Düğüne Giderken Ne Giymeli?

Bazı ipuçlarına uyarak hemen her düğüne kısa zamanda hazırlanıp, her koşulda düğünün en şık giyinen kadını olabilirsiniz. Kır düğünü, kumsal düğünü, havuz başı veya iş arkadaşınızın otel balo salonundaki bir düğünü.... İşte, bir düğüne gitmek için hazırlanırken dikkat etmeniz gerekenler ve düğüne giderken ne giymeli sorusunun cevapları, esraninportresi'nde.

0
5192

Bazı ipuçlarına uyarak hemen her düğüne kısa zamanda hazırlanıp, her koşulda düğünün en şık giyinen kadını olabilirsiniz. Kır düğünü, kumsal düğünü, havuz başı veya iş arkadaşınızın otel balo salonundaki bir düğünü…. İşte, bir düğüne gitmek için hazırlanırken dikkat etmeniz gerekenler ve düğüne giderken ne giymeli sorusunun cevapları, esraninportresi’nde.

Bir düğüne giderken aslında korumamız gereken bazı ince çizgiler vardır. Bunun yanında bir kadın olarak çarpıcı ve şık görünmek de isteriz. Eğer tüm bunların yanına bir de ne giyeceğini, hangi aksesuarı hangi ayakkabıyı giyeceğine, yeni kıyafetler denemeye vakit veya bütçe yoksa bu durum içinden daha da çıkılmaz bir duruma dönüşebilir.

Peki nereden başlamalı?

Aslında başlangıç noktası kimin düğününe, nasıl bir düğüne, hava koşullarının ne olduğuna bakmak olmalı. Peki düğüne giderken karar verme ve hazırlanma sürecini kısaltacak ipuçları var mıdır? Aslında bazı kurallara uyarak hemen her düğüne kısa zamanda hazırlanıp, her koşulda düğünün en şık giyinen kadını olabilirsiniz. Bu da hiçbir şekilde düğüne giderken ne giymeli stresi yaşamamanızı sağlayacaktır. İşte, o basit öneriler,

Düğüne Giderken Ne Giymeli?

1- En Güvenilir Olanı Seçin :

Gideceğiniz düğün patronun kızının olabilir veya sade bir nikah… Bu tip durumlarda resmiyet biraz daha öne çıkabilir ve akla gelen de genellikle pantolon-ceket veya etek-bluz takımlar olabilir. Ancak bu tip iki parçalı takımlardan ziyade tek parça, çok kısa olmayan bir elbiseye yönelerek işi kolaylaştırın. Çünkü ayakkabı ve çarpıcı bir ruj ile hazırlanmak çok daha kolay olacaktır.

1 dugune giderken ne giymeli_mini

dantel elbise modelleri nişanlık düğün için elbise modelleri_mini

A kesim elbise, çan elbise, bandaj elbise, drapeli veya düz kesim elbise… Tek parça ile kolay şıklığı sağlayan elbise modelleri içerisinden ihtiyacınız olan, vücut tipine ve gideceğiniz yere uygun olanı bulmak aslında. İşte, elbise alışverişlerinizi kolaylaştırıp, vücudunuza uygun elbise modeli bulmanıza yardımcı olacak–> en popüler elbise kesimleri;

2- Kısa Etek Boylarından Kaçının :

Rahat edemeyeceğiniz bir kıyafeti giymek kadar düğünü berbat eden pek az şey vardır. Ayrıca geline saygı duyarak ilginin merkezi olma işini o gün için ona bırakın! Asimetrik kesimlerin, uçuşan kumaşların, zarif yırtmaçların eşlik ettiği uzun elbiselerin, bacakları daha güzel sergileyeceğini de unutmayın. Dikkati zariflikle çekmek, her zaman en iyisidir.

2 dugune giderken ne giymeli_mini

3- Renkli Dantel Elbiseler Deneyin :

Dantel detaylı elbiseler bir kadına en çok yakışan elbise modellerindendir. Ancak bunu halen bilmeyen var mıdır bilmiyorum ama beyaz-krem-şampanya rengi gibi gelinliği anımsatan dantel veya saten gibi elbiseleri geline bırakın. Bunun yerine payetleri, renkli dantelleri, farklı katmanlı kumaşları deneyin.

dantel elbise modelleri nişanlık düğün için elbise modelleri_mini

4- Neden Siyah Olmasın! :

Siyah bir zamanların kasvet rengi olsa da son yıllarda zarif şıklığın en önemli temsilcisi. Hatta her kadının dolabında son dakika düğünleri veya organizasyonları için üzerine en çok uyan, içinde rahat ettiği bir siyah elbisesi olmalı. Artık siyah elbiseler tam bir kurtarıcı! Üstelik farklı aksesuarlar ile aynı elbiseyi bir çok düğünde kullanabilirsiniz.

siyah uzun abiye elbise_mini

Basit, kullanışlı, her ortama uyum sağlayabilen, tekrar tekrar kullanabilen, farklı aksesuar ile bambaşka bir görünüm yaratmanın mümkün olduğu, kadınların olmazsa olmazı siyah elbise modelleri esraninportresi.com’da–> Dolabınızda olması gereken siyah elbise modelleri

siyah mini elbise modelleri

5- Küçük Çanta Taşıyın :

Büyük torba çantalar veya hantal omuz çantaları bu tip özen günlerin çantası değildir! Aksine sanki düğüne değil de alışverişe çıkmışsınız veya çalışmaya gidiyormuşsunuz izlenimi verirler. Elbiseniz veya ayakkabınız ile uyumlu küçük ve şık bir clutch özen günlerin kurtarıcısıdır.

