ERKEKLERDE BOMBER CEKET MODASI

0
703

Bir süredir beyleri ihmal ettiğimi düşünerek :) onlarda önümüzdeki sezon sıklıkla göreceğimiz bomber ceketlerden bahsetmek istedim. Önümüzdeki sonbahar-kış sezonunda erkeklerde bomber (türkçe anlamı bombacı) ceket modası hakim olacak. Aslında 80’li yıllarda hem kadınlar hem de erkekler arasında oldukça popüler olan bomber ceketler 2013-2014 sezonundan itibaren tekrar kendilerini göstermeye başladılar. Resimlerini gördüğünüzde anlayacaksınız mutlaka ama şöyle tarif edilebilirler; genelde şişkin olan ve kolun bilek kısmıyla bel kısmında lastikli manşetleri olan ceketler bunlar. Bazıları gerçekten çok şişkin oluyorlar ama inanın bir o kadar da hafifler. 

BOMBER CEKET (resim kaynak : Masculinestyle/Royalfashionist)
BOMBER CEKET
(resim kaynak : Masculinestyle / Royalfashionist)

Bu ceketler gerçekten klas bir hava katıyor ve her tarza da kolaylıkla adapte edilebiliyor. Klasik, spor yada günlük kullanım için oldukça uygunlar.

BOMBER CEKET (resim kaynak : Olisweb / Lookbook / Nytimes)
BOMBER CEKET
(resim kaynak : Olisweb / Lookbook / LeeOliveria)

Genellikle klasik görüntüsüyle yada kahve ya da siyah deri görünümüyle görmeye alışık olduğumuz bomber ceketler aslında farklı tasarımlarla ve materyallerle de  karşımıza çıkıyorlar. Kapitone, deri, desenli, çiçekli, kürklü ve spor kumaşlardan üretilen modelleriyle bu sezon beylerin üzerinde daha fazla göreceğiz gibi. 

BOMBER CEKET (resim kaynak : Fashionmention / Hour / Theguardian)
BOMBER CEKET
(resim kaynak : Fashionmention / Hour / PaulGore)

İşte hem spor hem de şık kıyafetlerinizle kolaylıkla eşleştirebileceğiniz bomber ceketleri, aslında ofis şıklığınızı tamamlamak için klasik gömleklerinizin, yani iş kıyafeti üzerine kullanabilirsiniz. Ya da günlük giysileriniz için tişörtünüzün üstüne spor şıklığı yakalamak adına kullanmayı deneyin. Oldukça zamansız bir şıklık alternatifi olarak bence gardırobunuzda bu sezon mutlaka yer almalılar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here