Erkekler için stil önerileri

0
711

Uzun zamandır ara vermiş olduğum erkek modası yazılarına hanımlardan gelen istek üzerine devam ediyorum. Yanlış okumadınız hanımlardan… Modaya çok meraklı olan erkeklerin sayısı az değil elbette ama beyleri giydiren, onlar için alışveriş yapan oldukça fazla sayıda da kadın var. Bu yüzden bugüne erkekler için stil önerileri yazısını hazırladım.

Bazı erkekler, stillerini oluşturmak konusunda oldukça başarılılar ve meraklılar. Bazı erkekler bu durumla daha az ilgilenirken, büyük bir çoğunluğu eşlerin, annelerin, sevgililerin desteğini almaktan hiç gocunmazlar. Şunu belirtmeliyim ki erkek stili oluşturmak oldukça zordur aslında. Ne olacak canım bir kot, bir gömlek değil mi mevzu bahis olan diyebilirsiniz. Ancak durum öyle değil. Gömlek, pantolon kalıplarından, ceket modellerine, ayakkabılarından aksesuarlarına kadar tıpkı kadın stili gibi pek çok detay vardır erkek stili içerisinde de. Uzun bir aradan sonra erkek modası üzerine bir yazı hazırladığımdan dolayı erkekler için stil önerileri ile başlamak istedim. Eşine, kardeşine, sevgilisine giyim konusunda destek olanlardansanız bu yazıyı siz de okumaya devam edin derim.

kış için erkek stili önerileri
                                                                Kış için erkek stili önerileri

Erkekler genellikle kadın modasının kadınlar daha çok fırsat sunduğunu, daha iddialı olduğunu söylese de erkek modası da en az kadınlarınki kadar iddialıdır. Erkek modasında stil yaratabilmek için önce kişinin yaşam şartlarını, tarzını, ihtiyacı olanları iyi analiz etmeniz gereklidir. Erkekler önce kendini iyi tanımak ve hayat tarzına göre bir gardırop oluşturmak zorundadır.

Örneğin, erkek stilindeki en önemli parçalardan biri gömleklerdir. Pek çok gömlek kesimi, gömlek modeli ve deseni var. İlk önce kişiye özel gömlek kesimine karar verilmeli. Fit bir görünüme sahipseniz slim-fit gömlekler vazgeçilmeziniz olmalı. gömlek rengi ve deseni seçimi konusunda korkak davranmamanızı öneririm. Kareli veya ekoseli gömlekler, farklı ve eğlenceli desenleri deneyebilirsiniz. Seçtiğiniz gömleğin aynı renk bölgesindeki bir blazer ceket stili tamamlayabilirsiniz.

kış için erkek stili önerileri

Mademki konu ceketlere geldi, erkek ceket modası üzerine bir kaç detay verelim. Spor veya klasik blazer ceketler vazgeçilmez elbette ama daha desenli modellerin ön plana çıktığını söyleyebilirim. Özellikle ince çizgilerden oluşan ekoseli blazer ceketleri örnek verebilirim. diğer yandan kısa ceket boyları geçmiş yıllara göre daha popüler. Bomber ceketler ile asi bir ruhu yansıtan deri ceketleri kullanabilirsiniz. Erkek aksesuar trendlerine de ayrıca yer vereceğim ama kasket tipi şapkaların çok popüler olduğunu eklemeliyim.

erkek için stil önerileri

Son olarak takım elbiselerden bahsedelim. Çift düğmeli, tek düğmeli derken kendinize tam uyan takım elbise bulmak aslında gerçekyen zordur. Bir klasik olmasının yanında oldukça stil bir görüntü sağlayan yelek ceket takımlar oldukça popüler. Sadece klasik bir takım elbise için daha spor ve kış için daha kalın kumaşlardan yapılan spor takım elbise modelleri içinde de yelekleri görmek mümkün. Böylesi bir takım giyerken dikkat etmeniz gereken, ceketin düğmesi kapandığında yeleğin tek düğmesinin görünmesi ve yeleğin tam üzerinize oturmasıdır. Bir de kruvaze takımlar var kuşkusuz… Zamansız bir şıklık sağlayan kruvaze takımlar erkekler için stil önerileri hazırlarken unutmamam gerekenlerdendi.

Şimdilik kısaca 2016 erkek modası dahilinde erkek stili önerileri aktarmaya çalıştım. Ancak bu konu tek bir yazı ile anlatılabilecek kadar kısa değil. İlerleyen günlerde erkekler için vücuda göre gömlek seçimi, pantolon kalıbı seçimi gibi daha detay konuları sizlerle paylaşıyor olacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here