İndirim Günleri için Alışveriş Tüyoları 

Yüz temizleyici, serum, saç maskesi ve pratik ev gereçleri, tekstil ve temizlik ürünleri, cilt ve saç bakım ürünleri, çocuklara eğitici kitaplar... Markaların ve e-ticaret sitelerinin duyurusunu çoktan yaptığı indirim günleri için bazı ürün tavsiyeleri ve de alışveriş tüyoları derlerim. Çok işinize yarayacağını düşündüğüm indirim günleri için alışveriş tüyoları yazısı, esraninportresi’nde.

0
508

Artık sizler de iyi biliyorsunuz ki; Kasım ayı İndirim Ayı… Trendyol, Hepsiburada, N11 gibi pek çok e-ticaret sitesi çılgın indirimlerin olduğu günleri farklı isimlerle şimdiden kampanyaya başladı bile.  Televizyon reklamlarında sıkça bu aralar gördüğümüz ve Cuma günü olacak indirimleri sizlerin de beklediğini biliyorum. Herkesin bu indirimlerden yararlanmak için satın alınacaklar listesi yaptığını, kısacası favorilerini belirlediğini de biliyorum. Bu noktada benim de pek çok alanda farklı favorilerim var ve bunları sizinle de paylaşmak istiyorum. Çünkü hepsi kullanıp çok memnun kaldığım (ve hatta pek çoğu için stok yapmaya çalıştığım!) ürünler. Hazır indirim dönemine girecekken bence bunları asla kaçırmamalısınız! Ayrıca indirim günleri için alışveriş tüyoları da ekledim.

İsterseniz hemen aşağıya inip buraya neler eklediğime bakabilirsiniz. Her telden öneriler olduğunu söyleyebilirim. Çamaşır deterjanı veya dezenfektan önerisinden şampuan, saç maskesi veya cilt bakım ürününe kadar çeşitli alternatifler derledim. Bunların içinde işinizi kolaylaştıracak pek çok cihaz ve pratik araç-gereçler de var üstelik! Uzatmadan detaylandıraya başlıyorum hemen…

Önemli Not :
  • Yazı içerisinde kırmızı renkli kelimelerin üstüne tıklarsanız, kullandığım ürünlerle ilgili deneyimlerimi anlattığım yazılara kolayca ulaşabilirsiniz.
  • Resimlerin üstüne tıkladığınız zaman ise satın almak için ilgili sitelere ulaşabilirsiniz. 

İndirim Günleri için Alışveriş Tüyoları 

1- Kıyafet Alışverişi

Öncelikle ben hayatımı sadeleştirme adına 2020 de pek çok önemli adım attım. Size dolu dolu elbise, ayakkabı veya aksesuar önerisi yapmayacağım. Çünkü devir bir giydiğini bir daha giymeme, her gün için ayrı kıyafet satın alma devri değil! Planlı bir bütçe ve doğru parçalara yatırım yaparak gereksiz alımların önüne geçmek de mümkün. Evet trendler değişiyor ve bizler de buna ayak uydurmak istiyoruz. Ancak trendin de sadeleşme, klasik ve sürdürülebilir parçalara doğru evrildiğini belirtmeliyim. Bu noktada şunu alın demekten ziyade önce dolabınızı gözden geçirmenizi öneriyorum.

İndirim Günleri için Alışveriş Tüyoları

  • Gerçek bir ihtiyaç listenizi çıkarın! Satın alırken (örneğin pamuklu mu, sürdürülebilir bir ürün mü gibi) detaylara odaklanın ve mutlaka yorumları okuyun.
  • Artık pek çok sitede, kullancıların memnuniyetleri sonucu ortaya çıkan satıcı puanları yer alıyor. Aynı ürün iki farklı satıcıda olsa bile puanı yüksek olana yönelebilirsiniz. Bu sadece kıyafet değil pek çok ürün için de geçerli ayrıca.
  • Bunu indirimlerin öncesinde yapın ki almayı çok istediğiniz bir paltoyu veya botu, sizden önce davranıp, kapmasınlar ;)

Daha çok detay için burayı da okumanızı öneririm—> Kıyafete Az Para Harcamak için Akıllı Alışveriş Tüyoları 

İndirim Günleri için Alışveriş Tüyoları 

2- Saç Bakım Ürünü Alışverişi

Resmin üstüne tıklayarak ürünü satın alabileceğiniz platforma ulaşabilirsiniz.

