İnciler ile Kıyafet-Aksesuar Süsleme

Jean pantolon, ceket, kazak, deri ceket gibi pek çok kıyafeti veya ayakkabı, eldiven, gözlük, bere gibi pek çok aksesuarı son zamanlarda çok popüler olan inciler ile kolaylıkla süsleyebilirsiniz. İnciler ile kıyafet-aksesuar süsleme fikirleri esraninportresi'nde.

1
3624

Jean pantolon, ceket, kazak, deri ceket gibi pek çok kıyafeti veya ayakkabı, eldiven, gözlük, bere gibi pek çok aksesuarı son zamanlarda çok popüler olan inciler ile kolaylıkla süsleyebilirsiniz. İnciler ile kıyafet-aksesuar süsleme fikirleri esraninportresi’nde.

Takı ve aksesuar trendlerini incelediğiniz zaman en çok karşınıza çıkacak detay incilerdir. İnce kolye, inci bileklik, inci broş derken liste uzayıp gider kuşkusuz… Bunlar inciler ile takı örnekleri olsa da en popüler kullanımları aslında kıyafet ve aksesuar üzerinde yer alanlar. Artık pek çoğunuzun iyi bildiği gibi kıyafetler üzerinde bu yıl yamalar, armalar, motifler, aplikeler kadar çok kullanılan diğer detaylar da boncuklar, pırıltılı taşlar, işlemeler… İşte bunların arasına incileri de ekleyin derim. Zira aslında klasik ve zamansız bir takı olan inciler tam anlamıyla altın çağını yaşıyor. İnci görünümlü boncukları sahip olduğunuz kıyafet ve aksesuarların üzerine işleyerek trende kolaylıkla ayak uydurabilirsiniz. İşte bu noktada size fikir vermesi açısında birbirinden farklı inciler ile kıyafet-aksesuar süsleme fikirleri derledim.

Süslemek istediğiniz bir kıyafet ise ortası delik, dikilmeye müsati inci boncuklardan satın almanızı öneririm. Süslemek istediğiniz kıyafet her ne olursa olsun yapıştırmak daha kolay gibi görünse de daha kolay düşebilirler (özellikle de yıkandıkları zaman)!

Ayrıca inci denildiği zaman akla sedefli beyaz renk akla gelse de pembe, siyah gibi farklı renkleri de denemenizi öneririm. Özellikle siyah bir kıyafet üstünde siyah incili boncukları kullanmanın (kıyafetle aynı renk inciler gibi yani) kıyafete daha zarif bir görünüm kazandırdığını düşünüyorum. Ancak elbette bu benim şahsi zevkim olmakla birlikte siz istediğiniz seçimleri veya kombinasyonları yapabilirsiniz. Şimdi gelelim sizlere de ilham olabilecek inciler ile süsleme fikirlerine,

İnciler ile Kıyafet-Aksesuar Süsleme

1- İnciler ile Jean Pantolon Süsleme :

Bir jean pantolonu veya aşağıda da göreceğiniz gibi bir jean ceketi şıklaştıran ve daha öne çıkaran etkileyici bir detay oluyor inciler.

1 inciler ile kıyafet aksesuar susleme_mini

Bu tip bir süsleme yapabilmek için ihtiyacınız olanlar iğne, iplik, ve çeşitli boyutlarda inci boncuklar. Süslemek istediğiniz bölgeye tek tek dikerek ilerlemelisiniz. Kumaşın içte kalan tarafında tüm geçişleri yapmalısınız ki ipler dışarıdan belli olmasın.

2 inciler ile kıyafet aksesuar susleme_mini

2- İnciler ile Jean Ceket Süsleme

Sadece jean panton değil jean ceket modelleri de benzer yöntem ile kolaylıkla süslenebilir. Özellikle boncukları sık işlemeye başlayıp ilerledikçe birbirleri arasında mesafeyi açarak akıyormuş gibi bir görüntü oluşturabilirsiniz.

3 inciler ile kıyafet aksesuar susleme_mini

3- İnciler ile Kazak Süsleme

İnciler ile kıyafet-aksesuar süsleme örneklerini araştırırken en beğendiğim fikirlerden biri de bu kısa kollu kazağa yapılandı. Düz, oldukça sade bir kazağı çok şık, elegan bir kazak haline dönüştürerek pahalı bir kıyafet gibi görünmesini sağlamış inciler.

