Kadife Kurdele ile Fiyonklu Saç Tokası Yapımı

Kış trendi olan kadife trendi ile fiyonklu saç aksesuarı trendi, yapımı kolay saç tokası ile bir araya geliyor. Peki kadife kurdele ile fiyonklu saç tokası yapmak için ne gerekli ve nasıl yapılır? Tüm detaylar, esraninportresi'nde.

0
411

Kış trendi olan kadife trendi ile fiyonklu saç aksesuarı trendi, yapımı kolay saç tokası ile bir araya geliyor. Peki kadife kurdele ile fiyonklu saç tokası yapmak için ne gerekli ve nasıl yapılır? Tüm detaylar, esraninportresi’nde.

2017 kış modası içerisinde öne çıkan kadife trendi , kıyafetlerden daha çok aksesuarlarda öne çıkıyor. Açıkçası sonbahar ve kış mevsiminde bu çarpıcı kumaşı giymek oldukça keyifli. Ancak kumaşın yapısı itibariyle kadife pantolon, etek veya ceket kullanmak biraz riskli olabilir. Çünkü kalın yapısı olduğunuzdan kilolu görünmeye neden oluyor. Bu noktada kadifeyi aksesuarlarda kullanmak en iyisi risksiz seçim olacaktır.

2017-2018 modasını etkileyen en önemli saç trendlerinden biri de saç aksesuarlarındaki fiyonk detayları. Saç modelleri yazılarımızı takip edenler bundan bahsettiğimizi hatırlayacaktır. İnce kurdelelerden yararlanılarak kullanılan saç tokaları gerek at kuyruğu gerekse saç örgüleri ile toplanmış saçları süslüyor.

İşte bu yazı ile kadife trendi ile saçlardaki fiyonk trendi bir araya gelmiş olacak. Üstelik istediğiniz renk ve büyüklükte kendi yaptığınız saç tokası ile bu oldukça kolay olmuş olacak. Peki kadife kurdele ile fiyonklu saç tokası yapmak için ne gerekli ve nasıl yapılır? Vakit kaybetmeden detayları paylaşmaya başlıyorum.

Kadife Kurdele ile Fiyonklu Saç Tokası Yapımı

Malzemeler;

  • Kadife kurdele şeridi
  • Timsah uçlu saç tokaları
  • makas
  • yapıştırıcı

Yapılışı;

1- Kurdeleden 20cm, 17cm, 16.5cm, 4cm uzunluğunda 4 adet parça kesin.

2- 20cm’lik şerit parçasını alıp, yarıya katlayın, tırnağınızla kat üzerinde bir çizgi yaratın. Kurdeleyi açın ve çizginin arka tarafına biraz yapıştırıcı sürün. Şeridin her iki ucunu bu noktada başbaşa gelecek şekilde katlayarak yapıştırın.

3- 4cm uzunluğundaki parçayı alın ve az önce yapıştırdığınız yerin üzerine denk gelecek şekilde 4cm’lik şeridin ucunu yapıştırın. Ardından 4cm’lik şeridi diğer parçanın etrafında dolayarak katlayın ve arka tarafa yapıştırın. Fazlalığı makasla keserek atabilirsiniz.

4- Arka tarafları birbiri üzerine gelecek şekilde 17cm ve 16.5cm’lik şeritleri hizalayın. Uçları çaprazlamasına kesin. Ardından şeritlerin diğer uçlarından hafif bir açı ile üst üste yapıştırın.

5- Şeritlerin üst kısmına bir damla yapıştırıcı sürün ve hazırladığınız diğer parçanın arkasına yapıştırın. Aynı noktaya, timsah uçlu tokanın arkasına yapıştırıcı sürün ve yapıştırın.

Bu noktada saç tokasını yapıştırmak yerine, başınıza göre ölçtüğünüz uzun bir kurdeleye de bu yaptığınız fiyonk yapıştırabilirsiniz. Böylelikle fiyonklu bir saç bandı elde edersiniz.

Diğer yandan tek katlı bir fiyonk ortaya çıktı. İsterseniz çift kanadı olan bir fiyonk da yapabilirsiniz. Bunun için 19cm uzunluğunda 1 adet daha parça kesmeniz gerekiyor. Bu parçaya da 2 numaralı maddedeki işlemleri uygulamalısınız. Ardından bunu diğer uzun parçanın üzerine yapıştırın ve 3 numaralı maddeyi bu iki fiyonk üzerinden uygulamanız gerekiyor. Hepsi bu kadar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here