6- Bütün Gün Üstünde Durabileceğiniz Ayakkabılar Tercih Edin :

Eğer gelinin en yakınlarından biriyseniz, tüm gün koşturacaksanız veya düğünde gönlümce dans etmeyi düşünüyorum diyorsanız aparman topuklu ayakkabılar bir süre sonra acı vermeye başlar. Kendinize iyi davranın ve günün tadını çıkarabilmek adına gerçekten ayaklarınızın rahat ettiği, daha kısa topuk ama şık ayakkabıları tercih edin.

5 kadin ayakkabi modelleri topuklu ayakkabi_mini

7- Şık Ceketi Unutmayın :

Düğün dışarıda olacaksa mutlaka yanınıza uzun kollu ve gerektiğinde giyebileceğiniz bir ceket alın. Seçtiğiniz elbiseyle veya kıyafetle uyumlu ve şık olmasına da özen gösterin tabii. Şal gibi aksesuarlar da olabilir tabii. Ancak rüzgar sebebiyle şala sahip olmak ve sürekli bir yandan tutmak gerekebilir ki bu da rahatsız edecektir.

8- Emin Değilseniz Mutlaka Düğün Sahibine Sorun :

Bazı düğünlerde özel kıyafet giyme zorunlulukları vardır. Örneğin erkeklerden smokin giymeleri kadınlardan da mutlaka uzun gece elbisesi giymeleri istenebilir. Diğer yandan düğünün yapılacağı yerin zemini kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir. Kırda veya sahildeki bir düğüne topuklu ayakkabı giyemezsiniz, giyerseniz de yürüyemezsiniz!

yüksek topuklu ayakkabı ne zaman alınır_mini

9- Aksesuarlara Özen Gösterin ama Abartmayın! :

Düğün gibi özel davetlerde aslında hazırlanmanın en kolay yolu, daha sade bir elbise seçip, aksesuarlar ve takılar ile kıyafeti zenginleştirmektir. Ancak burada da ince çizgiler var. Yani seçtiğiniz aksesuarlar gelini gölgede bırakmamalı, çok gösterişli olmamalı.

10- Bütün Düğünlerde Uzun Gece Elbisesi Giyilmez!

Az öncede buna yer verdik aslında ama tekrarlamakta fayda var. Düğün kumsaldaysa veya kır düğünüyse, klasik uzun gece elbiseleri ortam için abartılı kalabilir. Bu yüzden özellikle de yaz düğünlerinde düğünün nerede olduğuna ayrı bir önem vermek gereklidir. Daha uçuş uçuş, çiçekli, bohem elbiseler yaz düğünlerinin en çok tercih edilenleridir.

desenli maksi elbiseler desenli uzun elbise modelleri_mini

Uzun elbiseler nasıl giyilir? Uzun elbise giyerken dikkat etmeniz gerekenler neler? Maksi elbise nedir? Maksi elbiseler nasıl kombinlenir? Uzun elbiseler ile hangi ayakkabılar giyilir? Uzun elbiseler ile hangi aksesuarlar kullanılır? Yazlık maksi elbise nasıl giyilir? Elbise boyu ne olmalı? Tüm soruların cevapları için–> Uzun elbise modelleri nasıl giyilir?

11- Dekolteye Dikkat! :

Aslında kısa etek giymekle ilgili maddede biraz ipucu verdik ama tekrarlamakta fayda var. Her zaman zarif olanı seçin ki bu dekolte için de geçerlidir. Abartılı dekolte, bacak dekoltesi, sırt dekoltesi, göğüs dekoltesi gibi pek çok yerden dekolte vermek zarif değil, basit görünmenize neden olur. Tek ve zarif dekolte ile her zaman daha çok takdir toplarsınız.

12- Mevsime Uygun Kumaşlar Tercih Edin :

Yazın kadife giyemezsiniz, kışın da incecik saten kumaş ile sıcak kalmak zor olabilir! YAz aylarında sıcaklardan dolayı fazlaca terleme potansiyelimiz olduğundan giyeceğimiz kıyafetin kumaş seçimi ayrı bir özen istiyor.

8 2017 kis trendleri korse moda trend kadin modasi yeni moda en yeni moda_mini

2 korse bustiyer ust trendi_mini

13- Korse Üstleri Deneyin :

Son ayların en popüler trendlerinden biri korse üstler. Desen veya renk olarak pek çok kıyafetle birlikte kombinleyebileceğiniz korse üst satın alırsanız dolabınızın vazgeçilmez parçası olabilir. Çünkü bu korse üstlerin altına düz sigaret bir pantolon veya uzun bir etek giyerek gideceğiniz düğüne uygun kombinleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here