Yaz için Kot Şort Yapımı Fikirleri

0
9492

Pantolondan şort yapma fikri, annelerin uzunca yıllardır zaten yaptığı yeniden değerlendirme fikirlerinden biri. İşte, yaz için birbirinden farklı kot şort yapımı ve şort süsleme fikirleri esraninportresi’nde.

Pantolondan şort yapma fikri, annelerimizin uzunca yıllardır zaten yaptığı yeniden değerlendirme fikirlerinden biri. Benim annem özellikle, dışarıda oynarken yırttığım ve eskittiğim pantolon dizleriyle bir süre sonra baş edemez hale gelince, çareyi pantolonu şort yaparak buluyordu. Dolayısıyla beden olarak halen üzerime uyan, ancak eskiyen pantolon şort yaparak bir süre daha kullanılabiliyordu. Biraz büyüyü, elim biraz iğne iplik tutmaya başladıktan sonra pantolondan şort yapma fikrini kendi kendime uygular olmuştum. Ancak uzunca bir süredir eskiyen yada değişiklik katmak istediğim pantolonlarıma bu tarz bir uygulama yapmadığımı ve de yazın çok uzaklarda olmadığını fark ederek, özellikle kot pantolondan kot şort yapımı konusunda neler yapılabilir diye, bir araştırma giriştim. 

Yapımı kolay ve oldukça yaratıcı olduğunu düşündüğüm fikirleri de bir araya getirerek sizler için bir yazı hazırladım. Her sayfada, farklı, kot şort yapımı ve şort süsleme fikirleri ile karşılaşacaksınız. Ben en kısa zamanda bunlardan birini kendi kot pantolonum için denemeyi kafaya koydum. Umarım sizler de dener ve benimle fikirlerinizi paylaşırsınız.

Yaz için Kot Şort Yapımı Fikirleri

kot şort yapmak_mini

Kot Şort Yapımı :

Ben her ne kadar burada kot şortlar üzerinde durmuş olsam da, sizler buradaki fikirleri diğer pantolonlara da uygulayabilirsiniz elbette. Değişik şort süsleme fikirleri de ekleyerek ilerlemeden önce, pantolonu keserek kot şort haline getirmek gerekiyor. Önce ne kadar kısalıkta istediğinize karar vermelisiniz. Buradaki örnek, son zamanların modası cepleri dışarıda, kot şort modellerinden.

pantolondan şort yapmak_mini

Bu yüzden 2- Kotun bir bacağı ceplerin bitiminin hemen altından, bacağın dış bölümünden iç bölümüne doğru eğimli şekilde kesiliyor. Burada başlangıç hizası olarak, ağ ile aynı seviyeyi alabilirsiniz ve de düzgün kesmek için bir cetvel kullanabilirsiniz. 3- Aynı görevi görmesi için pantolon katlanır ve diğer bacağa da aynı kesim işlemi uygulanır. 4- Amaç cep uçlarının dışarıda olmasını sağlamak olduğundan, kot pantolonun dış dikişlerinden 1-1,5 cm lik kesit açılır. 5- Ardından bu kesit referans alınarak, bacak içine doğru yine eğimli olarak kesilerek, parça çıkarılır. 6- Şortun paça uçlarını, yıpranmış görüntüsü vermek için, püskül olacak şekilde makas ve elinizle açabilirsiniz. Bunu da yaptığınızda şortunuz hazır!

Kullanışlı, zahmetsiz, zamansız, havalı tişört modelleri ile birden fazla kombin, farklı stiller yaratabileceğiniz gibi gardırobunuz için uzun yıllar kullanabileceğiniz bir yatırım da yapmış olursunuz. İşte–> gardırobunuzda olması gereken tişört modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here