Kadın Modasında İlkbahar – Yaz 2020 Trendleri 

Geçici trendler, 2020 koleksiyonları ile yerini zamansız kıyafetlerin öne çıktığı modern 2020 trendlerine bırakıyor. Sürdürebilirlik temasının hakimiyeti altında, sıradan görünmeden klasik şıklığı da hedefleyen tasarımlar 2020 kadın modası detaylarını oluşturuyor. İşte, ilkbahar-yaz 2020 trendleri, esraninportresi’nde. 

0
827

Geçici trendler, 2020 koleksiyonları ile yerini zamansız kıyafetlerin öne çıktığı modern 2020 trendlerine bırakıyor. Sürdürebilirlik temasının hakimiyeti altında, sıradan görünmeden klasik şıklığı da hedefleyen tasarımlar 2020 kadın modası detaylarını oluşturuyor. İşte, ilkbahar-yaz 2020 trendleri, esraninportresi’nde. 

Bu yazıyı hazırladığım şu dönemlerde yeni kış soğuklarını yaşıyor olsak da pek çoğumuzun baharı ve de yazı şimdiden özlediğini biliyorum. Bu nedenle ihtiyacımız olan motivasyonu bize verebileceğini düşündüğüm İlkbahar-yaz 2020 trendleri derledim. 

Artık gelip geçici moda trendleri neredeyse geride kaldı diyebiliriz. Herkes gardırobunda uzun yıllar kalacak zamansız kıyafetler arıyor. 2020 Koleksiyonları da tam da buna hitap eden, klasik hatta sonraki nesillere miras bırakabileceğiniz detayları içeriyor. Aslında buna işaret eden unsurlardan biri de geçtiğimiz günlerde 2020 Pantone rengini klasik mavi olarak açıklanması oldu. Dolayısıyla klasik mavi jeanler dahil olmak üzere şimdiden gardıropların 2020 modası detaylarına hazır olduğunu söyleyebiliriz. Daha klasik, zamansız kıyafetlere duyulan bu arzunun ardında, şu anda dünyadaki her moda markasının gündeminin başında gelen konu var: sürdürülebilirlik! Genel olarak mottoları da “klasik ol ama sıradan olma!” Peki bundan başka 2020 trendleri bize neler söylüyor? İşte, detaylar…

İlkbahar – Yaz 2020 Trendleri 

Öncelikle mevsimler arasında sınırların da daha az belirgin hale gelmesiyle her mevsim giyilebilecek kıyafetlerin seçimi öne geçiyor. Sezonluk kullanılan ürünlerin geride kalmasıyla birlikte tüketim çılgınlığının da bir nebze olsun kontrol edilebilir hale gelmesi hedefleniyor aslında. 2020 trendlerinde yaz kış giyilen botları, trençkotları, her döneme hitap eden desenleri, küçük beyaz elbiseleri ve vazgeçilmez siyah elbiseleri bulabileceksiniz. 

1- 90’ların Temiz Siluetleri :

90’lı yıllar bir süredir trendler açısından ilham kaynağı. Ancak, 2020 için geçici trend olacak büyük desenler veya küçük güneş gözlükleri yerine, tasarımcılar temiz çizgilerden, rahat kesimlerden ilham alıyor. İpek, vücudu sıkmayan elbiseler, rahat trikolar… Monokromatik kombinlerin daha baskın olduğu renk paletinde bile minimalist giyinmeye gerçek bir dönüş olduğu ortaya çıkıyor. Deri aksesuarlar, modern zımbalar, lazer ceketler 90’ları çağrıştıran diğer unsurlar.

2- Puantiye :

Ne zaman bu desenin trend olduğunu yazsam aslında ne kadar zamansız ve klasik bir desen olduğunu da belirtmişimdir. Büyüklerimizin sandıklarına daldığınız zaman bile rastlayabileceğiniz bu desen, elbiselerden pantolonlara kadar pek çok kıyafete bulaşmış durumda aslında.

3- Yaz Derileri :

Yazının en başında da belirttiğim mevsimsiz kumaşlara ilk örnek geldi işte. Yaz aylarında yakar diye giymekten özellikle uzak durduğumuz deri kumaşının yenilenmiş, mevsimlere adapte edilmek için hafif versiyonunun seçilmiş olanı 2020 trendlerinde karşımıza çıkıyor. 

4- Takım Elbiseler :

Uzunca bir süredir trend olduğundan fazlaca detaya girmeye niyetim yok. Dolabınızın vazgeçilmezi olacak bir takım elbise mutlaka edinin. Desenli veya tek renk olması konusunda özgürsünüz ama amacın uzun yıllar giyebilmeniz olması gerektiğini (en azından sürdürebilirlik açısından!) aklınızdan çıkarmayın. 

5- Boyun ve Omuz Dekoltesi : 

Boyun çizgileri söz konusu olduğunda, 90’ların minimalist yeniden dirilişi sayesinde, olabildiğince boyun ve omuz dekoltesi kullanabilirsiniz. Asimetrik, kare veya V yakalar ile desteklenen boyun ve omuz dekoltesi kullanabilirsiniz. 

6- Geniş Yakalar : 

Gömlek ve ceket yakaları geçmişten aldığı güçle daha geniş, daha renkli…

Geniş, sivri uçlu yakalar ceket, gömlekler ve blazerlerde görülüyor. Aslında 2020 trendleri içerisinde en uç olduğunu düşündüğüm detaylardan biri bu yakalar (ve sevemedim de!) Bir çok tasarımcı yakayı gerçekten abartmak için zıt renkler de kullanmış.

7- Bermuda Şortlar :

Benim pek sevmediğim şort modellerinden biri ve trend olmasına da pek sevinemedim. Ancak sevenleri mutlu edeceğini düşünerek paylaşıyorum.

8- Trençkotlar :

Klasik modellere yer verebileceğiniz gibi artık farklı desenler veya kumaş türleri ile bir araya getirilmiş trençkot modellerini de kullanabilirsiniz.

9- Zincir Detaylı Ayakkabılar :

Satın almadan evdeki ayakkabıları kolayca adapte edebileceğiniz bir trend aslında. Bilekten bağlı sandaletleri veya ayakkabılarınızın bilek bağlama iplerini zincir bağcıklar ile değiştirmeniz yeterli!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here