Parmak Örgüsü ile Tencere Altlığı Yapımı

Parmak örgüsü yöntemi ile bardak altlığı, tencere altlığı/nihale, saç bandı yapabilir, yastıkların kenarlarını ortaya çıkan zincir örgü ile süsleyebilirsiniz. İşte, parmak örgüsü ile tencere altlığı yapımı ve diğer değerlendirme fikirleri esraninportresi'nde.

0
800

Parmak örgüsü yöntemi ile bardak altlığı, tencere altlığı/nihale, saç bandı yapabilir, yastıkların kenarlarını ortaya çıkan zincir örgü ile süsleyebilirsiniz. İşte, parmak örgüsü ile tencere altlığı yapımı ve diğer değerlendirme fikirleri esraninportresi’nde.

Doğum gününde, anneler gününde, bir arkadaşınıza ev hayırlamaya gittiğinizde veya sadece eviniz için özel bir şey hazırlamak istediğinizde… El emeği ve yapımı kolay bir hediye arayışındaysanız birazdan yapımını detaylandıracağım parmak örgüsü ile bardak altlığı yapımı fikrini mutlaka denemelisiniz. Üstelik burada detaylarını göreceğiniz bu parmak örgüsü yöntemi ile ortaya çıkardığınız zincir örgü ile daha pek çok şey yapabilirsiniz. Ancak öncesinde gelin bu parmak örgüsü ile bardak altlığı nasıl yapılır bakalım. Bu arada ben bardak altlığı demiş olsam da siz biraz büyük yaparak onu bir tencere altlığı yani nihaleye kolayca dönüştürebilirsiniz. Hatta farklı ölçülerde yaparak tam bir takım haline de getirebilirsiniz.

Parmak Örgüsü ile Tencere Altlığı Nihale Yapımı için Gerekli Malzemeler

Halat ipi kalınlığındaki iplerden kullanmanız gerekecektir. Hobi malzemeleri satan dükkanlara gittiğiniz zaman bu tip örgülü, çamaşır ipi benzerinde kalın iplerden kolaylıkla bulabilirsiniz. Kalın ve tok durması, üzerine koyacağınız tencere, çaydanlık gibi eşyalar açısından önemlidir. Bundan başka makas ve bir bant gerekecektir.

3 parmak örgüsü ile tencere altlığı yapımı nihale yapımı_mini

Parmak Örgüsü ile Tencere Altlığı Yapımı

1- Öncelikle ipin ucundan eliniz büyüklüğünde ölçerek açıkta bırakarak başlayın.

2- İpi işaret ve orta parmağınızın arasından geçirin.

3- Ardından ipi bu iki parmağınızın ortasına getirdikten sonra önce işaret parmağınızın üstünden altına geçirin. Sonrasında da işaret parmağının üstünden altına getirin. Aslında iki parmak arasında 8 çiziyorsunuz.

1 parmak örgüsü ile tencere altlığı yapımı nihale yapımı_mini

4- Aynı işlemi bir daha tekrarlayın. Böylelikle her iki parmağınızda da 2 sıra halinde dolanmış ip göreceksiniz.

5- Her iki parmakta da alt sıradaki ipi üstteki ipin üstünden geçirip parmaktan çıkarıp iki parmağın ortasında bırakıyoruz.

6- Ardından 3 numaralı maddeyi tekrarlıyoruz ve sonrasında 5 numaralı maddeyi tekrarlıyoruz.

2 parmak örgüsü ile tencere altlığı yapımı nihale yapımı_mini

Sanıyorum tüm bunları aşağıdaki videoyu izlediğiniz zaman daha net şekilde anlayacaksınız.

Siz adımları tekrarladıkça örgü uzayıp gidecek. İstediğiniz uzunluğa geldiğiniz zaman nihaleyi ortaya çıkabilmek için dolayarak yuvarlak şekle sokuyoruz. 1 nolu maddede dışarıda bıraktığımız ipi yuvarlağın sonuna gelen örgünün içinden geçirip bağlıyoruz. Nihale böylelikle kullanıma hazır hale geliyor.

4 parmak örgüsü ile tencere altlığı yapımı nihale yapımı_mini

Peki parmak örgüsü ile tek yapabileceğimiz bu bardak-tencere altlıkları mı? Hayır! Farklı tür veya renkteki iplerle yastıkların etrafını tıpkı aşağıdaki gibi süslemek seçeneklerden biri. Diğer yandan pratik parmak örgüsü yöntemi ile yapabileceğiniz başka fikirler de var. Kış için boyunluk veya kışlık saç bandı yapmak bu seçeneklerden bazıları. Bu fikirleri detaylıca okumak, görmek isterseniz—> Parmak örgüsü ile patik fikirler

2 parmak örgüsü_mini

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here