Sonbahar 2018 Gelinlik Trendleri

İncili saç bantları, pelerinler, 3 boyutlu çiçek aplikeler ve daha fazlası... Trend gelinlikler henüz mağaza vitrinlerini süslemese de markaların koleksiyonları ortaya çıktı. Gelecek sezonun en büyük altı gelinlik trendine dair ipuçları, Sonbahar 2018 Gelinlik Trendleri yazısıyla esraninportresi'nde.

0
739

İncili saç bantları, pelerinler, 3 boyutlu çiçek aplikeler ve daha fazlası… Trend gelinlikler henüz mağaza vitrinlerini süslemese de markaların koleksiyonları ortaya çıktı. Gelecek sezonun en büyük altı gelinlik trendine dair ipuçları, Sonbahar 2018 Gelinlik Trendleri yazısıyla esraninportresi’nde.

2018 Sonbahar aylarına daha çok var diye düşünsek de 2018 modası gelinlik modelleri görücüye çıktı. Trend haline gelecek kadar öne çıkan gelinlikler henüz mağaza vitrinlerini süslemese de en büüyk markaların koleksiyonları çoktan çıktı. Vera Wang ve Carolina Herrera gibi ikonik moda evlerinden daha az bilinen ama aynı derecede etkileyici markalara kadar pek çok marka bu sezon bol miktarda yeni gelinlik modeli tasarladı. Bu modeller içinde öyle detaylar, öyle modeller var ki karşımıza Sonbahar 2018 gelinlik trendi olarak çıkıyor. Büyük fiyonk detayları, üç boyutlu çiçekler, modern gelinlik takımları gibi gelecek sezonun en büyük altı eğilimine gelin birlikte bakalım.

Sonbahar 2018 Gelinlik Trendleri

1- Büyük Fiyonklu Gelinlik Modelleri :

2018 Sonbahar sezonu için gelinliklerde eğlenceli olarak nitelendirebileceğimiz detayların olduğunu söylemeliyim. Özellikle gelinliklerin bel bölgelerini süsleyen, büyük ve gösterişli fiyonklar, 2018 gelinlik modelleri modasının en çarpıcı detaylarından. Bu detay ile daha özgün hale getirilmeye çalışılan tasarımların pek çoğunda gelinliğin geri kalanı için sadeliğin ve naifliğin hedef alındığını da görmek mümkün. Monique Lhuillier, Carolina Herrera, Reem Acra ve Naeem Khan bu detayı kullanan tasarımcılardan bazıları…

Sonbahar 2018 Gelinlik Trendleri

2- 3 Boyutlu Çiçek Aplikeli Gelinlik Modelleri :

Gelin ile çiçeklerin özdeşleştirilmemesi mümkün değil. Farklı detaylarda, renklerde olsa da çiçekler her sezon gelinlik trendleri içerisinde yer almıştır. Bu sezonda da gelinliklerin 3 boyutlu çiçek aplikeler ile süslendiğini söyleyebiliriz. Büyük, küçük gibi boyut farkı olmaksızın, Marchesa, Reem Acra, Carolina Herrera gibi markaların gelinliklerinde 3 boylu bu çiçekleri kullandıklarını görebilirsiniz.

3- Gelinlik Üstleri :

İster masallardaki prenseslere olan hayranlığınızdan dolayı uzun, tül pelerin kullanın, ister asi tavrınızı sergileyeceğiniz beyaz deri ceket, ister de sizi soğuktan koruyan beyaz bir şal kullanın… Gelinlikler üzerinde kullanacağınız şal, ceket veya pelerin gibi üstler, Sonbahar 2018 gelinlik trendlerinden bir diğeri.

4- Pantolon-Ceket Takım Gelinlikler :

Gelinlik denildiği zaman aklımıza takım elbiselerin gelmediği bir gerçek. Ancak dünyada bu konuda ciddi bir moda akımı söz konusu. İş hayatı dışında günlük yaşamında da farklı desen veya renkteki takım elbiseleri kullanmak 2017 sonbahar-kış trendlerinden biri. İşte bu trendi tasarımcıların bir çoğu gelinlik tasarımlarına da taşımış durumda. Elbette bunlara sadece ceket-pantolon takımı olarak bakmamak ve ön yargılı olmamakta fayda var. En azından sade nikah töreni için bir seçenek olarak aklınızda bulundurabilirsiniz.

5- Katmanlı Gelinlik Modelleri :

Vücuda tam oturan, bedeni saran balık gelinlik modelleri yerine 2018 yılında tasarımcılar gelinlerin daha romantik ve rahat etmesi için tasarladıkları gelinliklerin siluetlerini değiştirdiler. Bunu da gerek püsküller gerekse tüller ile ortaya çıkardıkları katmanlar ile yaptılar.

6- Gösterişli Saç Aksesuarları :

Klasik bir tül stilinden sıkılan gelinler için gösterişli taçlar ve saç aksesuarları Sonbahar 2018 Gelinlik Trendleri içerisinde en çarpıcı olanlardan biri. Boncuklu bir tüle ek olarak kullanılan bir saç bandından, prensesleri kıskandıracak kadar gösterişli taçlara kadar pek çok gelin aksesuarı kullanılabilir.

Tasarımcı Monique Lhuillier 2018 gelinleri için prenses gelinlik modellerinden ziyade daha vücut hatlarını takip eden dar gelinlik modelleri yanı sıra gelinlere, aynı kıyafeti farklı şekillerde giyme şansını vermek için modifiye edilebilir gelinlikler hazırlamış. Pelerinler, çıkarılabilir kol ve kuyruk gibi detayların öne çıktığı —> Monique Lhuillier Sonbahar 2018 Gelinlik Modelleri Koleksiyonu esraninportresi’nde.

Fiyonklar, inci süslü pelerinler, eldivenler, inci tasma (choker) kolyeler, taşlı küpeler İlkbahar 2018 gelinlik trendleri içinde göz çarpan detaylar. Gelinlikleri tamamlayan takı ve aksesuarlar, en az gelinlikler kadar çarpıcı ve göz kamaşırıcı. İşte–> ilkbahar 2018 gelinlik trendleri tüm detaylar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here