En Trend Şal Kullanma Yöntemleri

Kış aylarının soğuk günlerinde hem ısıtacak hem de kış şıklığını tamamlayacak parçalar şallar. Şal modası ve en trend şal kullanma yöntemleri esraninportresi'nde.

0
896

Kış aylarının soğuk günlerinde hem ısıtacak hem de kış şıklığını tamamlayacak parçalar şallar. Şal modası ve en trend şal kullanma yöntemleri esraninportresi’nde.

En Trend Şal Kullanma Yöntemleri : Kış geldiğinde vazgeçilmez aksesuarlardan biri haline geliyor şallar. Her sene farklı şal modeli, şal deseni veya şal dokusu ile karşılaşmak mümkün oluyor bu sebepten. Sadece sıcak tuttuğu için değil, tek başına tarz bir aksesuar da olabildiği için gardıroplarımızda bolca yer veriyoruz onlara. Her sonbahar – kış sezonunda olduğu gibi bu kış döneminin de gözdesi yine şallar. Sokak stilinin de gözdesi olan şallar, farklı dokularda ve farklı uzunluklarda karşımıza çıkıyorlar.

1 şal trendi_mini

Farklı şal modelleri ile birlikte şal kullanmanın farklı yolları da mevcut hale geliyor elbette. Kısacası sahip olacağınız bir şal ile pek çok farklı tarza sahip olabilirsiniz. Peki şal kullanma yolları, en trend şal kullanma şekilleri neler diyorsanız, sizin için hazırladığım şal rehberi göz atabilirsiniz.

2 şal kullanma_mini

1- Şalın uçlarının görünmediği, sonsuz görünüm olarak adlandırılan şal sarma stili, aslında en çok kullanılan şal bağlama şekilleri başında geliyor. Şalı boynunuzun etrafında bir kaç kat sardıktan sonra uçlarını bağlayarak, şalın altında gizliyorsunuz. Tabii bunun için uzun şal kullanmak gerekiyor.

3 şal modası_mini

2- Eğer dışarısı çok soğuksa, sadece boynunuza şalı dolamak sizi ısıtmayabilir. Bu durumda battaniye sarar gibi, şalı omuzlarınıza sarmak en doğru seçim olacaktır. İsterseniz belinize bir kemer takarak, şalın kaymasını engellemek için sabitleyebilir hem de farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

3- Aynı şalı kullanmaktan sıkılabilirsiniz veya dolabınızda şal olmayabilir. Bu durumda , sizi en sıcak tutan kazağınızı şal gibi boynunuza dolayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, kazağın kollarını boynunuza dolayacak şekilde omzunuza atmanız.

4 şal ve kemer trendi_mini

4- Bir kaç senedir şal kullanma trendi denildiğinde ilk akla gelen şal kullanım şekillerinden biri haline geldi şal ve kemer birlikteliği. Sadece elbiselerin üzerinde değil, paltoların, montların veya trençkotlar üzerine, boynunuzun iki yanından düşecek şekilde attığınız şala kemer bağlayarak ayak uydurduğunuz bu trend, herkes tarafından kısa zamanda benimsendi.

5 şal bağlama şekilleri_mini

5- Uzun şal kullanma trendi bir kaç sezondur sokak stillerinin gözdesi. Paltolarda, mantolarda, trençkotların üzerini uzun battaniye görünümleri ile uzun, oversized şallar tamamladı. Kış soğuğunu henüz tam hissetmiyor olsak da hazır etmekte de fayda var.

6 şal rehberi_mini

6- Sokak modası şalları seviyor çünkü, başta da belirttiğim şallar tek başına çarpıcı bir parça haline gelebiliyorlar. Sıradan bir kıyafeti daha tarz, daha farklı, daha dikkat çekici bir hale sokmak istiyorsanız, püsküllü, farklı desenlere veya forma sahip bir şal size yetecektir.

7- Kısmen daha ince ama uzun bir şalı bir kaç defa, sanki üzerinde hiç uğraşılmamış gibi doladıktan sonra, uçlarını ön tarafta düğümlemek en çok tercih edilen şal bağlama şekillerinden bir diğeri. Özellikle de maskülen giyim stili taşıyorsanız…

7 sonbahar şal kullanımı_mini

8- Eğer uzun, maskülen tarza yakın bir kaban giyiyorsanız, çoğu zaman uzun bir şal kullanma veya atkı stili tamamlamak için yetecektir. Tek yapmanız gereken, boynunuzun iki yanında salınmasına izin vermek olacaktır.

9- İlla şalın veya atkının uzun olması da gerekmiyor. İki adet atkıyı veya şalı birlikte kullanmak da sıkça tercih edilen yöntemlerden bir diğeri.

10- Son olarak eklemem gereken önemli bir detay da eğer yukarıdaki gibi ekstra kalın bir mont giyiyorsanız ve hava o kadar da soğuk değilse şal kullanma duruma göre fazla kalabilir. Bu durumda kesinlikle bandana trendi takip etmenizi ve boynunuza sadece bir bandana bağlamanızı öneririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here