Kısa Bot Nasıl Giyilir?

Kısa bot modelleri, hemen her sezonun trend bot modellerinden biri. Peki, sonbahar ve kış aylarının uzun süredir vazgeçilmez botları arasında olan bilekte biten kısa botlar nasıl giyilir ve nasıl kombin edilir? Tüm detaylar esraninportresi'nde.

0
10727

Kısa bot modelleri, hemen her sezonun trend bot modellerinden biri. Peki, sonbahar ve kış aylarının uzun süredir vazgeçilmez botları arasında olan bilekte biten kısa botlar nasıl giyilir ve nasıl kombin edilir? Tüm detaylar esraninportresi’nde.

Kısa bot nasıl giyilir? Kısa bot denildiği zaman aslında aklınıza, yarım botlar da dahil olmak üzere pek çok farklı model gelecektir. Ancak biz bugün daha çok bilekten biten botlar yani namı-ı diğer bootie olan botlar ile ilgileniyoruz. Konu olarak özellikle bilekte biten bot modelleri tercih etmemin en önemli sebebi, bu botların bacak boyunu keserek boyunuzu daha kısa gösterme riskinin bulunması. Bir diğer sebep de bacak boyu sebebiyle pantolonlar veya etekler ile nasıl kombin edilmesi gerektiği ile yaşadığımız tereddütler. Peki, sonbahar ve kış aylarının en trend bot modelleri arasında sayabileceğimiz bilekte biten kısa botlar nasıl giyilir ve nasıl kombin edilir? Bu soruların cevaplarını ararken bu botların bacak boyunu kesmesinden ötürü bacaklarımızı kısa, bilekleri kalın göstermesi riskini nasıl aşabileceğimize de yer vermeye çalışacağım.

Kısa Bot Nasıl Giyilir?

1 tayt ile bot giyme_mini

1- Kısa bot ile birlikte kullanılan parçalardan biri taytlardır. Tayt gibi vücudu saran ve bilek hizasında biten pantolonlar ile kullanırken paçayı botun içine sokmayı düşünebilirsiniz. Eğer bacak boyunuz kısa ise giydiğiniz tayt ile aynı renkte tercih edeceğiniz bir kısa bot bacak boyunuzun uzun görünmesine yardımcı olur. Eğer taytın paçası botun içinde kalacak kadar uzun değilse mutlaka aynı renk çorap giyin ve böylelikle teninizin aradan görünmesine engel olun. Bu, botun veya botla tayt arasından görünecek tenin bacak boyunuzu kesmesine engel olacaktır.

2- Kısa bot tozluk veya botun üzerinden çıkan uzun çorapların kullanımına oldukça uygundur. Ancak bacak boyunuz kısaysa tozlukların bileklerinizi olduğundan kalın göstereceğini ve bacak boyunuzu keseceğini de unutmayın. Yani bana kalırsa böylesi tozlukları bırakın uzun bacaklılar giysin. Diğer yandan diz üstü çoraplar kullanmak özellikle mini etekler ile kombinlendiğinde tam bir kolej havası yaratacaktır. Soğuk kış günleri için, tam da çorap trendi bu kadar popülerken, kısa botlar ile deneyebilirsiniz.

3- Kısa botları dar kotlar ile nasıl giymeli konusu çokça tartışılanlardan ve en çok tereddüt yaşanılanlardan biri. Dar kot paçası botun içine sokulmalı mı, paça kıvırılmalı mı..? Bootie’ler bacak boyumuzu kesmeden skinny jean’ler ile nasıl kullanılmalı? Kotun paçasını ne yapmalıyız mevzusuna geçmeden önce botun bilek kısmının bileğe tam oturup oturmaması gerektiği konusuna netlik kazandırmak gerekiyor.

Kısa bot trendi ve kısa bot giyme ipuçları elbette bunlar ile sınırlı değil. Kısa bot ile kombin oluşturma ve hangi kıyafet ile kısa botları nasıl giymeli gibi konulara dair ipuçlarını okumaya aşağıdaki SONRAKİ SAYFA butonuna tıklayarak diğer sayfalara geçip okuyayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here