Yüzlerce çeşit saç bakım ürünü bulacaksınız ama bunların çoğunluğu size ihtiyacınız olan sonucu veremeyecek! Paranızı bilinçsizce bu ürünlere yatırmak yerine öncelikle alışveriş yapma alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Örneğin, şampuan, saç kremi, saç jölesi ve buna benzer ürünleri alırken içindekiler kısmını kontrol edebilir, ürün yorumlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. Benim kullanıp oldukça memnun kaldığım 3 ürün var 

Saç Şampuanı – Revox Biotin Collegen : İnce telli saçlarıma çok iyi gelen, muadillerine göre uygun fiyatlı bir ürün. dökülmeyi azaltmasının yanında dolgunlaştırıcı bir etkisi var. Ayrıca içindeki atkuyruğu bitki özü uzamayı hızlandırıcı etki göstermesini de sağlıyor. Resmin üstüne tıkladığınız zaman ürüne direkt olarak ulaşabilirsiniz. Eklediğim satıcının puanı 9 ve de aynı butikte 200TL üzerine 5TL de indirim var (eğer siz satın alana kadar değişiklik olmazsa tabii!!!)

Saç Bakım Kremi – Loreal Elseve Mucizevi Yağ Amla : Bu ürünle ilgili Instagram hesabımda çokça bahsettim. Kullanmayı çok çok seviyorum. Ağırlaştırmadığı gibi güzel bir dolgunluk ve bukle belirginleştirici özelliği var. Sizin için yorumlarımın ve nasıl kullandığımın da yer aldığı görseli ekledim. Eklediğim butikte 150TL üstüne 15TL indirim varmış (tabii siz alana kadar devam eder mi bilemiyorum:) )

Resmin üstüne tıklayarak ürünü satın alabileceğiniz platforma ulaşabilirsiniz.

Saç Köpüğü – Schwarzkopf Got2B : Elektriklenmeyi önleyen, saçı kaskatı yapmayan, yumuşak ve canlı bukleler elde edebileceğiniz bir ürün. Yine çok seviyorum tabii ki.

Resmin üstüne tıklayarak ürünü satın alabileceğiniz platforma ulaşabilirsiniz.

İndirim Günleri için Alışveriş Tüyoları 

3- Cilt Bakım Ürünü Alışverişi

Kullandığınız cilt temizleyicisi, serum veya nemlendirici gibi cilt bakım ürünlerinizden memnunsanız tek yapmanız gerek bu ürünlere gelecek indirimleri takip etmek. Ancak değişim arıyorum ve bunun için indirim avantajından da yararlanmak istiyorum diyorsanız işte benim kullanımım sonucu çok memnun olduklarım;

Resmin üstüne tıklayarak ürünü satın alabileceğiniz platforma ulaşabilirsiniz.

Yüz Temizleyici Jel – La Roche Posay : Bu markanın yüz temizleyicilerinin harika olduğunu düşünüyorum. BEnim akneye meyilli olduğu için kullandığım çeşidi bu gördüğünüz. Bu markadan cilt tipinize göre uygun cilt temizleyicisini bulabilirsiniz. Fiyat biraz yüksek gibi gelse de uzun süreler kullanabileceğinizi bilmelisiniz. 

Resmin üstüne tıklayarak ürünü satın alabileceğiniz platforma ulaşabilirsiniz.

Yüz Temizleme ve Masaj Cihazı – FOREO LUNA 3 : Cilde yatırım yapmak isteyenlere mutlaka edinmelerini önerdiğim bir ürün… Temizlik cilt bakım rutininin temelidir ve doğru ürünlerle temizlenmiş bir cilt ile makyajlı veya makyajsız her zaman mükemmel görünürsünüz. Uzunca bir süredir kullanıyorum ve kendime yaptığım en güzel yatırım. Detayları Pürüzsüz cilt için nereden başlamalı ? yazısında anlattım, isteyenler okuyabilir. Satın almak veya ürünü incelemek içinse yukarıdaki görsel üstüne tıklamanız yeterli.

Yüz Serumu – BeautyOmmelette Yüz Serumu : Cilt üzerindeki yaşlanma etkilerini azaltmak, cildi yeniden yapılandırmak için özel olarak formüle edilmiş vazgeçilmezlerimden biri… Bakım kremi öncesinde uygulandığında, bir katman görevi görür ve onarıcı etkiyi artırır. Küçük bir miktar kullanmak yettiğinden uzun süre kullanabilirsiniz.

Resmin üstüne tıklayarak ürünü satın alabileceğiniz platforma ulaşabilirsiniz.

Nemlendirici – BeautyOmmelette White Cream : Bu ürünün başlı başına bir yazıyı hak ettiğini düşünüyorum ama burada kısaca bahsetmem gerekirse; kullanıldığı anda cilde aydınlık, parlak ve sağlıklı bir görüntü veren bir krem. Düzenli kullanımda, formülündeki yüksek miktarda kırmızı ginseng kökü özütü ve aktif içerikler ile yüzeysel ton farklılıkları, ince çizgi ve matlığın görünür şekilde azalmasında fayda sağlıyor. 

Resmin üstüne tıklayarak ürünü satın alabileceğiniz platforma ulaşabilirsiniz.

