Bilmeniz Gereken Dünyanın En Önemli Ayakkabı Tasarımcıları

Son yıllarda kadınları gözdesi olan ayakkabı modelleri ve bu modellerin tasarımcılarına, markalarına yakından bakmak gerek... Christian Louboutin'in kırmızı tabanlı stiletto'su veya Manolo Blahnik kısa topuklu ayakkabıları... Dünyada en çok bilinen ayakkabı tasarımcıları ve ayakkabı modelleri esraninportresi'nde.

0
1839

Son yıllarda kadınları gözdesi olan ayakkabı modelleri ve bu modellerin tasarımcılarına, markalarına yakından bakmak gerek… Christian Louboutin’in kırmızı tabanlı stiletto’su veya Manolo Blahnik kısa topuklu ayakkabıları… Dünyada en çok bilinen ayakkabı tasarımcıları ve ayakkabı modelleri esraninportresi’nde.

Bugün farklı farklı markalarda gördüğümüz hemen hemen aynı modeldeki ayakkabılar aslında temelde özgün bir tasarımcı veya marka tarafından ilk olarak moda sektörüne kazandırılıyor. Yani herhangi bir yerde çok beğendiğiniz bir ayakkabı modeli aslında çok ünlü bir markanın artık klasikleşmiş modelinin bir benzeri sadece. Elbette gerçek markanın modeli çok pahalı olduğundan ve satın almak mümkün olmadığından aynı modeli üretmiş daha uygun fiyatlı markalara yöneliyoruz. Ancak ayakkabı tutkusundan bahsedilmek için o ayakkabıların gerçek yaratıcılarını da tanımak gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle son yıllarda kadınları gözdesi haline gelmiş ayakkabı modelleri ve bu modellerin tasarımcılarına, markalarına yakından bakalım istiyorum. Bunların arasında Christian Louboutin’in kırmızı tabanlı stiletto’su da var, Manolo Blahnik kısa topuklu ayakkabıları da… Bugün dünyada en çok bilinen ayakkabı tasarımcıları ve ayakkabı modelleri görmek için okumaya devam edin.

Bilmeniz Gereken Dünyanın En Önemli Ayakkabı Tasarımcıları

  • Christian Louboutin

Ayakkabı tutkusuna sahip her kadının en iyi bildiği tasarım, Christian Louboutin’e ait kırmızı tabanlı yüksek topuklu stiletto. Ayağınızda gördüklerinde her kadının hayranlık duyacağı bu ayakkabılar, yüksek topuğundan dolayı “giymesi zor!” olarak adlandırılsa da pek çoğu için buna değer!

Pek çok kadın için önemli bir sorundur; “Yüksek Topuklu Ayakkabı ile Nasıl Yürümeli?” Kadına daha özgüvenli, daha güzel olduğunu hissettiren–> yüksek topuklu ile yürüme ipuçları esraninportresi’nde.

  • Manolo Blahnik

Manolo Blahnik ayakkabılarını ışıltılı tokalarından hemen tanıyabilirsiniz. İspanyol ayakkabı tasarımcısı, ultra lüks kreasyonlarıyla Rihanna gibi pek çok ünlüyü etkisi altına almış durumda. Son zamanlarda da yüksek topukların aksine, daha çok sivri burun kısa topuklu modeller çalışıyor.

  • Aquazzura

Kolombiyalı ayakkabı tasarımcısı Edgardo Osorio, birkaç yıl önce ilk kez moda sahnesine çıktığında önemli bir eğilim başlattı; balerinlerden ilham aldığı bilekten bağlı işlemeli babetler… Bu zarif ayakkabılar bugün hala satılıyor ve çok fazla farklı modelde de markalar tarafından çalışıldı.

  • Stuart Weitzman

Weitzman ayakkabı tasarım bölümünden emekli olmasına rağmen, çorap çizme çeşitleri ve sandaletleri her zaman efsanev olmaya devam ediyor. Bir çok stilist ve ünlü, bu modern klasikleri kullanmaya devam ediyor. Diğerlerinin aksine orta sınıf fiyat stratejisi de olan markaya her zaman daha erişilebilir. Ancak yine de lüks markalar arasında diyebiliriz.

  • Gianvito Rossi

Tasarımcı, ayakkabı ticaretini babası Sergio Rossi (işinde en tanınmış isimlerden biri olarak kabul ettiğini göz önüne alındığında) den öğrenmiş. Gianvito’nun ayakkabıları kaliteli, uyumlu ve estetik açıdan daha aerodinamik bulunarak daha çok seviliyor diyebiliriz.

  • Nicholas Kirkwood

Hani şimdilerde hemen her markada incili ayakkabı modelleri görüyoruz ya işte onlara da ilham olan bu modellerin ilk ve esas yaratıcısı… İngiliz ayakkabı tasarımcısı Nicholas Kirkwood, 10 yılı aşkın bir süre önce, ilk dalgası olan fütüristik platform sandallarından, inci topuklu düz ayakkabılara kadar hemen her yerde kullandığı inci süslemelerle pek çok ikonik ayakkabı ödülüne layık görüldü.

  • Rupert Sanderson

Rupert Sanderson’un kadınsı ve zarif topuklu ayakkabıları dünyadaki pek çok kadın tarafından tercih ediliyor.

  • Alexandre Birman

Brezilyalı ayakkabı tasarımcısı Alexandre Birman, Gisele Bünshen, Diane Kruger ve Olivia Culpo gibi çok sayıda ünlünün kırmızı halı tercihi olmuştur. Tasarımların topuk şekilleri ve yükseklikleri değişse de kadınların tercihleri arasında hep yer alıyor.

  • Sophia Webster

Kanatlı topuklu sandalet ve ayakkabıları gördüğünüz zaman aklınıza gelmesi gereken marka/tasarımcı, Sophia Webster. Biraz masalsı, fantastik biraz da dikkat çekici bir ayakkabı arıyorsanız mutlaka onun ayakkabılarına göz atmalısınız. Londra merkezli ayakkabı tasarımcısı çocuklar için de benzer ayakkabıları yaratıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here