Takılar ile Saç Aksesuarı Yapımı

Çok sık kullanamadığınız veya tokası çıktığı, kopçası bozulduğu için takamadığınız ama atmaya da kıyamadığınız takıları çok hızlı ve de kolay şekilde yeniden değerlendirebilirsiniz. İşte, kullanmadığınız takılar ile saç aksesuarı yapımı fikirleri esraninportresi'nde.

0
751

Çok sık kullanamadığınız veya tokası çıktığı, kopçası bozulduğu için takamadığınız ama atmaya da kıyamadığınız takıları çok hızlı ve de kolay şekilde yeniden değerlendirebilirsiniz. İşte, kullanmadığınız takılar ile saç aksesuarı yapımı fikirleri esraninportresi’nde.

Kadınların vazgeçilmez aksesuarıdır, takılar. Sadece bir gece kullanacak olsak dahi, daha mükemmel daha pırıltılı görünmemize yardımcı olan takıları satın almaktan kendimizi alı koyamayız. Sonuç ise çekmecelerde kullanılmayı bekleyen bir sürü takı demek… Bunların yanına bir de tokası çıktığı, kopçayı bozulduğu için kullanamadığımız ama atmaya da kıyamadıklarımızı eklemek gerek. Peki bu bir kenara atamadığımız ve hatta sevdiğimiz takıların bazılarını nasıl hızlı ve kolay bir şekilde değerlendirebiliriz?

Bu takıları nasıl tekrar kullanılabilir hale getirebileceğinize şaşıracaksınız aslında. Çünkü kullanmadığınız bu takılar ile saç aksesuarı ortaya çıkarabilirsiniz. İşte, bir kaç örnek fikrin yer aldığı, takılar ile saç aksesuarı yapımı esraninportresi’nde.

Takılar ile saç aksesuarı yapımı için gerekli malzemeler;

5 takilar ile sac aksesuari yapimi_mini

 • Öncelikle takı çekmecelerini boşaltın ve içerisinden artık takı olarak kullanamayacakları belirleyerek bu dönüşüm işlemi için ayırın.
 • Ayrıca takı malzemeleri satan bir mağazadan metal (altın-gümüş tercihinize göre) saç tarakları veya saç klipsleri satın alın. Hatta ince metal saç taçlarından da alabilirsiniz. Farklı çeşitler alarak hangileriyle ne yapabileceğinize takılara da bakarak kolaylıkla karar verebilirsiniz.
 • Bir de tabii güçlü bir yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak ki zaten hobi mağazalarında uygun olanı bulabilirsiniz.

Takılar ile Saç Aksesuarı Yapımı

1- Broşlar ile Saç Tarağı Yapımı :

1 takilar ile sac aksesuari yapimi_mini

 • İlk örnek olarak broşları şık birer saç tarağına dönüştürme fikri yer alıyor.
 • İlk önce broşların arka klipslerini çıkarın.
 • Ardından broşa yapıştırıcıyı sürün ve satın aldığınız metal saç tarağına yapıştırın. İşte hepsi bu kadar.
 • Burada ortaya şık bir saç tarağı çıkarılmış olsa da siz isterseniz kalın lastik saç tokasına veya altın rengi ince metal saç tacına bu tip bir broşu yapıştırarak da fikri geliştirebilirsiniz.
 • İlla broş olmasına da gerek yok böyle bir fikri uygulamak için. Eminim tekini kaybettiğiniz küpeleriniz vardır. İşte onları da tıpkı broş gibi değerlendirebilirsiniz.

2- Kolye ile Saç Aksesuarı Yapımı :

2 takilar ile sac aksesuari yapimi_mini

Özel gecelerde giyeceğimiz elbiselerin üzerinde kullanmak için şık pırıltılı taşları olan kolyeler almışızdır. Onlar genelde sonrasında kolay kolay tekrar kullanılamayan takılar olarak çekmece beklerler.

Bu yıl da (özellikle de gelin saçı aksesuarları içerisinde) pırıltılı, taşlı saç aksesuarları oldukça trend. Yaz akşamlarında saçlarınıza ışıltı katmak için bu tip saç aksesuarlarını kullanabilirsiniz. Bu yüzden yeni bir tane satın almak yerine buradaki fikirden ilham alarak taşlı kolyelerinizi saç aksesuarına dönüştürebilirsiniz.

 • Öncelikle kolyenin iki ucundaki klipsleri ve halkaları çıkarın.
 • Ardından kolyenin uçlarına yapıştırıcıyı sürün ve satın aldığınız metal saç taraklarına yapıştırın. İşte hepsi bu kadar.

3- Kolye ile Saç Tokaları Yapımı :

3 takilar ile sac aksesuari yapimi_mini

 • Aslında bir önceki örneğe çok benzer ama bütün bir saç aksesuarı ortaya çıkarmak yerine küçük saç tarakları veya saç tokaları da yapabilirsiniz.
 • Bunun için buradaki örnekte yer aldığı gibi kolyenizin bir kaç parçaya ayrılabilir olması gerekiyor.
 • Kolyenin kullanmak istediğiniz parçalarını ayırdıktan sonra tek yapmanız gereken saç taraklarının üzerine yapıştırmak. İşte hepsi bu kadar.

Saç bantları, saç klipsleri, lastikli saç tokaları veya saç tarakları… 2017 saç aksesuarı trendlerinde altın, bronz, gümüş gibi metalik renkler hakim. İşte, 2017 metalik saç aksesuarları trendi ile yapımı kolay saç tokası önerisi esraninportresi’nde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here