Nemlendiren ve Sakalı Uzatan Sakal Yağı Yapımı

Erkek modası içinde öne çıkan uzun sakal, iyi bir bakımı hak ediyor. Sağlıklı ve de bakımlı sakallara sahip olmak için sakal yağı kullanılmaktadır. Peki, evde sakal yağı nasıl yapılır? Nemlendiren ve sakalları uzatan sakal yağı yapımı, esraninportresi'nde.

0
589

Erkek modası içinde öne çıkan uzun sakal, iyi bir bakımı hak ediyor. Sağlıklı ve de bakımlı sakallara sahip olmak için sakal yağı kullanılmaktadır. Peki, evde sakal yağı nasıl yapılır? Nemlendiren ve sakalları uzatan sakal yağı yapımı, esraninportresi’nde.

Erkeklerin kullanabileceği sakal yağı, yüzdeki kılları beslerken aynı zamanda da cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Son yıllarda erkek modası içinde öne çıkan uzun sakal, iyi bir bakımı hak ediyor. Sağlıklı ve de bakımlı sakallara sahip olmak için sakal yağı kullanılabilmektedir.

Kullanacağınız sakal yağları kılları besleyip nemlendirirken aynı zamanda da vücudun doğal yağını dengelemeye de yardımcı olur. Bu faydalar, yumuşak, sağlıklı bir cilt ve sakallar sağlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak, bu yağı kuru saç uçlarında da kullanılabilmektedir. Peki, evde sakal yağı nasıl yapılabilir? İşte, nemlendiren ve sakalları uzatan sakal yağı yapımı;

Nemlendiren ve Sakalı Uzatan Sakal Yağı Yapımı

Malzemeler;

 • Tatlı badem yağı
 • Argan Yağı
 • Tatlı Portakal Esansiyel Yağı
 • Nane Esansiyel Yağı
 • Çay Ağacı Esansiyel Yağı
 • Cam kase
 • Damlalıklı Amber Cam Şişe

Taşıyıcı Yağlar:

Yüksek kaliteli bir sakal yağı tipik olarak taşıyıcı yağ ve uçucu yağların karışımından oluşur.
Taşıyıcı yağ için Argan yağı ve tatlı badem yağını kullanmayı tercih ettim. Argan yağı yağsızdır ve cilt tarafından kolayca emilir. Ayrıca cildin doğal yağların dengesini geri kazanmaya yardımcı olan yağ asitleri açısından yüksektir. Ayrıca, saç uzamasını harekete geçiren ve kırılan uçları onarmaya ve önlemeye yardımcı olan E Vitamini açısından da zengindir.

Badem yağının cilde saça faydaları saymakla bitmez en önemlisi ise cilde nazik davranan hipoalerjenik yapıda olmasıdır. Saçları, cildi yumuşatır ve saç uçlarının kırılmasını önler. Badem yağı magnezyum, çinko ve kalsiyum açısından zengindir.

Çay ağacı yağı, doğal bir antiseptik ve antienflamatuardır. Akneye eğilimli veya uzun sakallara sahip olanlar için mükemmeldir.

Nane yağı, ciltte ve saçta uyarıcı bir his bırakır ve tüylerin büyümesini hızlandırır.

Tatlı portakal yağı da antiseptik ve antienflamatuardır.

Ve her şeyden önemlisi, üç yağın tümü birlikte mükemmel çalışırlar.

Hazırlanışı;

Bir ölçek badem yağı ve bir ölçek argan yağı ekleyin.

Toplamda 25-35 damla diğer esansiyel yağlardan kullanın. Yağları istediğiniz herhangi bir kombinasyonda kullanabilirsiniz. Ben, nane, tatlı portakal ve çay ağacının bir kombinasyonunu kullandım.

Nemlendiren ve Sakalı Uzatan Sakal Yağı Nasıl kullanılır?

En iyi sonuç için sakal yağını yeni yıkanmış, havlu ile kurutulmuş bir sakallara uygulama önerilir.

Bu sakal yağı karışımından 3-5 damla elinize alın. Daha uzun sakallar daha fazla damla gerektirecektir.

Ellerinizi birbirine sürtün ve ardından yağı sakalın her tarafına yayın. Uçlardan başlayıp sakalın içine, cilde doğru masaj yaparak uygulayın.

Uyarılar :

 • Devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Kullanılan malzemeler pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here