Bikini Alırken Tasarruf Etmenin 6 Yolu

0
0

Her yaz siz de bikinilerinizi benim gibi eskitiyor musunuz? Yazın güneşti, kremlerdi, deniz suyuydu, havuzdu derken bikiniler yıpranıp gidiyor. Sonuç olarak mutlaka birkaç fazladan bikiniye ihtiyaç duyuyor insan. Elbette sürekli değişim halinde modayı da göz ardı etmemek gerek. Bu yüzden sizin için deneyimlerime dayanarak yaz alışverişinizden nasıl kârlı çıkacağınızı gösteren bir liste hazırladım.

indirimkodlarımcom

1. Sezon Sonlarını Tercih Edin

Sezon sonunda büyük markafoni, trendyol gibi büyük mağazalar %50’ye varan indirim kampanyaları düzenliyorlar. Bu indirimleri takip ederek  modayı yakalayabilirsiniz demiyorum elbette ama en azından çok daha ucuza alışveriş yapacağınız kesin.

2. İndirim ve Kuponları Takip Edin

İndirim ve kupon kodu yayıncılığı yapan internet sitelerini takip ederek sezon içerisindeki kısa süreli yayınlanan kampanya ve indirim kodlarından haberdar olabilirsiniz. Ben indirimkodlarim.com’dan bulduğum  markafoni indirim kodu  ile birkaç kez alışveriş yaptım. Her iki alışverişimde de hiçbir sorunla karşılaşmadım. Siz de birkaç kupon sitesini test ederek en uygun olanını takip etmeye başlayabilirsiniz.

3. Aksesuar ile Renklendirin

Eski mayo ve bikinilerinizi boncuk vs. gibi küçük detaylarla  yepyeni kıyafetlere dönüştürebilirsiniz. Üstelik paranız cebinizde kalır.

4. Kullanım Amacını Değiştirin

Geçen sene yeni bir bikini almıştım. Bu sene hiç giymek istemedim ama çöpe de atamadım tabii ki. Yeni bir fikir üretip bikinin üst kısmında ufak oynamalar yaptım.  Spor yaparken ya da bisiklete binerken giyiyorum. Üstelik çok da şık gözüküyor.

5. Ünlü Markaları Tercih Etmeyin

Emin olun ki çok gereksiz bir harcama yapmış olursunuz. Aynı ürünü 50 TL’ye satın almak yerine sadece bir isim için 250 TL ödeme yapmak kendinizi pek iyi hissettirmeyecektir.

6. Mayo ve Bikinilerinizin Ömrünü Uzatın

Eğer çok para ödediğiniz ya da sevdiğiniz bir bikininiz ya da mayonuz varsa onu daha uzun süre kullanmak için havuzdan çıkar çıkmaz durulama işlemi yapın.  Aksi takdirde klorlu su yüzünden hiç istemediğiniz bir görünüme bürünebilir. Hazır yeri gelmişken belirtmekte fayda var: Eğer başınızdan böyle bir  klor olayı geçtiyse, marketlerde satılan klor açıcılardan alıp bir kova suyun içine 3-5 damla damlattıktan sonra bir süre mayonuzu içinde bekletebilirsiniz. Öte yandan bikininizi, mayonuzu doğrudan güneş ışığından ve kimyasal ürünlerden de sakınmalısınız. Bu sayede hem rengini hem de şeklini daha uzun süre muhafaza etmesini sağlamış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here