Hint Yağı ile Kaş Serumu Yapımı

Fazla alınan kaşlar veya zamanla dökülen kaşlar için yeni kaş çıkmasını teşvik eden, mevcut kılları güçlendiren ve büyümeyi hızlandıran doğal serumu evde kolaylıkla yapmak mümkün. Peki kaş serumu için hangi doğal malzemeler kullanılmalı ve evde kaş serumu nasıl yapılır? Tüm detaylar, "Hint Yağı ile Kaş Serumu Yapımı" yazısıyla esraninportresi'nde.

0
2275

Fazla alınan kaşlar veya zamanla dökülen kaşlar için yeni kaş çıkmasını teşvik eden, mevcut kılları güçlendiren ve büyümeyi hızlandıran doğal serumu evde kolaylıkla yapmak mümkün. Peki kaş serumu için hangi doğal malzemeler kullanılmalı ve evde kaş serumu nasıl yapılır? Tüm detaylar, “Hint Yağı ile Kaş Serumu Yapımı” yazısıyla esraninportresi’nde.

Bugünlerde eğer doğuştan şanslı olanlardan değilseniz, daha kalın kaşlara sahip olmak için microblading gibi işlemlere para ödemek durumunda kalabilirsiniz. Eski moda, dibine kadar cımbızlanmış ince kaşların kolay kolay geri geleceğini de sanmıyorum zira yüz şekline uygun kaş modeli konusunda herkes oldukça bilinçlenmiş görünüyor. Dahası alınan fazla kaşın kolay kolay geri gelmediğini de pek çoğumuz yaşayarak deneyimledik. Tüm bu sebeplerden dolayı da kaşların daha dolgun ve kalın çıkması için arayışlara giriştik ki bunların başında da doğal yollar geliyor.

Hint Yağı Faydaları

Yeni kaş çıkmasını teşvik eden, mevcut kılları güçlendiren ve büyümeyi hızlandıran bir ürünü evde kolaylıkla yapmanız da mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan besleyici bitkisel yağların doğru bir birleşimi sadece. Peki birkaç doğal içerikle kendi kaş serumu nasıl yapılır?
Sizlerle gerek saç bakımı gerekse makyaj ipuçlarında da çokça paylaştığım ve çoğu serumda yer alan süper malzemeyse hint yağı…

Risinoleik asit konsantrasyonu, daha hızlı saç büyümesi sağlamak için cildin ve saç derisinin pH’ını dengeler. Hint yağı içindeki bu yağ asitleri ve E vitamini ayrıca saç dökülmesini önlemeye yardımcı olmak için saç kökünü güçlendirir.

Hint yağına ek olarak, bu konsantre kaş serumu tarifinde, kılları dipten uca güçlendirmek, kalınlaştırmak için dört ilave besleyici yağ içermektedir.

E vitamini yağı faydaları oldukça fazladır. Saç köklerinin zarar görmesini engellemek için sadece onarım yapmakla kalmaz aynı zamanda büyümeyi teşvik etmek için harikadır.

Argan yağı ‘kuru’ bir yağdır, hafiftir ve çabucak emilir. Yağlı asitleri, antioksidanlar ve E vitamini, argan yağı nemlendirme bakımından zengindir.

Biberiye esansiyel yağı, saç büyümesini uyarabilen ve kafa derisine masaj yapıldığında kepek tedavisine yardımcı olan canlandırıcı bir yağdır.

Kahve esansiyel yağı, hem erkek hem de kadınlarda saç hücresi büyümesini uyarabilen kafein içerdiği önemli bir içeriktir.

Aşağıda detaylarını paylaşacağım kaş serumunu günde bir veya iki kez uygulayabilirsiniz. Makyajınızı yapmadan önce sabahleyin ve sonra tekrar geceleri uygulayın. Boş maskara tüpleri satın alıp, içerisine koyabilirsiniz. Ancak aynı zamanda bir kavanozda da serumu saklayıp, kaşlara uygulamak için temiz bir maskara fırçası kullanabilirsiniz. Yağı sürdükten sonra masaj yapın ve sabaha kadar bekletin.

Hint yağı inanılmaz yararlara sahiptir. Kırık saç uçlarını iyileştirmek ve sağlıklı bir saç derisini desteklemek için kullanılabilir. Bu serumu daha kalın, daha uzun kirpikler için de kullanabilirsiniz. Sadece gözlerinize kaçmamasına dikkat edin.

Hint Yağı ile Kaş Serumu Yapımı

Malzemeler;

 • 2 Yemek kaşığı hint yağı
 • 2 Çay kaşığı argan yağı
 • 1/2 Çay kaşığı E vitamini yağı
 • 9 Damla biberiye esansiyel yağı
 • 9 Damla kahve esansiyel yağı

Hazırlanışı;

 1. Malzemeleri bir kavanoza ekleyin.
 2. Uçucu yağları belirtilen damlalar kadar ekleyin.
 3. Her kullanımdan önce çalkalayın.

En iyi sonuç için sabah ve gece kullanın. İyice çalkalayın ve temiz bir maskara fırçasını daldırın ve kaşların üzerinde uygulayın. Derinin emilimi sağlamak için, bu serum ile nemlendirilmiş kaşlara 10-20 saniye kadar masaj yapın. Güzellik rutininize devam etmeden önce 5-10 dakika bekleyin.

Uyarılar :

 • Doğal yağların güvenli kullanımı hakkında daha fazla bilgi için Saf-Organik Dogal Yağ Nasıl Anlaşılır Kılavuzumuzu okuyun.
 • Yüksek kaliteli yağ satın aldığınızdan emin olun.
 • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa doğal dahi olsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here