Gelinlik Alışverişi İpuçları

0
205

Vücuda göre gelinlik modeli seçimi ipuçları, duvak ve gelin ayakkabısının gelinlikle uyumuna dair tüyoları, payetler, pullar, dantel gibi gelinlik detayları ve gelinlik alışverişi yaparken size rehber olacak önemli ipuçları esraninportresi.com olarak hazırladığımız yazımızda…

Çok klasik bir başlangıç olacak olsa da her genç kızın hayalinde giymek istediği bir gelinlik modeli vardır. Bir ömür boyu hayatınızı geçirmek istediğiniz “o kişiyi” bulup, evlilik kararı aldığınız andan itibaren hayalindeki gelinliği bulma süreci başlar. Bu noktada en baştan ne istediğinizi biliyor olmanın yetmeyeceğini söylemeliyim. Çünkü hayatınızın belkide en yoğun dönemlerinden birini geçiriyor olmanızın yanında bir çok gelinlik modeli denedikten sonra kafanızda birden fazla seçenek oluyor olacak ki bu da karar sürecinizi oldukça etkileyecektir. Bu yazıda gelinlik alışverişi yaparken dikkat etmeniz gerekenleri, vücuda göre gelinlik modeli seçimi ipuçlarını, duvak gelin ayakkabısının gelinlikle uyumuna dair tüyoları bulacaksınız. Ancak her şeyden önce gelinlikleri denerken bir tanesi için “bu benim gelinliğim!” diyeceksiniz. Bu duyguyu, hissi tarif etmek pek mümkün değil ama kendi gelinliğinizi bulduğunuzu inanın hissedecek ve anlayacaksınız. Şimdi daha fazla uzatmadan gelinlik alışverişi yaparken önemli ipuçlarını paylaşmaya başlıyorum.

Gelinlik Alışverişi İpuçları

0 gelinlik alisverisi

1- Herkesin kendi mükemmel gelinliğini bulma süreci başkadır.

Söz konusu olan gelinlik seçimi olduğunda herkesin süreci farklı ilerler. Kimi gerçekten ne istediğini biliyordur girdiği ilk mağazadan bulur ve bu süreci tamamlama yolunda büyük adımı atmıştır. Kimisi ise ne istediğini biliyor olsa dahi denemelerden sonra fikirleri değişir ki bu durumda gelinlik denemeleri sayısı artar. Bu da sürecin uzamasının sebebidir ki son noktada hevesinizin kırılmasına bile sebep olabilir. Ben ne istediğini bilip, ilk mağazada gelinliğimi bulabilen şanslılardandım. Bu noktada benim önerim gelinlik bakmaya çok kalabalık gitmemeniz. Yanınızda gerçekten fikirlerine değer verdiğiniz 1-2 kişi olması yeterli. Aksi halde çok kişinin fikrini duyduğunuz zaman aklınızın karışma ihtimali artabilir.

1 gelinlik alisverisi gelinlik modelleri 2017 gelinlik_mini

2- Gelinlik modeli araştırırken açık fikirli olun.

Bazı gelin adayları gerek vücut tiplerine yakışmayacağından gerek o modelin moda olmamasından gerekse hayalindeki model olmamasından dolayı tek bir modele takılı kalırlar. Gelinlik denemesine gitmeden önce internetten, dergilerden yaptıkları araştırmalarda dahi sadece onlara bakarlar, onları denerler. Örneğin gelinlikleri denediğiniz yerdeki satış danışmanlarının fikirlerine önem vermekte fayda var. Onlar tecrübeleriyle iyi bir yol gösterici olabilirler. Diğer yandan yakın zamanlarda evlenmiş bir arkadaşınızda deneyimiyle size yardımcı olacaktır. Farklı modelleri, gelinlik kesimlerini denediğiniz zaman belki de hiç hoşunuza gitmeyeceğini düşündüğünüz bir model sizin gelinliğiniz olacaktır. Bu yüzden açık fikirli olun ancak elbette içinize sineni satın alın.

Gelinlik markalarının son moda gelinlik modelleri, ünlü tasarımcıların son sezonlara ait tüm gelinlikleri, 2016-2017 gelinlik modası detayları, en yeni gelinlik trendleri ve gelinlik aksesuarları için–> Gelinlik Modası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here