Gelinlik Modeli ve Aksesuar Seçimi için Gelinlik Alışverişi İpuçları

Vücuda göre gelinlik modeli seçimi ipuçları, duvak ve gelin ayakkabısının gelinlikle uyumuna dair tüyoları, payetler, pullar, dantel gibi gelinlik detayları ve gelinlik alışverişi yaparken size rehber olacak önemli ipuçları esraninportresi.com olarak hazırladığımız yazımızda...

0
498

Vücuda göre gelinlik modeli seçimi ipuçları, duvak ve gelin ayakkabısının gelinlikle uyumuna dair tüyoları, payetler, pullar, dantel gibi gelinlik detayları ve gelinlik alışverişi yaparken size rehber olacak önemli ipuçları esraninportresi.com olarak hazırladığımız yazımızda…

Çok klasik bir başlangıç olacak olsa da her genç kızın hayalinde giymek istediği bir gelinlik modeli vardır. Bir ömür boyu hayatınızı geçirmek istediğiniz “o kişiyi” bulup, evlilik kararı aldığınız andan itibaren hayalindeki gelinliği bulma süreci başlar. Bu noktada en baştan ne istediğinizi biliyor olmanın yetmeyeceğini söylemeliyim. Çünkü hayatınızın belkide en yoğun dönemlerinden birini geçiriyor olmanızın yanında bir çok gelinlik modeli denedikten sonra kafanızda birden fazla seçenek oluyor olacak ki bu da karar sürecinizi oldukça etkileyecektir. Bu yazıda gelinlik alışverişi yaparken dikkat etmeniz gerekenleri, vücuda göre gelinlik modeli seçimi ipuçlarını, duvak gelin ayakkabısının gelinlikle uyumuna dair tüyoları bulacaksınız. Ancak her şeyden önce gelinlikleri denerken bir tanesi için “bu benim gelinliğim!” diyeceksiniz. Bu duyguyu, hissi tarif etmek pek mümkün değil ama kendi gelinliğinizi bulduğunuzu inanın hissedecek ve anlayacaksınız. Şimdi daha fazla uzatmadan gelinlik alışverişi yaparken önemli ipuçlarını paylaşmaya başlıyorum.

Gelinlik Alışverişi İpuçları

0 gelinlik alisverisi

1- Herkesin kendi mükemmel gelinliğini bulma süreci başkadır.

Söz konusu olan gelinlik seçimi olduğunda herkesin süreci farklı ilerler. Kimi gerçekten ne istediğini biliyordur girdiği ilk mağazadan bulur ve bu süreci tamamlama yolunda büyük adımı atmıştır. Kimisi ise ne istediğini biliyor olsa dahi denemelerden sonra fikirleri değişir ki bu durumda gelinlik denemeleri sayısı artar. Bu da sürecin uzamasının sebebidir ki son noktada hevesinizin kırılmasına bile sebep olabilir. Ben ne istediğini bilip, ilk mağazada gelinliğimi bulabilen şanslılardandım. Bu noktada benim önerim gelinlik bakmaya çok kalabalık gitmemeniz. Yanınızda gerçekten fikirlerine değer verdiğiniz 1-2 kişi olması yeterli. Aksi halde çok kişinin fikrini duyduğunuz zaman aklınızın karışma ihtimali artabilir.

1 gelinlik alisverisi gelinlik modelleri 2017 gelinlik_mini

2- Gelinlik modeli araştırırken açık fikirli olun.

Bazı gelin adayları gerek vücut tiplerine yakışmayacağından gerek o modelin moda olmamasından gerekse hayalindeki model olmamasından dolayı tek bir modele takılı kalırlar. Gelinlik denemesine gitmeden önce internetten, dergilerden yaptıkları araştırmalarda dahi sadece onlara bakarlar, onları denerler. Örneğin gelinlikleri denediğiniz yerdeki satış danışmanlarının fikirlerine önem vermekte fayda var. Onlar tecrübeleriyle iyi bir yol gösterici olabilirler. Diğer yandan yakın zamanlarda evlenmiş bir arkadaşınızda deneyimiyle size yardımcı olacaktır. Farklı modelleri, gelinlik kesimlerini denediğiniz zaman belki de hiç hoşunuza gitmeyeceğini düşündüğünüz bir model sizin gelinliğiniz olacaktır. Bu yüzden açık fikirli olun ancak elbette içinize sineni satın alın.

Gelinlik markalarının son moda gelinlik modelleri, ünlü tasarımcıların son sezonlara ait tüm gelinlikleri, Gelinlik modası detayları, en yeni gelinlik trendleri ve gelinlik aksesuarları için–> Gelinlik Modası

Gelinlik Alışverişi İpuçları

6 gelinlik alisverisi gelinlik modelleri 2017 gelinlik_mini

3- Vücut tipine uygun modellere yönelin.

Gelinlik seçiminiz ile ilgili önem verilmesi gereken noktalardan biri kuşkusuz vücut tipine uygunluktur. Aynaya baktığınızda kendinizi gerçekten iyi ve güzel hissetmenizi sağlayacaktır bu elbette. Peki hangi gelinlik kesimleri hangi vücuda uygun, gelinlik modelleri arasında fark var mıdır? İşte, düğün sezonu öncesi gelinlik seçiminde karar veremeyenler için vücut şekline uygun–> gelinlik modelleri rehberi

4- Detaylara önem verin.

Aslında bir önceki maddeyle oldukça bağlantılı bu madde. Gelinlikte yer alan pırıltı, dantel, kemer gibi ayrıntılar vücudunuzu vurgulayacaktır. Vücudunuzun hangi bölgesini vurgulamak istiyorsanız o detayları orada kullanmalısınız.

