Kısa Boylular için Kıyafet Alışverişi Önerileri

1
202

Kısa Boylular için Kıyafet Alışverişi Önerileri

baştan ayağa siyah giyinin

Kıyafet Seçimleri

  • Etek Boyu : Kısa boylu ve minyon vücut hatlarına sahip olanlara en çok yakışan etek boyu dizin üstündeki boylardır. Özellikle de mini etekler sıklıkla tercih edebileceğiniz modellerdir. Çünkü bacak boyunuzu ortaya çıkarıp, daha uzun boylu görünmenize yardımcı olurlar. Mini etekleri kış aylarında opak çoraplarla kullanabilirsiniz. Çorap ile aynı renk ayakkabı veya bot tercih ederek, ayakkabıların bacak boyunu kesip, kısa gösterme riskini de bertaraf edebilirsiniz.
  • Peki, minyon veya kısa boylu kadınlar uzun elbiseler veya uzun etekler giyemezler mi? Maksi elbiseleri veya etekleri rahat bir şekilde gardırobunuza ekleyebilirsiniz. Alacağınız maksi elbiselerde dikkat etmeniz gereken şey, boynunuzu açıkta bırakması olabilir. Diğer yandan, kıvrımları ortaya çıkarmak adına kemer kullanılabilir. Ayağınıza giyeceğiniz platformlu ayakkabılar veya sandaletler ile boyunuzu otomatik olarak uzatmayı unutmayın.
  • Paça boyu : Giydiğiniz pantolon ile daha kısa görünmek istemiyorsanız paça boyuna özen göstermelisiniz. Pantolonların paça boyu ayak bileğinin hemen üzerinde bitmelidir, özellikle de boru paça veya skinny jean gibi daha vücuda oturan pantolon modelleri için. Diğer yandan boyu daha uzun göstermek adına ispanyol paça (dize kadar bacaklara oturacak, dizlerden aşağıya doğru çan şeklinde açılacak paçalar) pantolonlarda ayakkabınızın topuğunu kapatacak şekilde paça boyu ayarlanmalı. Kuşkusuz topuklu ayakkabılar ile kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here