için kullanabileceğiniz ürünler neler? İşte, Topuklu Ayakkabıları Giyilebilir Kılan Yardımcı Ürünler, esraninportresi'nde.

0
2837

Silikon tabanlıklar, acıyı hafifleten spreyler veya jel yastıklar… Topuklu ayakkabı giydiğiniz zaman ayaklarınızın daha rahat hissetmesini (veya daha az acı) ayakların daha az yara olması veya daha uzun süre topuklu ayakkabı giyebilmek için kullanabileceğiniz ürünler neler? İşte, Topuklu Ayakkabılar Giyilebilir Kılan Yardımcı Ürünler, esraninportresi’nde.

Yüksek topuklu ayakkabı giymek, bazen gerçekten ayaklarınızda korkunç acılara sebep olabilir. Bu yüzden önemli olan sadece şık topuklu ayakkabılar almak değil, aynı zamanda onlarla dışarıda yürümek için katlanılabilir hale getirecek her ürünün avantajından yararlanmaktır. Kadınlar için şık olmak bazen bu tip acılara katlanmayı gerektirir diyenleri duyar gibiyim… Haklısınız ancak neden bunu bir süre için de olsa önlemeyelim ya da azaltmayalım… Bu yüzden sizin için hem kendi kullandığım (ve en sevdiğim) hem de internette araştırınca karşıma çıkan ve topuklu ayakkabıları giyilebilir kılan yardımcı ürünleri derledim. Madem ki şık görünmek adına acıya katlanmaya hazırsınız, o zaman bunları da bir deneyebilirsiniz diyorum…

Topuklu Ayakkabılar için Yardımcı Ürünler

  • Ayakkabı İçi Koruyucu Pedler

Pek çoğumuz ayakkabıların arkasına yapışan o küçük yapışkan silikon şeritleri kullanmışızdır. Yeni versiyonları o kadar kötü olmasa da çoğu kapıdan çıkmadan hemen önce düşerdi. Buradaki topuklu ayakkabı pedleri ise hem topuklarınızı hem de ayak tabanını korurken aynı zamanda dolgu malzemesi ile ayaklarınızı oldukça rahat hissettiriyorlar.

  • Ayak Koruyucu Pedler

Ayaklarınızı (ve kemikleri) bu süper esnek jel minderlerle korumanız aslında mümkün! En yüksek topuklu ayakkabılarla giyilebilecek kadar ihtiyatlı olsalar da diğer ayakkabılarınızla da kullanabilirisniz. Malzemenin yapısı gereği de gerektiğinde bunları makasla kesip, ihtiyacınıza uygun hale getirebilirsiniz.

  • Mucize Sprey

Bu ürünü kullanmadım ve açıkçası bir yerde rastlamadım. Ancak özellikle yurt dışında çokça tercih ediliyormuş. Eğer vaad ettikleri gerçekse acilen bir tane edinmekte fayda var. Zira bu mucize sprey, ayaklarınız su topladığında ve yara olduğunda koruyucu bir bariyer oluşturuyormuş. Yapılması gereken, ayakkabıyı giymeden önce sorunlu alanlara püskürtmek. Sprey yara üstünde görünmez bir bandaj oluşturuyormuş. Böylelikle sürtünmeyi engelliyor ve acıyı önleyen bir bariyer oluşturuyormuş.

  • Kalıcı Sprey

Bir başka sprey ürün daha… Bu şeyi ayaklarının üzerine sür ve rahatsızlık gitsin..! İçerisindeki anti-inflamatuar maddeler (mentol, arnika ve aloe) ayakların şişmesini engelliyormuş.

  • Ayak Tabanı Yastıkları

Topuklu ayakkabı giymek, ayak tabanına çok fazla baskı yapar ve kısa bir süre sonra ağrı ve rahatsızlığa neden olur. Çözüm ise siz çıkarana kadar yerinde kalacak bir ayak yastığı! Bunlar aynı zamanda koşucular ya da günde uzun saatlar ayaklarının üstünde olan herkese uygundur.

Kadınların, topuklu ayakkabılar ile daha rahat edebilmesi için, topuklu ayakkabı giymenin ve topuklu ayakkabı satın almanın püf noktaları neler? Topuklu ayakkabılar ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler esraninportresi.com’da–> topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları

  • Küçük Silikon Pedler

Bazı ayakkabıların sadece bazı noktalarında sorun vardır ve ayakkabıyı giydiğiniz zaman tam o noktadan ayağınızı vurur. Maalesef ki birkaç saat boyunca ayakta durup acıdan ölmeye başlayıncaya kadar bunu fark etmiyorsunuz. Bu küçük yapışkan pedler bu durumu yumuşatmaya yardımcı olur! Sadece ayakkabılarınızın rahatsızlığa neden olduğu yere yapıştırmanız yeterli.

  • Ayakkabı Genişleticiler

Genelde bu iş için ayakkabı tamircilerinin kapısını çalıyoruz ama eve bir tane edinmekte de bir sakınca yok. Çünkü böylelikle mükemmel uyumu sağlayabilirsiniz! Bu araç, yeni ayakkabıların kırılmasına ya da çok sıkı olan ayakkabıların genişletilmesine yardımcı olur.

  • Katlanabilir Babetler

Tamam, her şeyi denediniz ve bir süre sonra çare olmuyorsa yapılacak şey oldukça basit, çantanızdaki o minik babetleri ayağınıza geçirip devam etmek. Üstelik buradaki gibi katlanır versiyonları çantanızda da daha az yer kaplar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here