Kırışıklık Karşıtı Göz Çevresi Serumu Yapımı

Kırışıklıkların en kolay ortaya çıktığı göz çevresi özel bakım istiyor. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu kırışıklık karşıtı göz çevresi serumu tarifi, esraninportresi’nde.

0
2662

Doğru uygun cilt bakımı uygulamaları ile aslında kırışıklık karşıtı önlemleri de alırsınız. Mimikler ile birlikte kırışıklıkların en kolay ortaya çıktığı göz çevresi ise özel bakım gerektiriyor. İşte bu sebeple size göz çevresi için kırışıklık karşıtı serum yapımı önerisi hazırladım. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu kırışıklık karşıtı göz çevresi serumu tarifi, esraninportresi’nde.

Siz ne zaman başladınız bilmiyorum ama ben saçlarımda grileri görmeye başladığım zaman yaşlanma karşıtı (gerek saç gerekse cilt için) önlemleri araştırmaya başladım. Aslında o zaman öğrendim ki yaşlanma karşıtı bakımların yaşı yok. Yani yaşa uygun cilt bakımı uygulamaları yaptığınız sürece aslında kırışıklık karşıtı önlemleri de almış oluyorsunuz. Sadece yaş ilerledikçe kullanmanız gereken ürünlerin içerikleri farklılık gösterebiliyor, o kadar! Tüm bunların da ötesinde yapmanız gereken tek şey, özellikle de cildiniz için, gün boyu cildinizi nemli tutmak. Mimikler ile birlikte kırışıklıkların en kolay ortaya çıkabildiği alanlar olan göz çevresi ise özel bir bakımı hak ediyor. İşte bu sebeple size göz çevresi için kırışıklık karşıtı serum yapımı önerisi hazırladım. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu kırışıklık karşıtı göz çevresi serumu gerçekten çok işinize yarayacak!

Kırışıklık Karşıtı Göz Çevresi Serumu

Öncelikle göz çevresi çok ince bir deri yapısına sahip olduğundan kırışıklıklara çok daha fazla meyillidir. Bu nedenle içeriği daha yağlı kombinasyonları evde yapabilir veya ürünleri kullanabilirsiniz. Biz de bu sebeple bu kırışıklık serumu için avokado yağı, hindistan cevizi yağı ve E vitamini gibi güçlü bir birleşim yapacağız ve içerisine bir de alo vera jeli ekleyeceğiz. 

Sizler ile daha önce avokado yağı dışındaki diğer içeriklerin faydalarını paylaşmıştım. Okumak isteyenler aşağıdaki linklerden ilgili sayfalara ulaşabilir.

Burada ise neden özellikle de göz çevresi için avokado yağı tercih ettiğimize biraz yer vermek istiyorum. 

Avokado yağı, aslında göz çevresi için mükemmeldir. Çünkü, bol miktarda sahip olduğu yağ asitleri cildin nem seviyelerini dengelemeye yardımcı olur ve yüksek A, C ve E vitaminleri kuru cildi gençleştirir, cildi yaşlandıran sinir bozucu serbest radikalleri giderir. Birazdan tarifini vereceğim serumdan geceleri küçücük bir miktar alarak, parmak uçlarınız ile göz çevresine küçük pat-pat’lar (daha iyi nasıl tanımlanır bilemedim) yaparak uygulamanız yeterli olacaktır.

Gelelim şimdi kırışıklık karşıtı göz çevresi serumu yapımı detaylarına;

Göz çevresi için kırışıklık karşıtı serum için malzemeler;

 • 2 yemek kaşığı avokado yağı
 • 2 yemek kaşığı kesirli hindistan cevizi yağı 
 • 1/8 bardak aloe vera (evde alo vera bitkiniz varsa jelini kullanabilirsiniz nasılı için—> alo vera jeli / Yoksa jel olarak satılına ürünlerden alıp, kullanabilirsiniz)
 • 1 E vitamini kapsülü (isteğe bağlı aslında ama ben koyuyorum)

Hazırlanışı;

 1. Katı haldeki hindistancevizi yağını eritin (benmari usülü).
 2. Ardından diğer malzemeler ile tercihen koyu renkli bir cam şişede birleştirin. 
 3. İyice karıştırarak homojen bir dağılım elde edin. 
 4. Parmağınıza 3-5 damla koyun ve yatmadan önce göz çevrenizdeki cildinize sürün. E vitamini kapsülü eklerseniz, her kullanımdan önce karıştırmanız veya çalkalamanız gerekir.

Not: Daha katı bir krem elde etmek isterseniz bu tarife birkaç yemek kaşığı kakao yağı ekleyebilirsiniz. Kakao yağı, diğer ana nemlendiricilerden biridir ve uygulanmasını kolaylaştırırken etrafa akmasını da önleyecektir.

Uyarı : Uygulamayı yaparken gözünüze gelmemesine dikkat edin.

Uyarılar

 • Tahriş gelişirse veya ağrı ortaya çıkıyorsa kullanmayı bırakın.
 • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürünler olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle cildinizde test etmelisiniz. (Cilt testi nasıl yapılır–> Cilt alerji testi)
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here