Yılbaşı Kapı Süsü Yapımı

Ev dekorasyonu içerisinde kadınların en sevdiği detaylardan biri de kapı süsleridir. Kimi zaman yeni doğan bebek odası kapı süsü asarız, kimi zaman da sadece misafirlerimize hoş bir karşılama olsun diye dış kapımıza kapı süsü asarız. Bu noktadan hareketle yaklaşan yeni yıl için evde kolaylıkla yapabileceğiniz Yılbaşı Kapı Süsü örneği, esraninportresi'nde.

0
489

Ev dekorasyonu içerisinde kadınların en sevdiği detaylardan biri de kapı süsleridir. Kimi zaman yeni doğan bebek odası kapı süsü asarız, kimi zaman da sadece misafirlerimize hoş bir karşılama olsun diye dış kapımıza kapı süsü asarız. Bu noktadan hareketle yaklaşan yeni yıl için evde kolaylıkla yapabileceğiniz Yılbaşı Kapı Süsü örneği, esraninportresi’nde.

İyisiyle kötüsüyle bir yılı geride bırakıp, yaşanacağını umut ettiğimiz güzel günleri karşılamanın heyecanıyla yeni yıl gecesini geçiriyoruz. Yılbaşı gecesi pek çoğumuz sıcacık evimizde ailemizle, arkadaşlarımız veya akrabalarımızla olmayı tercih ediyoruz. İşte bu özel buluşmalarda sevdiklerimizi karşıladığımız kapımızın renkli ve süslü olmasını biz kadınlar severiz. Sadece yılbaşı için geçerli bir şey de değil bu. Ev dekorasyonu, süslemelerini hep sevmişizdir. İşte bu kadar çok sebep bir aradayken, “yılbaşı kapı süsü evde nasıl yapabiliriz?” konusunu ele alabiliriz.

Yılbaşı kapı süsü yapımı sırasında kullandığımız malzemeleri değiştirip, yılbaşı süsleri yerine, kuru çiçekleri veya farklı süslemeleri kullanarak yılın her anında kapınıza asabileceğiniz bir süs ortaya çıkarabilirsiniz elbette.

Peki, yılbaşı kapı süsü yapımı için gerekli malzemeler neler?

Malzemeler;

 • 20cm çapında yuvarlak strafor (çok çeşitli boyutlarda ve şekillerde hobi mağazalarında bulmanı mümkün)
 • 4 adet 10cm uzunluğunda çam ağacı dalı
 • 1 dal altın çiçek
 • 1 dal kırmızı çiçek
 • Hediye kutusu, kozalak formlarında çeşitli yılbaşı süsleri
 • 40cm’lik kırmızı ince kurdele
 • 2 adet 300cm’lik (1 karış genişliğinde) kırmızı tül
 • Makas
 • Yapıştırıcı (Soğuk ve sıcak silikon)

Yapılışı;

 1. Kırmızı tül şeridinin ucunu strafora yapıştırın veya iğneleyin.
 2. İlk parça kırmızı tül şeridi strafor etrafında sarın.
 3. İkinci parça kırmızı tül şeridi de aynı şekilde ilkinin üzerinden geçerek sarın. Böylelikle yılbaşı ruhuna uygun kırmızı bir strafor elde etmiş olacaksınız.
 4. 40cm’lik kurdelenin uçlarını birbirine yapıştırın ve ardından straforun arkasını çevirip, bu kurdele ucunu arkasına yapıştırın. Sağlamlığını arttırmak için toplu iğne de takabilirsiniz. Bu kapı süsünüzü asma aparatınız olmuş olacak.
 5. Sarmal halinde satın alabileceğiniz çam ağacı dalından 4 adet 10cm uzunluğunda çam ağacı dalı kesin. Bu parçaları yapıştırıcıyla straforun her iki yanına dağıtarak yapıştırın.
 6. Buraya kadar olan adımlar aslında kapı süsünüz için zemini hazırlamaktı. Bu aşamadan sonra isteğinize göre satın aldığınız süslemeleri üzerine yapıştırmanız yeterli olacaktır. Ben öncelikle kırmızı ve altın renkli çiçekleri kombine ederek yapıştırdım ve ardından da yılbaşı süslerini dağınık formda yerleştirdim. Ortaya da bu güzel yılbaşı kapı süsü çıktı.

Bu strafor kullanarak yaptığımız bir yılbaşı kapı süsü örneğiydi. Aşağıda göreceğiniz örneği de evde atmaya hazırlandığımı kutuyu keserek yaptım. Bu örneği de bahar aylarında sizinle paylaşacağım kapı süsü yapımı yazısında detaylandıracağım.

Yılbaşı gecesi kimi evinde kimi  arkadaşının evindeki partiye, kimi dışarıda yapılan özel partilere, konserlere gitmeyi planlıyor. Yerler farklı olsa da pek çok kişi “yılbaşında ne giysem?” telaşına girdi bile. Sizin için hem son trendlere göz attık hem de ünlü bloggerların kombinlerinden ilham alabileceğiniz kıyafetleri derledik–> yılbaşında ne giysem ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here