Ayrıca duvağınızı da önemseyin. Duvağın dantelinin gelinliğin danteliyle uyumlu olmasına özen gösterin. Uzun duvak büyüleyici olsa da tüm gece taşımak oldukça zor olacaktır. Düğün gecesinin ilerleyen zamanlarında duvak çıkarılabilse de rahat taşıyabileceğiniz seçeneklere yönelmenizi öneririm

Gelinlik Alışverişi İpuçları

4 gelinlik alisverisi gelinlik modelleri 2017 gelinlik_mini

5- Randevularınızı iyi planlayın.

Genel anlamda gelinlik modeline karar verdikten sonra gelinliğin düzeltmelerinin yapılması, tam olarak vücudunuza oturtulması için bir kaç prova gerekecektir. Bu yüzde de aslıdna gelinlik alışverişine bir kaç ay önceden başlamak bu provaları sıkıştırmak zorunda kalmayacağınız anlamına da gelir. Provalara giderken dikişten anlayan birisini mutlaka yanınızda götürün derim. Sizin göremediğiniz küçük potlukları veya bollukları fark edeceklerdir. Eğer straplez bir gelinlik tercih ettiyseniz göğüs kubunun tam oturtulmasına özen gösterin. Artık pek çok gelinlik içinde kendi dolgunlaştırıcı etkili sütyeniz olabiliyor. Ancak yoksa ve içinize sütyen giyecekseniz provaya onunla birlikte gitmeniz gerektiğini unutmayın.

6- Kilonuzu kontrol edin

Bu aslında ciddi uyarı gerektiren br madde. Asla zayıflarım diye düşünüp fazla daraltma işlemleri yaptırmayın. Tam tersi de geçerli tabii. Son prova sonrası fazla kilo alıp vermemeye, kilonuzu kontrol etmeye özen gösterin. Eğer düğüne daha vakit varsa gelinliği düzeltmek sorun olmayacaktır elbette ama süreniz daraldıysa bu ciddi bir stres ve hayal kırıklığına sebep olacaktır.

Gelinlik Alışverişi İpuçları

2 gelinlik alisverisi gelinlik modelleri 2017 gelinlik_mini

7- Ayakkabılarınızı yanınızda götürün.

Gelinlik alışverişi öncesi aslında gelin ayakkabısı alışverişi yapılmalı. Tüm gece ayakta durmanıza, gönlünüzce dans etmenize olanak sağlayacak bir ayakkabı olmalı. Eğer kısa gelinlik tercihi yapmadıysanız bence tek önem vermeniz gereken topuk boyu ve ayağınızın rahatlığıdır. Çünkü gelinliğin altından ayakkabınız neredeyse hiç görünmeyecek. Eğer kısa gelinlik tercih ettiyseniz ayakkabılarınız göze çarpacağından daha özenli seçimler yapmanız gerekecektir elbette. Bu durumda ayağınız fazla rahat etmediyse gecenin ilerleyen saatleri için beyaz spor ayakkabıyı yanı başınızda bulundurun derim.

8- Tek gelinlikte iki çözüm bulabilirsiniz.

Uzun gelinlik modeli tercih etmek istiyor ama tüm gece dans etmek için kısa gelinliğe de ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız çözüm kolay. İki tane gelinlik almakta bir çözüm elbette ama sonuçta tüm giderlere yeni bir masraf eklemek demek. Bunun yerine uzun eteği çıktığında geriye kısa eteği kalan kısacası tek gelinlikte iki çözüm sunan gelinlikleri mutlaka düşünmelisiniz.

3 gelinlik alisverisi gelinlik modelleri 2017 gelinlik_mini

Gelinlik Alışverişi İpuçları

9- Gelinliği internetten almayın.

Gerçekten bunu yapan var mı? Pahalı bir markanın gelinliğini internetten ucuza alacak olabilirsiniz veya vakit bulamıyorum diyebilirsiniz. Ancak sebebi ne olursa olsun internetten gelinlik almayın! En basit örnekle rengi bile istediğiniz tonlarda olmayabilir veya ayrıntıları internette gördüğünüz kadar çekici gelmeyebilir. Boşverin interneti! O ruhu yaşayın, hissedin, heyecanın tadına varın.

10- Pahalı gelinlik en iyisi demek değil.

Çok net gördüğüm bir konu var ki bazı gelinler sadece marka takıntıları yüzünden gelinliklere korkunç paralar ödüyorlar. Bir kere giyeceksiniz! Kiralamak bile bence seçeneklerden biriyken elbette bu kadar parayı bir gelinliğe vermek bana delilik gibi geliyor. bir markanın gelinlik modelini beğenmiş olabilirsiniz. Benzerini diktirmek veya yine benzerini daha uygun fiyata başka bir yerde bulmak inanın zor değil. Sadece biraz araştırmaya bakar!

5 gelinlik alisverisi gelinlik modelleri 2017 gelinlik_mini

Eğer diktirmeye karar verirseniz mutlaka daha önce yaptığı işlere bakın. Gelinlik dikimi konusunda uzman olması şart olmakla birlikte daha önce yaptıklarını görmek referanslarla konuşmak size iyi bir rehber olacaktır.

Düğüne aylar kala gelin bakımı yapılmaya başlanır. Zaman kısaldıkça yapılması gereken bakımlar ve düğüne hazırlık aşamaları değişiklik gösterir. İşte–> düğün öncesi mükemmel gelin saçı için saç bakımı önerileri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here