Kadın Modasında Uzun Kemer Trendi

Kemer modası aksesuarlar içerisinde kadınlar tarafından en çok takip edilen ve üzerine en çok düşünülen detaylardan biridir. Artık sokak modasında kemer rengi, modeli gibi detaylar dışında kemer bağlama şekilleri, uzunlukları, kalınlıkları, tokaları gibi daha detay unsurlar önemsenir oldu. Yılın en popüler aksesuarı, uzun kemer modelleri ve stilinize bu aksesuarı eklemenin ipuçları, esraninportresi'nde.

0
461

Kemer modası aksesuarlar içerisinde kadınlar tarafından en çok takip edilen ve üzerine en çok düşünülen detaylardan biridir. Artık sokak modasında kemer rengi, modeli gibi detaylar dışında kemer bağlama şekilleri, uzunlukları, kalınlıkları, tokaları gibi daha detay unsurlar önemsenir oldu. Yılın en popüler aksesuarı, uzun kemer modelleri ve stilinize bu aksesuarı eklemenin ipuçları, esraninportresi’nde.

Her sene sokak modası nezdinde birbirinden farklı trendlere, popüler aksesuar ve kıyafet eğilimlerine şahit oluyoruz. Elbette hepimizin tüm bu eğilimlere ve moda akımlarına birebir ayak uydurması mümkün değil. Bu hem bütçe hem de her modanın herkese uygun olmamasından kaynaklanır tabii ki. Ancak son zamanların en popüler trendi olan uzun kemer modelleri herkesin ilgisini çekecek türden.

Kemer modası aksesuarlar içerisinde kadınlar tarafından en çok takip edilen ve üzerine en çok düşünülen detaylardan biridir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar sadece kemerin rengi, modeli gibi detaylara dikkat etmek kombini tamamlamak açısından yeterliyken, artık kemer bağlama yöntemleri , uzunlukları kalınlıkları, tokaları gibi daha detay unsurlar önemsenir oldu. 2017 modası ve devam edecek 2018 modası içinde de yeni bir akım işte bu sebeplerden ortaya çıktı. Günlük sıradan kıyafetleri daha çok öne çıkmak isteyen bloogerlar sokak modasında uzun kemer trendine öncülük yapıp, nasıl kullanılacağını da ortaya çıkardılar.

Kadın Modasında Uzun Kemer Trendi

Uzun kemer trendi sokak modası öncülerinin zaten bir süredir kullandığı aksesuarlardan biri olmakla birlikte, trendlerin zirvesine yerleşmesinde Bella Hadid ve Gigi Hadid gibi ünlü yıldızların katkısı çok büyük.

Birçok kadın ilk olarak aklına kıyafetin orta parçası olarak bir kemer takmak gelmiyor. Bunun yerine, çoğumuz önce takı ve şapka gibi aksesuarları kullanmayı tercih edebiliyoruz. Ancak içerisinde bulunduğumuz yıllar moda açısından tam olarak deneme yılı. Moda bloggerlarından ünlülere kadar herkes mümkün olduğunca eşsiz olmaya çalışıyor. Bu noktada da uzun kemer trendi gibi ilk etapta göze tuhaf görünebilen akımları da deniyorlar. Ancak inanın bu kemerlerin yarattığı tüm bu şık görünümünü gördüğünüzde fikrinizi değiştireceksiniz.

Soğuk günler kapımızı çaldığından ceketinize uyan bir uzun kemer edinerek denemeye başlayabilirsiniz. Trençkotları yine bu uzun kemer modelleri ile birleştirebilirsiniz. Özellikle kış aylarının getirisi olan kat kat giyinme hali nedeniyle kabanların üzerinde kalın deri uzun kemerler kullanarak farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Ayrıca bu kemer figürü kadınsı bir dokunuş eklemiş olacaktır.

Bunu giymenin başka bir yolu da bir elbise ile kombinlemektir. Sadece belinize takın ve gitmeye hazırsınız. Diğer seçenekler arasında kot pantolon ve son moda etekler bulunabilir. Ayrıca, kemeri bağlamanın, salınmasını istediğiniz uzunluğu ve şeklini de kendi seçiminize göre ayarlayabilirsiniz. Bazı bloggerlar ayak bileklerine kadar inen, son derece uzun stiller kullanırken, bazıları da dizlerinin hemen üzerinde biten daha kısa tasarımlar kullandı.

Bu sezon stilinize alışılmamış aksesuarlar eklemek istiyorsanız, uzun kemer modellerini denemekten çekinmeyin derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here