Bahar için En Moda Elbise Modelleri

0
115

Çiçekli, çizgili desenli elbise modeller mi yoksa A kesim kabarık etekli midi elbise modelleri veya uçuşan etekleriyle uzun elbiseler mi..? 2016 ilkbahar-yaz sezonu için en moda elbise modelleri esraninportresi.com’da

Kış ayları geride kaldığına göre, kalın palto ve montları dolapların en dip köşelerine kaldırma, bahar ve hatta yazlık elbiseleri, etekleri, tişörtleri sakladığımız yerlerden çıkarma vaktidir. Beni takip edenler çok iyi bilirler ki elbiseler giymekten en çok hoşlandığım kıyafetlerden biridir. İster spor isterseniz zarif şıklık fark etmeksizin, tek bir parça ile kolaylıkla hazırlanma şansınız vardır. Sadece bu sebep bile kadın modası içerisinde elbise modellerinin önemli bir yere sahip olmasında yeterlidir. Bu yüzden bugün sizler için hem günlük kullanımda hem de özel yerlere giderken tercih edebileceğiniz son moda elbise modelleri hakkında bilgiler paylaşmak istedim. İşte, bahar için en moda elbise modelleri

Moda Elbise Modelleri 1- Çiçekli Elbise 

Bahar sezonu kadın modası denildiğinde akla gelen en güzel desenlerden biri kuşkusuz çiçekler. Çiçekli elbiseleri giymek için en güzel zamanların ilkbahar ve yaz ayları olduğunu düşünenlerdenim. Çiçek desenler içerisinde çok fazla seçenek bulabilirsiniz üstelik. Sadece açık renkler üstünde değil, özellikle bu yıl koyu alt renkler üzerinde canlı renklerdeki çiçekler göreceğiz. Özellikle ipek kumaşlar kullanıldığı zaman çiçekli elbiseler daha zarif ve şık olacaktır. Zaten aşağıda ayrıca da bahsedeceğim ancak benim bu yıl özellikle çiçekli elbiselere en çok yakıştırdığım kesimler, A kesim kabarık midi etekli modeller.

1 ilkbahar icin en moda elbise modelleri cicekli elbise modelleri_mini

Moda Elbise Modelleri 2- A kesim, Kabarık Midi Elbise 

1950’ler 1960’lı yılların kabarık etekli, midi boy elbiseleri 2016 yılında muhteşem bir dönüş yapıyor diyebilirim. Dolce&Gabbana gibi hangi markanın koleksiyonuna baksanız böylesi elbiseler ile karşılaşmanız mümkün. En yakın zamanda İpekyol mağazasında Zeynep Tosun tasarımı böylesi elbiseler ile karşılaşabilirsiniz. Diğer yandan Zeynep Beyazıt tasarımlarında yine A kesim kabarık midi elbise modelleri ile karşılaşmanız mümkün. Tasarımlarını çok beğendiğim için özellikle Zeynep Beyazıt’ın çiçek desenli elbiseleri ile bahar aylarında kendinizi muhteşem hissedeceğinizi düşünüyorum. Böylesi elbiselerin altına da ayakkabı olarak en çok Mary Jane model topuklu ayakkabıları yakıştırıyorum. Açıkçası her ikisi de bu kadar modayken özel günler için bu ikiliyi düşünmenizi öneririm.

2 ilkbahar icin en moda bahar elbise modelleri midi elbise_mini

Moda Elbise Modelleri 3- Uzun Elbise 

Uzun elbiseler söz konusu olduğunda aklınıza daha çok uzun abiye elbiseler gelmesin. Bahar ve yaz aylarının en güzel elbiselerinden biridir, uzun elbiseler. Bu yıl özellikle etnik desenler ve çiçekler yine uzun elbiselerin dikkat çeken desenleri. Spor ayakkabılar ile günlük kullanırken, topuklu ayakkabılar ile geceye devam edebilirsiniz.

3 ilkbahar icin en moda bahar elbise modelleri uzun elbise modelleri_mini

Moda Elbise Modelleri 4- Koyu Renk Elbise 

En moda elbise modelleri söz konusu olduğunda siyah elbise modelleri başta olmak üzere, koyu renk elbiseleri atlamamak gerek. Özellikle bir kadının dolabındaki vazgeçilmez ve adeta son dakika kurtarıcısı olan siyah elbiselerden yola çıkarak söylüyorum elbette bunu. Siyahın yanına bordoyu, koyu yeşili ve koyu mavi gibi diğer renklerin koyu tonlarını bu listeye ekleyebilirsiniz.

Moda Elbise Modelleri 5- Geometrik Desenli Elbise 

Dolaplarımızın klasiklerinden bir diğeri, geometrik desenli elbiseler. Çizgili elbiseler, kareler, zikzaklar ve daha fazlası…Geometrik desenleri hemen her aksesuar, ayakkabı, takı, çanta ile bir araya getirebilmeniz mümkün. Çizgili desenler başta olmak üzere, hemen her desenin vücut şeklinize uygun şekilde seçilmesi gerektiğini hatırlatmam gerek. Yatay çizgilerin veya büyük desenlerin sizi olduğunuzdan geniş göstereceği buna en güzel örneklerdendir.

4 ilkbahar icin en moda bahar elbise modelleri uzun elbise modelleri_mini

Moda Elbise Modelleri 6- Dantel Elbise

Stilimize kattıkları zarif şıklık sebebiyle bu bahar aylarından da en moda elbise modelleri veya elbise detaylarından biri kesinlikle danteller. Bahar aylarının romantik havasını, feminen detaylarla taşımak istiyorsanız dantelli elbise modellerine dolabınızda yer vermelisiniz.

Moda Elbise Modelleri 7- Omuzları Açıkta Bırakan Elbise 

2015 yılına olduğu gibi 2016 ilkbahar-yaz sezonunda da popüler olacak elbise modellerinden biri açık omuz elbiseler. Bluz modellerinde de sıklıkla karşılaştığımız omuzları açıkta bırakan kesimler, benim de özellikle yaz aylarında en çok kullandığım modellerden biri.

Moda Elbise Modelleri 8- Tül Elbise

Tül detaylarının sadece gelinlik modellerinde kullanıldığını düşünüyorsanız, yanılıyorsanız Geçen yıllarda tütü etekler ile günlük hayatımıza girmeye başlayan tül detaylar bu yıl günlük elbiseler de dahil olmak üzere kattıkları şıklıkla daha çok ön plandalar…

5 ilkbahar icin en moda bahar elbise modelleri uzun elbise modelleri_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here