İlkbahar – Yaz 2021 Güneş Gözlüğü Trendleri

Sarı camlar, beyaz çerçeveler, dikdörtgen renkli çerçeveler veya daha keskin hatlara sahip cat-eye güneş gözlüğü modelleri... Kadın aksesuarları arasında vazgeçilmez olan güneş gözlükleri için İlkbahar - Yaz 2021 Güneş Gözlüğü Trendleri detayları, esraninportresi'nde.

0
755

Sarı camlar, beyaz çerçeveler, dikdörtgen renkli çerçeveler veya daha keskin hatlara sahip cat-eye güneş gözlüğü modelleri… Kadın aksesuarları arasında vazgeçilmez olan güneş gözlükleri için İlkbahar – Yaz 2021 Güneş Gözlüğü Trendleri detayları, esraninportresi’nde.

Hayallerimiz uzunca bir süredir sadece sevdiklerimizle özgürce dışarıda olabilmek biliyorum… Dahası bugünlerin çok uzakta olmadığına da inanıyorum. Yazıyı hazırladığım Nisan ayının ilk günlerinde dahi hala güneşe hasret olsak da özlediğimiz güneşli günlerin çok uzak olmadığını da biliyorum. Bu umut ve heyecanla da o güzel günlere hazırlık yapmak en doğal hakkımız diye düşünerek, kadın aksesuar vazgeçilmesi olan kadın güneş gözlüğü trendleri nelermiş birlikte bakalım istedim. Zira İlkbahar – Yaz güneş gözlüğü trendleri sizi de çok heyecanlandıracak detaylar içeriyor.

2021 Güneş Gözlüğü Trendleri

1- Büyük Boy Çerçeveler :

ilkbahar - yaz kadin gunes gozlugu trendleri 1
ilkbahar – yaz kadin gunes gozlugu trendleri

Göz çevresini koruyuculukları nedeniyle en sevdiğim güneş gözlüğü modelleri içerisinde yer alan geniş çerçeveler, hem kare hem de yuvarlak şekilde karşımıza çıkıyor. Camlar ise mümkün olduğunda koyu renkli tutulacağa benziyor.

2- Uzatılmış Çerçeveler :

Büyük gözlüklere bir alternatif arayanlar için göze çarpan modellerden diğeride bunlar. Yüze şık, ince bir görünüm verdikleri de söylenebilir. Bu modeli özellikle de gözlerinin yanlarından ışık gelmesinden hoşlanmayanların daha çok seveceğini düşünüyorum.

Bunlar benim için çok sportif diye düşünüyorsanız daha dikdörtgen çerçeveye sahip modellere de yönelebilirsiniz.

3- Yenilenmiş Avatar Modeller :

Avatar model güneş gözlüğü denildiğinde aklıma Rayban geliyor ve sanırım en çok onu seviyorum. Ancak her markanın da metal çerçeveye sahip bu havalı modeli kullandığını da biliyorum. Bu yılsa daha renkli ve daha yenilikçi tasarımlar göze çarpıyor.

4- Renkli Çerçeveler :

2021 Kadın güneş gözlüğü trendleri için söylenebilecek en çarpıcı yorum, kesinlikle renkli olduğu zaten. Baharın ve güneşin gelmesiyle içimizi açacak çerçevelerden dünyayı izlemek isteyeceğimiz de aşikar. Parlak, neon renkli çerçeveler, renkli camlar yine en sevdiklerimden.

5- Beyaz Çerçeveli Güneş Gözlükleri :

Eğer uzun süreli bir güneş gözlüğü yatırımı yapmak istiyorsanız, metal veya kemik çerçeve, kare, dikdörtgen veya yuvarlak model fark etmeksizin beyaz çerçeveli güneş gözlüğü satın alabilirsiniz. Modası asla geçemeyeceklerden..

 

2021 kadın güneş gözlüğü trendleri

6- Cat Eye / Kedi Gözü Çerçeveler :

Bu modeller bende çoğu zaman retro havası sebebiyle çok kullanamayacakmışım hissiyatı verse de 2021 gözlük trendleri onlara taze bir dokunuş ve modernlik kazandırmış. Bu sezon daha köşeli ve keskin modellerin yer aldığını da söylemek gerek.

7- Sarı ve Kahverengi Lensler :

90’ların havasına sarı lensler yazlık bir hava estiriyor adeta. Kapalı alanda dahi güneş gözlüğü ile rahat edebilmek bence harika… Eğer renkli lenslere sahip bir güneş gözlüğü arayışındaysanız tercihinizi mutlaka sarıdan yana kullanın, pişman olmazsınız.

Diğer yandan siyah benim için çok koyu ama fazla renk de sevmiyorum diyorsanız kahve camlar imdada yetişiyor. Biraz vintage hissi veren yumuşak bir renge sahip olan Boramy  güneş gözlüklerini beğendim mesela. Çerçeveler kare ve gümüş renginde ve gözler hala görülebiliyor.

Bunların dışında neler mi var? Örneğin büyük boy tanımının oldukça hakkını veren Vizör güneş gözlükleri

Vizor gunes gozlugu modelleri 2021 trendleri
Vizor gunes gozlugu modelleri 2021 trendleri

veya, doğa sporları, bisiklet, kayak yapanlar düşünülmüş gibi tasarlanmış sportif modeller, ilkbahar – yaz 2021 kadın güneş gözlüğü trendleri arasında sayılabilir.

sportif gunes gozlukleri
sportif gunes gozlukleri

Fotoğraflar; Vogue, Livingly

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here