Kot Etek Trendi ve Kot Etekler ile Kombin Önerileri

2019 için kot etek modellerinin en çok tercih edileceği yıl diyebiliriz. Peki kot etekleri kombinlerken sıradan olmamak adına 2018 stil ipuçları neler? İşte, bu yazı ile hem yeni kot etek trendi detaylarına bakacağız hem de 2018 için kot etek ile kombin seçeneklerini değerlendireceğiz.

0
2449

2019 için kot etek modellerinin en çok tercih edileceği yıl diyebiliriz. Peki kot etekleri kombinlerken sıradan olmamak adına 2019 stil ipuçları neler? İşte, bu yazı ile hem yeni kot etek trendi detaylarına bakacağız hem de 2019 için kot etek ile kombin seçeneklerini değerlendireceğiz.

Kot etek giymek ile ilgili genelde akla sadece mini kot etek modelleri geldiğinden ve özellikle de ilkbahar-yaz mevsimlerinde en çok kullandığımız parçalardan biri olduğundan yeni bir trend gibi gelmeyebilir. Ancak 2019, kot etek modellerinin en çok konuşulacağı yıl diyebiliriz. Peki kot etekleri kombinlerken sıradan olmamak adına 2019 stil ipuçları neler? İşte, bu yazı ile hem yeni kot etek trendi detaylarına bakacağız hem de 2019 için kot etek ile kombin seçeneklerini değerlendireceğiz.

Kot etekler için artık çok yönlü kullanıma sahip parçalar diyebiliriz. Pek çok marka yıllardır evirip çevirip kot etekleri önümüze sürüyor olsa da klasik modellerin dışında tercihlerimize giren ve bir akım haline dönüşeni hiç olmadı. Ancak bu hiç olmayacak anlamına da gelmiyor elbette. Bu noktada bu yıl, özellikle de büyük markaların kot etekler ile neler yaptıklarına yakından bakmakta fayda var.

Kot Etek Trendi ve Kot Etekler ile Kombin Önerileri

Saint Laurent, bohem tarzı yansıtan bir midi kot etek tasarımı ortaya çıkarabilmek için kot yıkamalarında farklılıklara gitti. Ayrıca Vetements kendin-yap konseptinden hareketle, farklı kot kumaşlarının eklenerek yaratıldığı ikonik jean etek modelleri ortaya çıkardı.

Dior deniz etekler üzerinde kristaller yer alırken parçalamışken, bir başka marka da kot eteklerde fırfır detaylarını bol bol kullanmıştır. Kısacası büyük markalar açısından baktığımızda çeşitlilik listesi tam anlamıyla uzayıp gidiyor. Dolayısıyla içlerinden mutlaka klasik mini kot eteğinizin yanına ekleyebileceğiniz farklı modelde bir kot etek bulmanız mümkün.

Yazının başında da belirttiğim gibi kot etek ile yapılacak klasik, günlük bir kombin sandalet/spor ayakkabı ve kışın kazak, yazın tişört üçlemesini içerse de bu yıl yaratıcılığınızı kullanıp, farklı kombinler yapmanızda fayda var. Yoksa moda değil, demode olacaktır! Peki yeni moda kot etek kombin seçenekleri neler olabilir?

1- Ekoseli blazer ceket, uçları kesik/sökülmüş mini kot etek ve düz ayakkabılar

Bu sezon kuşkusuz her markada gördüğümüz en trend parçalardan biri de ekoseli blazer ceketler. Hal böyle olunca en sevdiğiniz kot eteğiniz için en uygun kombin seçeneklerinden biri oluyor. Kot eteğiniz buradaki gibi uçları sökülmüş görünümlü ise üstünüzü basit tutup düz bir tişört veya sweatshirt tercih etmenizde fayda var. Günlük kombin olarak düşünmeden kullanabileceğiniz bir seçenektir. İsteyenler ceketin üzerinden son moda uzun kemer modellerinden de takabilirler.

80’lerden ilham alan stiller, kovboy çizmeleri, puantiye, hasır aksesuarlar ve midi kalem etekler… 2019 moda haftaları süresince sokak modası trendleri de belirlendi. 2019 sokak stillerindeki detaylardan öne çıkan desen ve renkler–> 2018 Sokak Modası Trendleri ile esraninportresi’nde.

2- Zarif triko, midi kot etek ve topuklu ayakkabı

Kot eteklerin midi boy formları, görünüm ve kombinleme açısından bana kalırsa riskli. Bu nedenle midi kot etek seçerken klasiğin dışına çıkmalısınız. Bu noktada asimetrik kesimleri tercih edebileceğiniz gibi işlemeli versiyonları da kullanabilirsiniz. Eğer uzun boylu değilseniz, bu boydaki etekleri topuklu ayakkabılar ile tamamlamak daha iyi olacaktır.

3- Mini kot etek ve örgü, salaş kazak veya sweatshirt

Kısa veya uzun fark etmeksizin bütün etekleri salaş örgü kazaklar ile kombinlemek 2018 kış modasının olmazsa olmazı. Dolayısıyla bu seçenek aslında içlerinde en klasik kombin olarak görünebilir. Ancak bu tip bir kombini tarz açısından bir adım ileriye taşıyabilirsiniz. Bunun için size gereken ya çarpıcı ve son moda bir gözlük ya da dikkat çeken çizmeler!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here