2022 Erkek Modası Trendleri 

Trençkotlar, geniş omuz ceketler, bol paça kumaş pantolonlar veya pembe, yeşil ceket-pantolon takımlar… Moda haftalarındaki 2022 Erkek Modası Koleksiyonlarından yola çıkarak hazırlanan 2022 Erkek Modası Trendleri, esraninportresi’nde.

0
1359

Trençkotlar, geniş omuz ceketler, bol paça kumaş pantolonlar veya pembe, yeşil ceket-pantolon takımlar… Moda haftalarındaki 2022 Erkek Modası Koleksiyonlarından yola çıkarak hazırlanan 2022 Erkek Modası Trendleri, esraninportresi’nde.

Pandemi nedeniyle yapılamayan moda haftaları Paris, Milano derken kaldığı yerden hızla tekrar başladı. Sokak modasının da 2022 trendlerine ışık tuttuğu bu moda haftalarında çeşitlilik açısından kadın modasıyla yarışan erkek modasına ait 2022 koleksiyonları da podyumlarda sergilenmeye başlandı. Henüz devam etseler de Paris ve Milano moda haftalarında gördüklerimizden yola çıkarak gelin 2022 erkek modası trendleri neler bir göz atalım…

2022 Erkek Modası Trendleri 

Detaylara girmeden önce küçük ipuçları vermek istiyorum. Örneğin, pembe, eğlenceli trikolar, trend renklerdeki yağmurluklar, erkeklerde görmeye alışkın olmadığımız renklerde süveterler, geniş paça bol pantolonlardan, hafif kumaşlara, pastel tonlardaki pantolon -ceket takımlara kadar çokça seçenek var.

* Yağmurluk ve bir trençkot bir gardırobun en klasik parçalarındandır. Hem klasik hem spor kombinlere eşlik edebileceğini düşündüğünüz bir tane mutlaka olmalı. Bu yıl erkek modasında daha uzun ve askeri ceketlerden ilham alan modeller hakim olacak diyebilirim. Yeşilin haki tonundan ziyade buradaki gibi son trend nane yeşili tonlarında seçimler görmek mümkün olacak. 

* Deri yelek, doğru kesim ile bir stilin en modern parçası hale gelecektir. Zengin deri ve metal donanımlarla bu yıl çok iyi modeller göreceğimize eminim.  

* Kumaş pantolonlar, erkek modasının en temel parçalarından biri. Kısası, uzunu, darı, bolu ve farklı kesimleriyle farklı stiller yaratmada kilit öneme sahip. Başlarda kadın modasında öne çıkıp, daha çok görmeye başladığımızı bize düşündüren bol, geniş paça kumaş pantolonlar aslıda erkek modasının bir yansıması… Klasik stil tercih etmek zorunda olanlar dışında erkek modasında ayak bileklerine bol dökümlü, yeşil, karamel ve toz pembe gibi renk paletlerindekiler dışında nötr ve gri pantolon modelleri, sneakers ile kombinleniyor. 

* Pantolon – ceket takım en azından bir tane her erkeğin dolabında olur. Bir süre öncesine kadar hakim olan takım sadece iş yerinde veya özel günlerde giyilir gibi kurallar yıkılalı epey oluyor aslında. Özellikle de genç nesil, bu takımları tişörtler veya sweatshirtler ile de kombinleyerek trend stiller yaratıyor. Şimdi buna lila, pembe, açık yeşil gibi renklere sahip takımlar ekleniyor. 

* Denim on denim; Aslında en klasik stillerden biri diyebilirim. Baştan ayağa jean kumaşından parçalar tercih ederek trend görünümü yakalamak mümkün.

* Geniş, yüksek omuzlu ceketler sanırım 2022 içinde en yükselen trendlerden biri. İster deri ceket olsun, ister kumaş ceketler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here