Kahverengi ile Kullanılabilecek 7 Renk

Kullanılması zor, etkisi zayıf olarak kabul edilen bir renk olan kahverenginin anlamı nedir? Kahverengiyi daha etkili kullanmak için nasıl kombinlemeli? Kahverengi hangi renkler ile uyumludur, kahverengi kıyafetler ile hangi renkler giyilmeli? Kahverengi ile kullanılabilecek 7 renk seçeneği esraninportresi'nde.

1
75159

Kullanılması zor, etkisi zayıf olarak kabul edilen bir renk olan kahverenginin anlamı nedir? Kahverengiyi daha etkili kullanmak için nasıl kombinlemeli? Kahverengi hangi renkler ile uyumludur, kahverengi kıyafetler ile hangi renkler giyilmeli? Kahverengi ile kullanılabilecek 7 renk seçeneği esraninportresi’nde.

Kahverengi, ciddiyet, dayanıklılık, sadelik, dostluğun sembolü olarak kabul edilir. Toplum içinde rahatlığı sağlayan, sosyal denge simgesi olan bu renk, iş hayatında pek önerilmese de günlük hayatımızda temsil ettiği rahatlık simgesinden dolayı kullandığımız da bir renk aslında. Çok dikkat çekmeyen bir renk olduğundan giyen kişi içinde ister istemez aynı etkiyi yaratır. İşte bu sebepten kahverengini daha etkili kullanmamız gerektiğini düşünerek, kahverengi ile kullanılabilecek 7 renk seçeneği hazırladım sizler için. Bunlar sadece benim önerilerim, elbette siz yaratıcılığınızı kullanarak farklı renkleri de kahverengi ile bir araya getirebilirsiniz.

Kahverengi ile Kullanılabilecek 7 Renk

1) Kahverengi ve Bordo

Öncelikle şunu belirteyim ki, kahverengi kendi içerisinde pek çok ton taşıyor. Ben sizlere örnekleri hazırlarken, farklı tonlarını seçmeye çalıştım. Benim kahverengi ile bir araya getirmekten en çok hoşlandığım renk kesinlikle bordo. Özellikle de yukarıdaki gibi daha açık kahve tonlarındaki kıyafetlerimle.

kahverengi ile şarap kırmızısı

Rengine aşık olduğunuz için satın aldığınız renkli kazağı hangi renklerle kombinleyebileceğinizden emin olamayıp, dolabınızın bir köşesine kaldırdığınız oldu mu? Aslında renklerle kombinleri yaparken zorlanmamak adına kullanabileceğiniz önemli bir rehber var. Yani hangi renkler hangi renkler ile daha uyumlu olur, renkler nasıl eşleştirilir gibi konulara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Okumak isteyenler için renk çarkını kullanarak—> renkleri kombinleme rehberi esraninportresi’nde.

Kahverengi ile Kullanılabilecek 7 Renk

kahverengi ve açık mavi

2) Kahverengi ve Açık Mavi

Kahverenginin tüm tonlarıyla en iyi sağlayan renklerden biri kesinlikle açık mavi yada diğer adıyla bebe mavisi. Siyaha bir alternatif olan kahverengi, açık mavi ile biraz daha yumuşak bir geçiş etkisi yaratıyor kıyafetlerinizde.

Bu noktada söz konusu mavi ve tonları olduğunda akla gelen en iyi seçenek denim kıyafetler oluyor. Pek çok kombinin baş aktörü olan jean ile kahvrengiyi nasıl kombin etmeli, nelere dikkat etmeli? Yeni popüler ikili olan kahverengi ve denim trendi detayları nelerdir? Tüm detayları—> yeni favori kahverengi ve denim

Kahverengi ile Kullanılabilecek 7 Renk

kahverengi ile pembe

3) Kahverengi ve Pembe

Soft tonların etkisinde olan moda içerisinde, en çok öne çıkan renklerden biri pembe, yani uçuk pembe. Üzerinde sadece 2 renk taşımak istemeyenler için, bu ikilinin yanına bordoyu şiddetle tavsiye ederim.

2017 trendler içerisinde öne çıkan renklere baktığımız zaman özellikle kış sezonu için pastel pembe tonları ile çok sık karşılaşırız. Feminen stili temsil eden pembe ile hangi renkler kullanılabilir, nasıl kombinler yapılabilir? İşte–> pastel pembe ile kış stili önerileri esraninportresi’nde.

Kahverengi ile Kullanılabilecek 7 Renk

kahverengi ve yeşil

4) Kahverengi ve Yeşil

Eğer kıyafetinizle cool bir hava yaratmak istiyorsanız, kahverengi ve asker yeşili kullanabileceğiniz renklerden. Sadece asker yeşili değil, aslında yine doğadan gelen yeşilin her tonunun, kahverengi ile müthiş bir uyumu olduğunu düşünüyorum. 

5) Kahverengi ve Krem

Şüphesiz ki pek çoğunuzun kahverengi ile en çok kullandığı renklerden bir tanesi krem. Özellikle beyaz yerine kahve tonlarında krem rengi tercih ederseniz, daha iyi bir geçiş yaratırsınız.

kahverengi ile krem rengi

Kahverengi ile Kullanılabilecek 7 Renk

kahverengi ve camel

6) Kahverengi ve Camel

Bir rengi kombinlemek konusunda risk almak istemiyorsanız, yapmanız gereken tek şey aynı rengin tonlarını kullanmanız. Buradaki listeye eklemediğim ama kahverengi ile bir araya getirmekten zevk aldığım bir diğer renkte turuncu. Kahverengi ve tonları içerisinde bir parçanızı öne çıkarmak istiyorsanız kesinlikle turuncu renkte seçmenizi tavsiye ederim.

kadmiyum turuncu_mini

Kahverengi ile Kullanılabilecek 7 Renk

kahverengi ve siyah

7) Kahverengi ve Siyah

İşte koyu renkleri efendisi iki renk. Siyahı zaten kullanamayacağımız bir renk yok. O yüzden kahverengi ile risk almak istemiyorsanız onu siyah ile bir araya getirmeyi rahatlıkla düşünebilirsiniz. Başta da belirttiğim gibi, bu renklerin dışında bir kaç rengi daha bu listeye eklemek mümkün örneğin sarı, örneğin nar çiçeği veya örneğin zümrüt yeşili. Ben en çok elinizin altında olabilecek renklerle kahverenginin uyumunu size göstermeye çalıştım. 

Sarı çarpıcı, neşeli ve aynı zamanda giyim konusunda da evrensel olarak zor bir renk. Yılın en moda renklerinden biri olan sarı tonları içerisinden, cilt tonuna en uygun olanı hangisi? Sarı hangi renkler ile kullanılabilir, sarı ile stil nasıl oluşturulur? Detaylarıyla esraninportresi’nde—> sarı ile stil önerileri

7 sari ile stil onerileri_mini

1 Yorum

  1. Merhabalar.Açık mavi güzel bir sviter ile haki renk çok güzel bir nubuk ceket mi uyar yoksa kahve rengi nubuk ceket mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here