Yüz Maskesi ve Cihazı – FOREO UFO ve Aktif Maskeler : Kullandığım andan itibaren beni asla pişman etmeyen, kesinlikle yatırım yapmaya değer bir öneridir bu! Nedenleri uzun uzun Hızlı ve Etkili Maskeler ile Cilt Bakımı yazısında anlattım. Makyajsız da mükemmel görünen bir cilt veya cildinizi makyaja hazırlamaksa amacınız; sadece 90sn-120sn gibi kısa sürelerde yapabileceğiniz muhteşem maske terapileri sunuyor size. Sonuçlar ve memnuniyet mi…? Onun cevabı da aynı yazıda gizli. Ürünleri incelemek içinse resmin üstüne tıklayabilir veya buradan satın alabilirsiniz.

Resmin üstüne tıklayarak ürünü satın alabileceğiniz platforma ulaşabilirsiniz.

İndirim Günleri için Alışveriş Tüyoları 

5- Makyaj Ürünleri Alışverişi : İtiraf etmeliyim ki çok uzun zamandır makyaj alışverişi yapmadım. Çünkü oldukça az sayıda günde makyaj yapıyorum artık. Bu da 2020 de aldığım sadeleşme kararlarımdan biriydi. Yeni çıkan ürünleri takip etsem de kullanmadığım ürünleri de buraya koymak istemiyorum. Ayrıca akıllı alışveriş listemde hiç makyaj ürünü yok. İlk fırsatta sadece, eskiden kullanıp memnun olduklarımı ekleyebilirim bu yazıya. 

4- Ev Alışverişi

Başta belirttiğim sadeleşme adımı ev için de geçerli. Eve alacağım (sadece dekoratif olduğu için!) eşyalar yerine pratik kullanıma sahip, işimizi kolaylaştıracak alternatiflere yönelmeyi tercih ediyorum. 

  • Bulaşıklık – Altın Renk Tabaklı : Yeni aldığım ve oldukça şık görünümlü bir bulaşıklık. Kargoda sorun yaşamadım. Henüz yeni olduğundan, zamanla altın kaplı yerler kararma ve soyulma yapar mı bilmiyorum.
İndirim günleri icin alisveris tüyoları-bulaşıklık

Temizlik Gereçleri – Smarter Shiny Mop Paspas : Almayan, görmeyen kaldı mı bilmiyorum. Eğer evde küçük çocuğunuz varsa ve vileda yapmak güvenli gelmiyorsa bunu mutlaka edinin derim. Diğer yandan zaten çok pratik ve uygun fiyatlı. Resme tıklayarak ürünü inceleyebilirsiniz. İndirim günlerinde oldukça fiyatı düşüyor, takip edin derim.

İndirim günleri için alışveriş tüyoları- ev gereçleri

Nevresim Takımı / Yastık Kılıfı / Çarşaf – Bella Maison : Bu markanın ev tekstili ürünlerinden hep memnun kaldım. Bir kere ürünlerin renkleri tam da fotoğraflarda göründüğü gibi canlı diğer yandan doğru yıkarsanız asla solmuyorlar.

İndirim günleri için alışveriş tüyoları – Nevresim Takımı

Çekmece içi düzenleyici : Benim evdeki dolaplarım için tam bir kurtarıcı bunlar. Oğlumun eşyaları, çoraplar veya iç giyim gibi küçük eşyaları toparlamada birebir.

İndirim günleri için alışveriş tüyoları- çekmece içi düzenleyici
İndirim günleri için alışveriş tüyoları

Çamaşır Yumuşatıcısı – Yumoş Extra : Bu portakal çiçeği & vanilya kokulu olan bir efffssaaaane.. Resmen stok yapıyorum. Satın almak için resmin üstüne tıklamanız yeterli. Satıcı oldukça iyiydi. Hızlı, özenli ve daha da önemlisi doğru ürünü gönderdiler!

Buraya kadar okuduysanız ne mutlu bana… yazdıkça aklıma pek çok farklı ürün geliyor ve sizleri yanlış yönlendirmemek adına hangi ürünü nereden almalı biraz araştırmam gerekiyor. O yüzden ev alışverişi için daha fazla önerimi okumak istiyorsanız bu yazıya arada bakmanızı tavsiye ederim. ;)

5- Çocuklara ve de Ebeveynlere Eğitici Kitap Alışverişi: Burada diret size kendi koleksiyonumun linki vermek istiyorum. (resme tıklarsanız ulaşabilirsiniz) İçerisinde 2-4 yaş grubu çocuklar için eğlenceli ve eğitici kitaplar olduğu gibi biz ebeveynlerin okuması ve tam bir baş ucu kitabı yapması için önerdiğim kitaplar da var. 

İndirim Günleri – Alışveriş Günleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here