4 inciler ile kıyafet aksesuar susleme_mini

4- İnciler ile Deri Ceket Süsleme

Daha asi, rocker bir havası olmasından dolayı inci gibi zarif bir dekoratif objeyle bir araya getirmek pek düşünülen bir durum olsa da aşağıdaki örneklerin muhteşem birer fikir olduğunu düşünüyorum.

6 inciler ile kıyafet aksesuar susleme_mini

Alessandra Ambrosio’nun üzerindeki muhteşem deri ceketin markası Moschino. Bu tip marka bir cekete sahip olamasak da benzerini kendi cekete uygulamanın mümkün olduğunu düşünüyorum. Yapmanız gereken kanca gibi bir takı malzemesine uzun zincir halinde sıralı incileri ve zincirleri takmak. Ardından da bunu deri ceketin apoletlerine geçirmeniz yeterlidir.

5 inciler ile kıyafet aksesuar susleme_mini

Diğer yandan tıpkı jean ceketi veya jean pantolonu işlediğiniz gibi deri ceketin kollarına inci boncukları tıpkı aşağıdaki gibi işeleyebilirsiniz

5- İnciler ile Ayakkabı-Bot Süsleme :

Miu Miu, Chanel ve Nicholas Kirkwood gibi pek çok ünlü markanın ayakkabı ve bot tasarımlarında incileri görmek mümkün. Yazının başında da belirttiğim gibi inciler ile süslenmemiş bir kıyafet-aksesuar-takı görmek mümkün değil neredeyse bu yıl. Bu ayakkabı botlara sahip olamasak da tıpkı deri ceketlerde olduğu gibi sahip olduklarımızı bu trende ayak uyduracak hale getirmek mümkün olabilir.

Aşağıda sizin için honestlywtf tarafından yapılmış bir uygulamanın örneğini paylaşıyorum. Malzemeleri bir takı-hobi malzemeleri satan yerlerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

7 inciler ile kıyafet aksesuar susleme_mini

Burada kullanılan malzemeler, küpelerde kullanılan temel alt çerçevesi, tam içerisine oturup yapıştırabileceğiniz yarım inciler, yapıştırıcı, pense, minik altın boncuklar ve tabii bot.

Küpe alt çerçevelerinin uzun saplarını en dipten pense ile kesin. İçlerine yapıştırıcı sürün ve incileri yapıştırın. Ardından hazırladıklarınızı botun topuğuna aşağıdaki gibi yapıştırın.

8 inciler ile kıyafet aksesuar susleme_mini

Bu ana süslemelerin etrafına da minik altın boncukları yapıştırdığınız zaman son moda botunuz hazır hale gelmiş olacak.

9 inciler ile kıyafet aksesuar susleme_mini

İnciler ile Aksesuar Süsleme :

Buraya kadarki fikirler son modaya uygun olarak kendinizin yapabileceği kıyafet süsleme önerileriydi. Kıyafet dışında aksesuarları da inciler ile süsleyebilirsiniz. Kış aylarında olduğumuz için inciler ile eldiven süsleme, inciler ile bere süsleme veya inciler ile gözlükleri dahi süsleyebilirsiniz.

10 inciler ile kıyafet aksesuar susleme_mini

Gerek markalar gerekse sokak modası öncüleri kış aylarında tercih ettikleri farklı bere modelleri ile trendin oluşmasını sağladılar. Siz de evdeki eski bereleri, kolayca yapılabilen fikirler yardımıyla yenileyebilirsiniz. İşte birbirinden güzel–>bere modelleri yenileme ve süsleme fikirleri 

1 gunes gozluk modelleri incilerle gozluk susleme 4_mini

Bir kadına en çok yakışan, stile zarif ve şıklık katan en güzel takıdır inci. Gözlüklerin incilerle süslenmesi de son zamanların en popüler uygulamalarından biri. Pek çok markanın koleksiyonunda inciler ile süslenmiş güneş gözlükleri görebilirsiniz. Aslında yeni bir gözlük almadan, eski bir gözlüğünüzü inciler ile süsleyebilirsiniz. Daha fazlası için—> güneş gözlüğü süsleme fikirleri

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here