Dolgun Kirpikler için Kirpik Serumu Yapımı

Uzun, kalın ve dolgun kirpikler... Pek çok kişinin sahip olmak istediği etkileyici bakışlara doğal malzemeler ile evde kolaylıkla yapacağınız kirpik serumu ile ulaşabilirsiniz. Hint yağı, lavanta yağı ve biberiye yağı ile kirpik serumu yapımı, esraninportresi'nde.

0
2464

Uzun, kalın ve dolgun kirpikler… Pek çok kişinin sahip olmak istediği etkileyici bakışlara doğal malzemeler ile evde kolaylıkla yapacağınız kirpik serumu ile ulaşabilirsiniz. Hint yağı, lavanta yağı ve biberiye yağı ile kirpik serumu yapımı, esraninportresi’nde.

Herkes kalın ve dolgun kirpiklere sahip olmak ister. Bunun için takma kirpiklerden kozmetik bir takım serumlara kadar pek çok alternatif olmakla birlikte elbette en iyisi doğal olanı…

Aslında daha önce kirpikleri uzatmanın doğal yolları arasında pek çok öner paylaşmıştım ki bunlardan biri de hint yağıydı. Kirpik büyümesini hızlandırmanın anahtarı hint yağı, kirpiklerinizi nemlendiren ve koruyan besleyici yağ asitleriyle doludur.

Tıpkı saçlarımız gibi kirpiklerimiz de makyaj ve temizleyici gibi pek çok neden dolayı kuruyabilir. Kuruyan ve daha hassas hale gelen kirpikler kolay hasar görürler ki bu da zamanla zayıflayıp düşmelerine neden olur.

Hint yağı dışında yapımını önereceğim bu serumda kullanacağımız, lavanta ve biberiye esansiyel yağları, saç büyümesini uyarma yetenekleriyle bilinmektedir. Ayrıca bu yağlar, kuru veya hassas ciltler için de mükemmel birer yatıştırıcıdır.

Genel olarak kullanacağımız içeriklere dahir bilgileri verdiğimize göre dolgun kirpikler için serum yapımı detaylarını aktarmaya başlıyorum.

Kirpik Serumu Yapımı

Malzemeler ;

 • Hint Yağı
 • Biberiye Esansiyel Yağı (sedir ağacı da tercih edebilirsiniz)
 • Lavanta Esansiyel Yağı
 • 60 ml cam şişe (koyu renk olmasını öneririm) (malzeme ölçülerini 60ml şişeyi dolduracak gibi vereceğim, elbette farklı bir şişe de kullanabilirsiniz.)

Serum Hazırlanışı ;

 1. 60ml şişenin 3/4’ünü hint yağı ile doldun. (veya başka bir anlatım ile 45ml hint yağı)
 2. Bunun üzerine 4 damla biberiye ve 4 damla lavanta yağı koyun ve nazikçe çalkalayın.

Uygulanışı ;

Yatmadan önce her gece ince bir tabaka halinde uygulamalısınız. Elbette temiz kirpikler olmalı. Ayrıca temiz bir maskara fırçası ile öncesinde biraz kirpik diplerini taramanızı öneririm. Böylelikle o bölgedeki kan akışını hızlandırıp, serumun daha hızlı ve daha fazla emilmesini sağlayabilirsiniz.

Gece bu şekilde yatabilirsiniz. Ancak gözlerinizi kaşımamaya ve yağın gözlerinize kaçmamasına özen gösterin. Eğer gözünüze girerse, seyreltilmiş uçucu yağları kirpiklerinizden suyla çıkarmaya çalışmak için yıkamayın. Bunun yerine, fazla yağları kirpiklerinizden nazikçe çıkarmak için tatlı badem veya hindistan cevizi gibi başka bir yağ kullanın, ardından ılık suyla yıkayın.

Bu yaptığınız serumu 6 ay kuru ve serin bir ortamda koyu renkli cam şişede saklayabilirsiniz. Bir-üç ay içinde büyüme sonuçlarını görmeye başlamalısınız. Bununla birlikte, kirpiklerinizin serumu kullanımdan hemen sonra ne kadar yumuşak olduğunu hemen fark edeceksiniz.

Doğal Yağları Kullanmaya İlişkin Uyarılar

 • Tahriş gelişirse veya yağları cildinize koymak acı veriyorsa, kullanmayı bırakın. Bazı kişilerin (nadir olmakla birlikte) belirli bir yağa karşı alerjisi olabilir.
 • Doğal yağların güvenli kullanımı hakkında daha fazla bilgi için Saf-Organik Doğal Yağ Nasıl Anlaşılır Kılavuzumuzu okuyun.
 • Yüksek kaliteli yağ satın aldığınızdan emin olun.
 • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here